Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafik programlarındaki menülerin hayatınızdaki yeri nedir ?

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
illaki her grafiker kullandığı programdan esinlenerek kendince bazı komedi terimler üretmiştir. Örneğin şu dosyayı zoomlarmısın :lol: ya da yaptığımız bazı sakarlıklarda keşkede ctrl+z yapabilsem :lol: ya da seni powerclip yapar kutuya sokarım :lol: gibi gibi gibi....=) sizinde günlük hayatta böyle kullanımlarınız varsa buyrun buraya :cool1: herkese iyi çalışmalar. hayatınız boyunca yaptıklarınızı ctrl+z yapma gereği duymadan yaşamanız dileğiyle =)

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben bazen (laf aramizda) bulasik yikiyoken gecen tabak kirdim.keske dedim ctrl+z tusu olsa hayat icin.simdi esim gorurse mahfeder beni :D

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
kopyala yapistir istiyorum bazen :D:D:D

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
:D hayata karsı en çok kullanmak istediğim tuş ctrl+z

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
schift+delete de olabilir :D cok isime yarayabilir :D:D

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
ctrl+z tuşu gerçekten çok iyi olurdu... :)

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
seni burdan şuraya bir exportlarımki....
bu yazıyı yeni updateledim gibisine terimler kullanıyoruz.
En kullanışlıları da arkadaşlarda söylemiş; CTRL+Z, CTRL+C, CTRL+V, SHİFT+DEL, CTRL+R, CTRL+S olurdu herhalde.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
ben insanların kederlerini alıyorum tabi psd formatında olması lazım..

komsukizi105

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sezgi-sirin bu arkadaşın dediği herşey geçerli ki hayatta bunlarla herkesin en çok karşılaştığı ve istediği tek kısa yol ctr+z ve tarih tekerrürden ibaret sözü varya oda zaten sada ve sadece ctrl+R bundan sonrası varmı doğum ve ölüm dışında varmı bi değişiklik...???
AYRICA : bu konu her ilk başlayan grafiker adayının ilk aklına takılan konudur hepimiz yaşadık tşkler grafissmail

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
seni burdan şuraya bir exportlarımki....
bu yazıyı yeni updateledim gibisine terimler kullanıyoruz.
En kullanışlıları da arkadaşlarda söylemiş; CTRL+Z, CTRL+C, CTRL+V, SHİFT+DEL, CTRL+R, CTRL+S olurdu herhalde.

:):) ya da beni hayatıma import edermisin :)):)) ya da hayatımdan export ol çık:)) ya da seni croplarım :)):)) gerçekten bu meslek ruha işliyor. öyleki ilk zamanlar daha yoğun olan ve şuanda devam eden tabelalardaki karakterlerin isimlerini tahmin etme gibi. hatta bu karakter neydi yawww diyip meraktan çatlayıp bilgisayarın başına oturup arama dahada ileri giderek cephe görsellerini gördüğümüzde kullanılan efektlere kadar, bundan sonrasını abartıyorum renk değerlerine kadar gibi gibi... tahminlerde bulunmamız bu mesleğe olan bağlılığımızı gösteriyor. herkese iyi çalışmalar:cool1:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kuralları okumadan üye olupta kuralları hatırlattığımızda ukalalık yapan tüm üyelere benden CTRL+ALT+DEL

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
bu dediğini ( save as ) yaptım ona göre volkan bey

herrrosss

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında direk "delete" çok hoş olurdu.

Son düzenleme:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
dışarıdan swf çağırmak istemişimdir hep..(acaba biraz tembel miyim? ne:anlamadim:)

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
bir tekstil kataloğu hazırladığım dönemde, sohbet ettiğim bütün insanların, stampla sivilcelerini temizleyip, kırışıklıklarına rötuş yapıyordum :S

yada geçenlerde taşınırken, ctrl+g yapıp taşımak çok işimi görürdü.

hardworker

🌱Yeni Üye🌱
biz genelde yolda gezerken muhabbet esnasında herhangi bi şeyin rengini söylerken kırmızı yada pembe demek yerine direk cmyk kodu verir olduk yada günlük hayatında bir şeyleri tarif ederken sharp narow bevel & emboss gibi terimler kullanır grafiker camiası dışında (ortağımla sıksık kendimizi bu tip tarifler içinde buluyoruz da). en büyük faulümse telsiz telefonunu elime alıp numrayı klavyeden çevirmeye kalkmak oldu sanırım.

madgraf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ctrl shif d ve ctrl z olsaydı mutlu olrdum galiba,hata yapınca aklımdan ctrl z yapmak geçiyor genelde

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benim de hep ctrl+z geçiyor aklımdan :)

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
beynime format atmak istiyorum yapabilecek varmı :)