Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gaziantep sanayi odası (gso) logo çalışmam

yubak

🌱Yeni Üye🌱
https://i.imgur.com/uWvtu.jpgfirmamca hazırlanan ,telif hakkı alınmış bu çalışmayla katılmıştım.ama herzaman ki gibi fiyasko..o kadar logodan bir tane bulamamak gerçekten ayıp..

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok kalabalık. Çok fazla detay var. Kaç tane sembol olduğunu saymaya insan yorulur. Çark, çarkın oluşturduğu G harfi, Dünya, Yıldızlar, yıldızların oluşturduğu S harfi, her iki taraftaki bacalar, bacalardan tüten duman...
Çok fazla, çok...
Alt şeritteki yazı, kenarlara çok yakın. Boğucu olmuş. Font da özensiz seçilmiş kanaatimce.

Son düzenleme:

yubak

🌱Yeni Üye🌱
Çok kalabalık. Çok fazla detay var. Kaç tane sembol olduğunu saymaya insan yorulur. Çark, çarkın oluşturduğu G harfi, Dünya, Yıldızlar, yıldızların oluşturduğu S harfi, her iki taraftaki bacalar, bacalardan tüten duman...
Çok fazla, çok...
Alt şeritteki yazı, kenarlara çok yakın. Boğucu olmuş. Font da özensiz seçilmiş kanaatimce.

bu logoya times new roman dan başka kaç font gider acaba.kamu logolarına bakmanızı öneririm, topu topu kaç farklı font kullanılmış

Son düzenleme:

derinipek

🌱Yeni Üye🌱
çok hoş bir çalışma olmuş.bunun gibi logolar arasından 1. liği kimseye vermemeleri çok ilginç ve düşündürücü

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu logoya times new roman dan başka kaç font gider acaba.kamu logolarına bakmanızı öneririm, topu topu kaç farklı font kullanılmış

Kamu kurumlarında Times New Roman 'dan başka font kullanılmaz diye bir kural mı var? Hiç bilmiyordum. Bunu da öğrenmiş olduk. Eyvallah.

Ya da şöyle diyeyim, illa Times gibi tırnaklı font mu kullanmak lazım.
Siz biraz daha dikkatli bakarsanız bir çok bakanlık ve kamu kurumu bile artık tırnaklı font kullanımını çoktan bıraktı.

yubak

🌱Yeni Üye🌱
Kamu kurumlarında Times New Roman 'dan başka font kullanılmaz diye bir kural mı var? Hiç bilmiyordum. Bunu da öğrenmiş olduk. Eyvallah.

Ya da şöyle diyeyim, illa Times gibi tırnaklı font mu kullanmak lazım.
Siz biraz daha dikkatli bakarsanız bir çok bakanlık ve kamu kurumu bile artık tırnaklı font kullanımını çoktan bıraktı.

Yazımı dikkatli okursanız times new roman dan başka kullanılmaz demiyorum,ondan başka kaç font gider acaba diyorum.yani seçenek sınırlı anlamında...

Kurum logalarına bakarsanız font olarak en başta arial kullanılır . daha sonra times new roman gelir.

ayrıca enerji bakanlığının yeni logosu,yeni kurulan ekonomi bakanlığı logolarının fontları da times new roman dır.

font olarak arialı seçseydim daha özenlimi olacaktı acaba ?

Son düzenleme:

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kurum logalarına bakarsanız font olarak %90 arial kullanılır . daha sonra times new roman gelir.

font olarak arialı seçseydim daha özenlimi olacaktı acaba ?

beni yanlış anlıyorsunuz. Arial ya da Times farketmez. (Bu arada arial dediğiniz fontu tasarımcılar genelde helvetica fontu kullanmayı tercih ederler) Word programını açtığınızda yazmaya başladığınız font genelde Times'dır, yani ilk karşılaştığınız font hissi verir bana, bu sebepten dolayı özensiz geldi bana sanırım. Demek istediğim, Times ya da Arial ya da Helvetica'dan başka fontlar da var. Ve bir âdet olmuş diye biz de bunu sürdürmek zorunda değiliz. Açılımları cesur tasarımcılar yapar ve diğerleri de onun arkasından gelir. Evet bence Times bu konuda özensiz bir seçim. Hem de oranlarıyla oynamışsanız.

Ya da boş verin tüm bu yazdıklarımı. Çalışmanız harika olmuş. Ne desek az kalır. Birinciliği size vermemekle hakkınızı yemişler.

Selametle kalın.

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
Logo :
-Akılda kalıcı olmalı
-Karışık olmamalı
-Matbu ve diğer dijital çıktılarda daha rahat alınabilirliği için logo renkleri temel renklere yakın seçilmeli
-Her devlet kurumu illa ki times yada arial bazlı olmasından çok daha göze hitap eden yazı karakterleri seçilmeli
-Logo yapan kişi eleştiriye açık olmalı ki kendini geliştirebilmeli
-Yok eleştiriye açık değilse konu açıp bunu ben yaptım dememeli
-Bknz : Yeni Tarım Bakanlığı Logosu
Bknz : Şanlıurfa Birecik Belediyesi Logosu
daha birçok bknz vardır da söylememin bir anlamı yok bence araştırmalısın...

Tabili yapılan herşey güzeldir çünkü bir emek harcanmıştır, ama daha güzelini yapabilmek kişnini kendi elindedir...