Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

GeLde GüLme ....

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Leylek Nöbeti

Ana ne var oğlum ben nasıl dünyaya geldim dereden tuttuk oğlum seni hangi dereden ozaman on yaşındayım ama merak ederya cocuklar soruyorumda anama soruyorum ana ne var oğlum hangi dere dedim küçük dereden oğlum küçük dere bir kaç pınarın aktığı derecikti ona küçük dere derdik peki ana ne ile tuttunuz beni sepetle oğlum sepetle ....Neyse anama görünmeden aklımca kardeşim olmasını istediğimdenmidir bilinmez sepeti aldım küçük dereye gittim attım sepeti dereye bekliyorum ha kardeş geldi ha gelecek yok yok yok . eve geldim Ana ne var oğlum ana be eminmisin yoksa koca deredenmi tuttunuz beni oğlum küçük dereden dedimya yalancı heeç analar yalan dermi bak ben o küçük derede bekledim kardeş alacaktım sanki balık avlıyorum hala gülerim aklıma geldikçe sepete gelen eden yoktu sen yalan diyon ana...Anaa heeeeeeeey dedi kızarak anam dereden tutmadığınıza göre nerden tutunuz beni Oğlum unutmuşum deel, eee nerden o zaman seni leylekler getirdi tamam dedim anama ikna olmuştum zaten bir kaç güne kalmaz Leyleklerin gelme zamanıydı bir kaç gün sonra leylekler gelmeye başlamıştı bir tanesi bizim bahçedeki ağaca yuva yapmıştı ağaçta yüksek dallı idi bir gün ağaca çıktım aman bir baktım üç beş yavru hee dedim kardeş geldi bana anam doğru söylemiş bir tane yavru aldım daha tüğleri bitmemiş hayvanların ben kardeşim oldu diye seviniyorum ama aşağıya korkudan inemiyorum babam anam beni arıyor her yerde ben yokum telaş o biçim belki rahat 5 saat o ağaçta kaldım anam buldu beni merdiven ile indim ama leyleğin yavrusunuda bırakmıyorum o arada babam geldi bak eşşeoğluna bak nerdesin dedi bak baba bu kardeşim leylek getirdi leyleğin yavrusunu hala kardeş sanıyorum anam ile babam gülmekten çatlıyordu babam hadi bırak o kardeşini biraz büğüsün sonra alırsın dedi aslında babamda gır gır adamdı ama belli etmezdi 16 yaşında öğrendim beni getiren leylekler Anam ile Babam olduğunu........

Sayılar

Yine yaz tatili amca oğlu Mehmet ile ben koyun otlatıyom oda keçilerini Mehmet Hazar len karnı ağırsa bana sorar ne va amco oğlu ne va ya Hazar sen benim gibi keçi çobanı değilsin mektep mertepe görüyon bak otaokulu okuyon dedi duyanda beni prof olacak sanacak söyle bakam amca oğlu ne oldu yine; hani diyom dedi Mehmet bin ,on bin ,yüz bin ,milyon dedi eee dedim ne var milyondan sonra dedi ne geliyor ben işte başladım saymaya on milyon ,yüz milyon hemen araya Mehmet girdi Milyondan sonra on milyon ,yüz milyon dedim bekliyorum çok meraklı amcaoğlu Mehmet yüz milyondan sonra bende eee ama dedim sendedi Mehmet bilmesen kim bilir dedi bende trilyon gelir dedim ondan sonra ontrilyon yüz trilyon gelir dedim amcoğlu ee dedi Hazar ondan sonra katrilyon ,onkatrilyon yüz katrilyon bak dedim bundan sonrasını sormasa bari içimden beni çok bilgili sanıyor ama amcaoğlu beni aşan sorular sormaya başlamıştı eee ne eeesi amcaoğlu ne eee si katrilyondan sonra bişey gelmeyamı çok kızmıştım ama belli etmedim katrandan aklıma gelmişti sanırım bu arada ben söylüyorum amcaoğlu kağıda yazıyor sanki sınavı var benim gibi katrilyondan sonra dedi bende Bilmiyorum diyemdim Mozotrilyon dedim inamıştı sağ ol be amca oğlu yeter bu kadar dedi ...Hele hiç unutmam Hüsmen dayı bayırda olan tarlasını yeğenim Hazar ben bu tarlayı yan mı süreyim dikmi demzmi ya dedim içimden ben ziraat Mühendisimiyim sen bilirsin dedi Hüsmen dayı okul okuyon yeğenim Hüsmen dayı dedim yan sür dik sürersen yamur yağınca toprak aşağıya kaymasın afferin ülen yeğenim ben de diyom masül neden verimli değil Hüsmen dayı tarlasını benim dediğim gibi sürmüş iyide verim almıştı o sene Neyse amca oğlunun
Nerden bilirdim köydeki gençlerle sayılar hakkında çayına iddaya gireceğini Akşam kavede masaya toplanmışlar ben yoktum başlamışlar sayıları tartışmaya masada çok kalabalıkmış bizim amcaoğlu bilgelik taslyormuş trilyondan sonra kimse bilemiyor amca oğlu ben söylerim ama çay ısmalarsanız diye milletten çok çay içmiş beleş katrilyon gelir eee demişler Mehmet katrilyondan sonra söyleyin çayları masadakiler meraklı söylemişler çayları amca oğlu Mehmet bömürlene bömürlene Mozotrilyon leyn demiş ama masadakiler inamış o arada köyün imamı gelmiş araya girmiş yok devenin nalı benzitrilyon imam Mehmetin attığını söyleyince masadakiler bir gülüşmüşlerki görmek isterdim o günden sonra bu olay hala bizim köyde anlatılır.........