Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete İlanı::

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
arkadaşlar bu ilanı gazete için hazırladım.
yarım sayfa çıkacak.
alttaki logoların hepsini kullanmak zorundayım tam 32 tane :(
stand resmi bulamadığımdan böyle birşey çıktı.
yarın çekime gidicem eğer içime sinmez ise.
derginin tasarımı bana ait değildir.
eleştirirseniz sevinirim.

migadz7.jpg

onerevren1982

🌱Yeni Üye🌱
yeni sayımızla yine sizlerleyiz de altta kullanılan şekil kaba kaçmış bence daha farklı bi şeyler denesen daha estetik olacak
ve altta ki logolar çok büyük ve bir birine girmiş daha küçük ve aralarınıda orantılı bi şekilde açarsan iyi olur kolay gelsin

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
"yeni sayımızla yine sizlerleyiz de altta kullanılan şekil kaba kaçmış bence daha farklı bi şeyler denesen daha estetik olacak"
mesela...

"ve altta ki logolar çok büyük ve bir birine girmiş daha küçük ve aralarınıda orantılı bi şekilde açarsan iyi olur kolay gelsin"
büyüklüğü ile oynayabilirim evet ama takdir edersinki logoların hepsi aynı boyutta değil yani kimisi logo, kimisi amblemli, kimisi logotype. yani onları aynı düzende yerleştirmem biraz imkansız.
Teşekkür ederim yorumun için.
denerim.

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yarına çekime gidecem... dergi tasarımı bana ait degil demişsin... dergi kapak tasarımı oldukça güzel...
tasarımın genelini ele alırsak oldukça göz yoran bir çalışma... özellikle alt tarafta duran logoları biraz daha ufaltıp sık mesafeli yapabilirsin...
yeni sayımızla yine sizinleyiz... yazısı oldukça geniş bir alan almış. bu çalışmanda gördüğüm husus, bazı müşterilerimizin kendi çalışmalarındaki boşlukları bir şekilde doldurmasına benzettim...

iyi çalışmalar...

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
"dergi tasarımı bana ait degil demişsin... dergi kapak tasarımı oldukça güzel..."
ben kötü olduğu için demedim zaten sadece belirtmek istedim.
kapağını da arkadaşm yaptı zaten ona saygısızlık olmasın diye belirttim ;)

"...bazı müşterilerimizin kendi çalışmalarındaki boşlukları bir şekilde doldurmasına benzettim..."
biraz açarmısınız?

"yeni sayımızla yine sizinleyiz... yazısı oldukça geniş bir alan almış"
istenen yazı ile dikkat çekmek olduğu için o kadar büyük bir alan kapladı.
ama küçük de denerim.
teşekkür ederim.

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
miss, gazeteye yapılan ilanlarda dikkat edilmesi gereken şey ekranda gördüğümüzü baskıda alamamak... [bunlar genelde oluyo] bu da gazetede kullanılan kağıt ile alakalı birşey babiki. O yüzden zeminin üzerindeki büyük puntolarla yazdığın yazılar tam istediğin gibi çıkmayabilir!!!

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kendi çalışmalarımda genelde sadeliği ön planda tutarım... tabi bu tüm çalışmalarım için geçerli degil...
yapmış oldugum çalışmalarımın son halini müşteriye sundugumda müşterim o anlık bakış açısını genel anlamda bir bakış açısı olarak görürler... büyük bir titizlikle inceler ve çalışma üzerindeke boş alanları da doldurmamı ister... ya yazı fontlarıya yada meteryalleri veya ilave bir takım eklentilerle... sizin çalışmanızdada gördügüm bu...

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
bende sadeliği severim.
diğer çalışmalarıma bakarsanız göreceksinizdir zaten.
ama ah o müşteriler işte nasıl zorluyor dimi insanları ;)

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
illada dediğim gibi olacak diye birşey yok ama genelde tutturamıyolar gazetelerde renkleri o yüzden sana tavsiyem lensli, blurlu çok az tramlı renklerle çalışma derim.

designerMUSTI

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
mygrafikcreativeart.blogspot.com
Güzel bir çalışma olmuş eline sağlık
ama şu varki renkli baskı olsaydı bir kaç düzenleme hariç problem yoktu

Fakat gazete baskısı olunca iş değişiyor haliyle..
Aslında bir çok arkadaşım söylenecek şeyleri söylemiş ama bende fikrimi söylemek istedim,

Gazete baskılarında açık renklerin ön planda olması çalışmayı her zaman bir adım öne taşır ve şu varki alttaki logoları uygun ve uyumlu bir şekilde düzenlersen iyi olur.

Kolay gelsin...

samirasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Derginin tasarımı çok hoş olmuş. Eserde emeği geçenleri tebrik ediyorum... Gazete ilanındaki mobilyam yazılarında bir tuhaflık var gibi geliyor bana belki sen aklından geçeni uygulamışsındır tam anlamıyla ama bana kalırsa alt kısım büyük ve silik üst kısım daha küçük ve net uygulanabilirdi. Birde logoların alt kısmandaki mobilyam yazısını uygulamak zorunda değilsen daha iyi olur diye düşünmekten alıkoyamadım kendimi :(