Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gök Gürültüsü Korkusu..

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Gök Gürültüsü Korkusu konulu kolaj çalışma olan ve görsellerini ne yazıkki internetten toplıyarak yapamk zorunda kaldığım bu yarım afiş için genel eleştirilerinizi daha sonrada yazılabilicek yazılarla ilgili fikirlerinizi alabilirmiyim :) Fena bir şekilde tıkanmış durumdayım..

adsziyz.jpg

Benzer konular

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
texture basit olmuş, texturelerin özelliği birleşim alanlarının belli olmamasıdır
çalışmanızda belli oluyor. Yukarıdaki çarpılar ne anlama geliyor anlayamadım
eğer şiddeti ve sesi hissettirmeye çalışıyorsa
resimde düşen yıldırımın yanında hiç işlevleri kalmamış
neyse zaten oradan buradan toparlanarak yapılmış bir çalışma
hımm bu arada şimdi farkettim o çarpılar:blush: yazılacak yazıyımı ifade ediyor:utann:
yazı olarak
Kıvılcımından Bile Korktuğun Dünyanın İçinde...
diye başladım ama saat 12 ye doğru ancak bukadar

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
texture basit olmuş, texturelerin özelliği birleşim alanlarının belli olmamasıdır
çalışmanızda belli oluyor. Yukarıdaki çarpılar ne anlama geliyor anlayamadım
eğer şiddeti ve sesi hissettirmeye çalışıyorsa
resimde düşen yıldırımın yanında hiç işlevleri kalmamış
neyse zaten oradan buradan toparlanarak yapılmış bir çalışma
hımm bu arada şimdi farkettim o çarpılar:blush: yazılacak yazıyımı ifade ediyor:utann:
yazı olarak
Kıvılcımından Bile Korktuğun Dünyanın İçinde...
diye başladım ama saat 12 ye doğru ancak bukadar

Yorumlar açıklamalar okunduktan sonra yapılsa hayat ne kadar kolay olurdu değil mi :) .. Texture değil arka planda duvar fotografı var ;) Yorumlarınız için teşekkürler

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
-Ben gökyüzünden korkuyor olsam ve kapalı bir mekanda olsam(oda vs) pencerem açık olmaz, yıldırımları görmek istemem,muhakkak sarılacağım bişey alırım elime yada üstüme, perdelerim kapalı olur( şimşek yada yıldırımın bukadar net gözükmesi gerekmiyor) (Klasik korkan insan davranışları)

-Küçük bir çocuğu düşünelim yada,en klasiğinden yatağının altına saklanır, yastığını kafasına bastırır...Bunlar sadece konu ile ilgili olanlar.

-Görselleri internetten bulmak durumunda kalmışsınız, daha iyi görseller kullanma imkanınız yok mu? (anladığım kadarıyla zorunlu bir iş).

-Eğer bayan içerde ise (odanın içi) duvarlar ,dış duvar örmesi şeklinde olmamalı...Bu tip iç duvarlarda var ancak yaygın değiller ve ilk izlenim olarak dışarda hissi verirler.

-Mevcut görseller üzerinden devam etmek durumda değilseniz görselleri değişmenizi öneririm, eğer mecbursanız, bayan görseline gölge ve ışık eklemek iyi olacaktır, oturduğu zemine gölgesi düşer gibi...(en basitinden)

-Bu odanın neden perdeleri yok...Mekanın ürpertici durumu , oraya bilerek ve isteyerek korkmak için gidilmiş gibi bir izlenim veriyor, ancak biz insanlar zorunlu olduğumuz için korkarız ve bu elimizde olmaz, korktuğumuz yerden yada şeyden kaçarız...

-ÜSt bölüme ne yazılır kısmına gelecek olursam; çalışma bittikten sonra kendiliğinden dökülecektir harfler, o kısmı sizi hiç ürkütmesin...Temaya uygun cümleler şekillenecektir...

Tamamı şahsi görüşlerimdir...Kolay gelsin.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Korkuyorsanız Penceden uzak durun :)

Şaka bir yana canım korku temalı kolaj çalışması fakat pencere kapalı olması daha mantıklı gibi geldi.Ve gök gürültüsü ile yoğun bir yağmur yağdırman daha hoş olabilir..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki bu çalışmanız ödev ya da deneme amaçlı bir çalışma mı yoksa ticari anlamda yapacağınız işin bir ön çalışması mı?

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
-Ben gökyüzünden korkuyor olsam ve kapalı bir mekanda olsam(oda vs) pencerem açık olmaz, yıldırımları görmek istemem,muhakkak sarılacağım bişey alırım elime yada üstüme, perdelerim kapalı olur( şimşek yada yıldırımın bukadar net gözükmesi gerekmiyor) (Klasik korkan insan davranışları)

-Küçük bir çocuğu düşünelim yada,en klasiğinden yatağının altına saklanır, yastığını kafasına bastırır...Bunlar sadece konu ile ilgili olanlar.

