Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tablet almak istiyorum, ancak kararsızım

itsbeenawhile

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Uzun zamandır çizim yapan birisiyim. Geçenlerde grafik tablet alma zamanım geldi diye düşündüm ve grafik tabletler hakkında biraz araştırma yaptım. Sanırım beni en memnun edecek tablet markası Wacom. Ancak Bamboo, Cintiq, Intuos4 gibi serileri var ve bunlar da kendi arasında çeşitlere ayrılıyor o yüzden kafam cidden karışık hangi ürünün benim istediğim olduğuna karar veremiyorum.

Sonuç olarak profesyonel değilim, ama amatörler için olan bir tablet de istemiyorum. Yarı profesyoneller için olabilir. Daha sonra ek parçasını değiştireyim istemiyorum, hemen tabletle ya da kalemiyle ilgili bir problem yaşamak istemiyorum. Beni uzun süre idare etsin, kullanırken canımı sıkmasın, aldığım şeyden gerçekten memnun olayım istiyorum. Çok mu şey istiyorum bilmiyorum çünkü bütçem de 300 TL'yi biraz aşabilecek kadar en fazla.

Sanırım benim gibi ne çok iyi ne de kötü bir tablet istemeyenler için ideal özellikler 1024 basınç, 2000 - 4000 lpi çözünürlük, 200 rps raporlama vs. Ha tabi boyut olarak da (sadece çalışma alanı değil toplamda) öyle büyük bir şey istemiyorum. Laptop'ım sanırım 25 x 35 cm boyutlarında, bu tarz olabilir. Gerçi yeter ki işlevsel olarak iyi olsun kapladığı yer çok da mühim değil.

Herhalde benim için en ideali Wacom Bamboo serisi, ama bu seri de 4'e ayrılıyor sanırım. LYS'ye hazırlanıyor olmasam uzun uzun araştıracağım ama gerçekten çok vaktim de yok, ve araştırsam da hepsini yine bu konuda ilgili birine danışmadan neyi alacağıma karar veremezdim. Elimden geldiğince nasıl bir şey istediğimi anlatmaya çalıştım, ve yardımınıza çok ihtiyacım var. Umarım yanıtlarsınız. (LYS'ye hazırlanıyorsun, tableti ne yapacaksın derseniz her gün en az yarım saat çizim yapan biriyim, zararı olmayacak :D)

walle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Grafik tablet satınalmadan önce detaylı teknik bilgi almak için öncelikle aşağıdaki uzun inceleme ve detaylı yazıyı okumanızı öneririm Bu yazıda tablet çalışma mantığı ve markalar arası kıyaslamaları görebilirsiniz.

UC-Logic Lapazz TWHA60 İncelemesi | BasÇek

Ayrıca UC Logic Modelleriyle yapılmış örnek çalışmalara bakabilir ve profesyonel seviyedeki çalışmalarda performansına dair fikir sahibi olabilirsiniz.

uc_h640_icresim13.jpg

uc-wp8060-tab08_icresim6.jpg

erkanocak

🌱Yeni Üye🌱
UC_Logic TWHA60 kullanıyorum. Tavsiye ederim.
Ben de arada 1-2 saat oyalanırım diye almıştım ama okadar alıştım ki pazar günü 8 saatin üzerinde çizim yapmışım.
Yakında yaptığım birkaç çalışmayı yorumlarınızı almak için foruma yükleyeceğim.
Program olarak Sketchbook pro 6.01 kullanıyorum.