Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tablet ilginç sorun

yagiz159

🌱Yeni Üye🌱
İyi günler. Grafik tablet satın aldım. Sorunum şu ki diğer tüm tabletlerde kalemin ucu tablete değmese bile hareket edebiliyor ama benimkisinde kalemin üstündeki 2 tuştan birisine basılı tutarsak bu işlem gerçekleşiyor.(demek oluyorki bu özeelik tablettte var). Ama 2 tuştan birine bastığınızdada kalemin ucu (sol click) özelliği devre dışı kalıyor. Kısacası bu kalemdeki tuşlara basmadan kalemi tablete dokundurmadan harekket ettirmenin bir yolu veya çözümü varmı ?

asruh03

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ahmetgorgoz.com
Merhaba, öncelikle tabletinizin marka ve modelini belirtiniz. Sorununuz ise büyük ihtimal driver ile ilgilidir. Tabletin sürücülerini doğru yüklediğinizden emin olun. Ürünün içinden çıkan cd ile veya ürünün web sitesinden ürün modelibe ait güncel sürücüyü indirip kurmanız sorunu çözecektir diye tahmin ediyorum.

yagiz159

🌱Yeni Üye🌱
Ürünümün adı Kanvus Life 106. Driverleri sildim. Tekrar kurdum ve yine aynı sonuç.(kalem uzaktan algılamıyor). Başka bilgisayara yine driveri kurdum yine aynı sorun. :(
Dipnot:İlk aldığım zamanlar bu sorun yoktu

asruh03

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ahmetgorgoz.com
Ürünümün adı Kanvus Life 106. Driverleri sildim. Tekrar kurdum ve yine aynı sonuç.(kalem uzaktan algılamıyor). Başka bilgisayara yine driveri kurdum yine aynı sorun. :(
Dipnot:İlk aldığım zamanlar bu sorun yoktu

ürünü ilk kez duydum. Driver ile sorunu çözemiyorsanız satın aldığınız yer ile iletişime geçmenizi öneririm. Donanımsal bir sorun olabilir. Belki de kalem pili bitti yada farklı bir usb girşine takarak deneyebilirsiniz.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
@yagiz159
Kişisel mesaj atmanıza gerek yok postlara cevap veriyoruz zaten.

Öncelikle kalem bazı tuşlara basınca çalışıyorsa sürücü ayarlarınızdan tuş konfigürasyonunu kontrol edin.
Kalem pilli ise pili değiştirip deneyin
Cevrenizde manyetik alan oluşturabilecek hoparlör vb varsa uzaklaştırın
Tabletinizin güncel sürücüsünü indirip kurun

Bunların dışında bilgisayarınıza başka bir grafik tablet sürücüsü kurduysanız onu kaldırın

CCleaner gibi bir program ile sisteminizin registery ayarlarını düzeltin .... vb..

Bunlardan sonuç alamazsanız satınaldığınız yere başvurun

UC Logic Markamızla yolunuzun keşismesini bekleriz.

UC Logic Türkiye