-Görselleri internetten bulmak durumunda kalmışsınız, daha iyi görseller kullanma imkanınız yok mu? (anladığım kadarıyla zorunlu bir iş).

-Eğer bayan içerde ise (odanın içi) duvarlar ,dış duvar örmesi şeklinde olmamalı...Bu tip iç duvarlarda var ancak yaygın değiller ve ilk izlenim olarak dışarda hissi verirler.

-Mevcut görseller üzerinden devam etmek durumda değilseniz görselleri değişmenizi öneririm, eğer mecbursanız, bayan görseline gölge ve ışık eklemek iyi olacaktır, oturduğu zemine gölgesi düşer gibi...(en basitinden)

-Bu odanın neden perdeleri yok...Mekanın ürpertici durumu , oraya bilerek ve isteyerek korkmak için gidilmiş gibi bir izlenim veriyor, ancak biz insanlar zorunlu olduğumuz için korkarız ve bu elimizde olmaz, korktuğumuz yerden yada şeyden kaçarız...

-ÜSt bölüme ne yazılır kısmına gelecek olursam; çalışma bittikten sonra kendiliğinden dökülecektir harfler, o kısmı sizi hiç ürkütmesin...Temaya uygun cümleler şekillenecektir...

Dilara Hanım Yosa arkadaşımız size konuylu ilgili gereken eksiklerini söylemiş.
Dikkatte alırsanız ileriki çalışmalarınızda size katlı sağlıyacağını düşünüyorum..
Kolay gelsin..
Başarılar...

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
dilara öncelikle ödevinde kolay gelsin.Konu başlığında korku kelimesi geçmese bayanın uyuya kaldığını sancam:)bence bu fotoğrafı es geç yüzde ki korku öğelerinin daha net olduğu fotoğraflar bulmanı öneririm.Örneğin yatakta uzanan bir çocuğun odasını aydınlatan bir gök gürültüsü olabilir.Konuda yalnız zormuş:)

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net

Evet gorsellerle ilgili cok baskın bi sıkıştırılma söz konusu.. Pencereyi acık yapıp yıldırımı bu kadar öne çıkarmamın sebebiyse konunun bunun üzeri olması .. aslında pencerenin perdeleri vardı ben kendim yok ettim.. aslında eklenebilir.. belki rüzgardan açılmış gibi yapıp uçuşan bir perdeyle desteklenebilir sanırım.. Duvar konusunda haklısınız ama sevimli bir duvar koymak istemeyince sectigim gorsel bu olmuştu..

Korkuyorsanız Penceden uzak durun :)

Şaka bir yana canım korku temalı kolaj çalışması fakat pencere kapalı olması daha mantıklı gibi geldi.Ve gök gürültüsü ile yoğun bir yağmur yağdırman daha hoş olabilir..

Yagmur.. evet evet cok mantıklı :) .. Ama ilk gök gürültüsü yagmurdan once gelir ya .. Belkide böle baglanabilir ya.. camlar acıktı cunku daha yagmur yagmıyordu ve kız gok gurliceni ahmin edemedi.. korksundanda oldugu yerde kapanıp kaldı kalkıp camı bile kapatamadı.. Yok yok benden iyi senarst olur sanırım xD

Peki bu çalışmanız ödev ya da deneme amaçlı bir çalışma mı yoksa ticari anlamda yapacağınız işin bir ön çalışması mı?

İyi bir işe dönmesi halinde ticari bir amaç için kullanılacaktır ..

Dilara Hanım Yosa arkadaşımız size konuylu ilgili gereken eksiklerini söylemiş.
Dikkatte alırsanız ileriki çalışmalarınızda size katlı sağlıyacağını düşünüyorum..
Kolay gelsin..
Başarılar...

Teşekkürler..

dilara öncelikle ödevinde kolay gelsin.Konu başlığında korku kelimesi geçmese bayanın uyuya kaldığını sancam:)bence bu fotoğrafı es geç yüzde ki korku öğelerinin daha net olduğu fotoğraflar bulmanı öneririm.Örneğin yatakta uzanan bir çocuğun odasını aydınlatan bir gök gürültüsü olabilir.Konuda yalnız zormuş:)

Çalışma kolaj olodugu için gorselleri bu kadar oturtmak o kadar zor ki .. :S Keşke kendim fotograf çekebilicek olsaydım.. :(.. Ama kolaj çalışma isteniyor illa :S .. Bu konular benide delirtiyor artık :D

Herkese teşekkürler

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
İyi bir işe dönmesi halinde ticari bir amaç için kullanılacaktır ..

Yani amaç kendinizi geliştirme adına yapılan denemeden ibaret bir afiş çalışmasıdır.

O halde lütfen konularınızı ilgili başlıklarda açınız. Konunuz tarafımca Deneme çalışmalar kategorisine taşınmıştır.

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle ellerine sağlık ancak
başlıkla alakası olmayan bir çalışma ben korku falan göremiyorum
korkunç yalnızlık olabilirdi mesela çalışmanın ismi.

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Başarılı bir çalışma olmuş eline koluna sağlık arkadaşım