Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

gif kaydetme problemi

Known

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar dün animation yapımını öğrendim ancak gif olarak kaydederken renklerde bozukluk oluyor yardımcı olabilecek varmı?

cevap verebilecek biri yokmu arkadaşlar?

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Cevap verebilecek çok vardır ancak yoğun bir dönemde olduğumuz için az daha sabırlı olmalısınız :)

5 saat önce yazmışsınız bir konu açıyorsanız en kötü 2 gün beklemelisinizki cevap gelmediğinde bu şekilde bir mesaj yazdığınızda size kimse sabırsız demesin herneyse konumuza dönelim...

Konumuz 8bit ve İndex color renklerinden kaynaklanıyor, siz normal bir tasarım yaparcasına gif animation u hazırlarsanız hazırladığınız belge indexed color renklerine dönüştürülürken haliyle bozulma ve pixelleşme yapacaktır. Eğer renk tonlarınızı ve tasarımda görsellik olarak paletinizide indexed color web tasarımı ön izlemesini kullanırsanız bir bakıma bu bozulmanın önüne geçebilirsiniz, ayrıca photoshop un gradient özelliğini kullanarak belgenize görsel olarak tasarım yapıyorsanız lütfen gradient kullanmayın çünkü başlıca bozulma sebebi o olabilir, ayrıca birde bir jpg birde gif olarak bize bozulmanın şiddetini gösterirseniz size daha olumlu cevaplar verebiliriz ve son olarak bu problemler bu dediklerimden dolayı olmaya bilir benimkisi sadece hazırladığınız belgedeki renk bozukluğuna olabilecek bir kaç sebep, belgeyi görmeden size daha fazla yardımcı olamayacağım...

Known

🌱Yeni Üye🌱
flood yapmak istemezdim özür dilerim...acele olduğu için sabırsızlandı birazdan upload edip bozulmayı gösterebilirim.teşekkürler...

209copy.gif

işte resim böyle bir bozulma oluyor herhalde renk ayarlarını yapamıyorum...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Gif kayıt ederken kullandığınız ayarların printscreen ını çekip yüklermisiniz ? Görselde aşırı derece bozulma var.

Known

🌱Yeni Üye🌱
acaba kayıttamı problem var yoksa ilk yapımında seçtiğim görüntü ayarlarındamı ?