Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

gene windowsun ses kartını yapamadım

AyBuke_35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gene tanıtamadım şu lanet şeyi ya format attık ama bi türlü ses kartını yapamıyorum hep bu çıkıyor

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
bu problem için kb888111 bu yamayı kur sora yeniden başlat makineyi sonra driverını kur :)

traubon2

🌱Yeni Üye🌱
en aşağı servis pack 2 kurman lazım bunu çalıştırmak için

mailadresilazim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bana ozelliklerini yazabilirmisin hemen cevaplayayım windows surum kac anakart markan filan

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
tamam ama sadece bir tanesini seçin hepsi aynı sadece özellikleri varklı birisinde program falan eklenmiş birisinde temalar vistaya göre düzenlenmiş

onun için sadece birini seçmen gerek

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
gene tanıtamadım şu lanet şeyi ya format attık ama bi türlü ses kartını yapamıyorum hep bu çıkıyor

"The HDA Audio bus driver is required and not found"

Bir kaç araştırma yaptım sorununuz büyük ihtimalle ses kartınızın ses driverını tanımamasından kaynaklanıyor.

Bu ses kart proplemini halletmek için;

Arkadaşlarında söylediği gibi:

kb888111 yamasını kurmanız gerekiyor.Bu yamayı yükledikten sonra, reset atın bilgisayarınız ses driverinizi görecektir...Daha sonra ses driverinızı yükleyin.
(Windows server 2003
Windows 2000
Windows Xp için.)

KB888111 yaması hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.

KB888111 buradan indirebilirsiniz.

Yinede olmazsa;

2.çözüm:

Anakartınız gördügüm kadarıyla ASUS
Sorun çözülmez ise büyük bir ihtimalle bu yamayı yükledikten sonra ses driverınızı yüklerseniz sisteminizdeki sorun çözülecektir.

ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/sp32501-33000/sp32646.exe

özelliklerine nasıl bakabilirim kusura bakmayın fazla bilgim yok

-----
Sisteminizin özelliklerine bakmak için Bilgisayarım simgesi sağ tıklayıp Özellikler'' i seçtikten sonra Genel panelinden görebilirsiniz.
(Windows sürümü-işlemci-işlemci hızı-ram -ram özelikleri...)
------

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Konu açılalı çok olmuş elbette arkadaş çözmüştür problemi ama ben basit bir uyarı yapıyım..

HD ses kartı ve HD ekran kartı.. işte sorun bu.. XP işletim sistemi 2 High Defination özellliğini bir arada barındıramaz.. bu tür durumlarda ekran kartının HD driver'ı kaldırılır hatta kople ekran kartı kaldırılır. ses kartı kurulur sonra ekran kartı kurulur.. Ses kartları HD olmadan ses çalamaz ancak ekran kartları HD olamdan görüntü verebilir..

Küçük bir nottu..