Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım için Hangi Monitör?

plastik-tr

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.plastonline.com
Kullandığımız programlar, Corel X3, Photoshop, Freehand ile daha çok basılı materyallerin baskısı için grafik tasarımı yapmak.

Yeni bir kasa aldık ama monitör ihtiyacımız var.

Gerek fonksiyonelite gerek özellikle renkler konusunda baskı rengini görebilmek adına hangi marka monitörleri önerirsiniz?

Samsung yeterli diye düşünüyorum, Asus daha iyidir diyenler var.

Fikirleriniz çok yararlı olacaktır. Teşekkürler.

hengame

<google>:)</google>
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
LCD alırsan renkleri tam göremessin
CTR monitör al bütçe sağlamsa 22 inc. al arkana bakma devam et

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
LCD monitörler bakılan açıya göre ren yanılmaları yapar bundan dolayı grafik işinde pek tavsiye edilmez bunnunla birlikte renk yanılması olmayan LCD lerde mevcut ama oldukça pahalılar..

Tavsiyem CRT 19" LG Flatron olacaktır

Her ne alırsanız alın mutlaka mağazada çalıştırarak alın sıfır monitörlerde hatalar olabiliyor siyah lekeler oturmayan renkler senkron bozuklukları gibi...

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Haklısınız CRT monitörler bu anlamda çok faydalı fakat ben iMAC almak istiyorsam ne yapmalıyım? :)

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Haklısınız CRT monitörler bu anlamda çok faydalı fakat ben iMAC almak istiyorsam ne yapmalıyım? :)

Sorunları göze alabiliyorsanız alın derim ama ben tavsiye etmem özelliklede ATI ekran kartınız varsa sorun yaşamanız muhtemeldir ATI nin en iyilerden olduğunu varsayarsak sorunun %90 nı İMAC larda kısacası bir alan pişman birde almayan :rofl:

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Sorunları göze alabiliyorsanız alın derim ama ben tavsiye etmem özelliklede ATI ekran kartınız varsa sorun yaşamanız muhtemeldir ATI nin en iyilerden olduğunu varsayarsak sorunun %90 nı İMAC larda kısacası bir alan pişman birde almayan :rofl:

Peki mac almak istiyorsam ne tavsiye edersiniz? Malüm mac e muhtacız :(

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

İşte orası beni aşıyor :rofl::rofl: ama eminim forumda kullanan arkadaşlar sana yardımcı olabilirler :smile:

ben mac olayını hiç sevmedim:rofl::rofl: eskiden beri PC ile ilgili ne varsa seve seve yardımcı olurum :)

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
İşte orası beni aşıyor :rofl::rofl: ama eminim forumda kullanan arkadaşlar sana yardımcı olabilirler :smile:

ben mac olayını hiç sevmedim:rofl::rofl: eskiden beri PC ile ilgili ne varsa seve seve yardımcı olurum :)

Hmm anlıyorum.O zaman kasa alacaz imac ten ziyade. Monitorü de CRT aldık mı sorun hallolur diye düşünüyorum :)

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟

Imac alman tasarim icin yeterli.
Kasali mac almana gerek yok.
Renk konusuna gelince ekrani kalibre etmek gerekir. Bu basli basina bir sorun.
Ama I mac standart haliyle bile (ekran ayarlarini I Mac ten cikarip Adobe RGB yapman isini gorur.
Yok ben tam profosyenel renk ayari istiyorum diyorsaniz, bunun yolu ekran kalibrasyonundan gecer.
Ortamin isi derecesinden gecer
Matbacinizin psikolijisnden gecer
Kagidin kalitesinden gecer.

Gecerde gecer yani.
Amaa sizin isinizi bir imac in gorecegini soyleyebilirim.
Iyi calismalar

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Imac alman tasarim icin yeterli.
Kasali mac almana gerek yok.
Renk konusuna gelince ekrani kalibre etmek gerekir. Bu basli basina bir sorun.
Ama I mac standart haliyle bile (ekran ayarlarini I Mac ten cikarip Adobe RGB yapman isini gorur.
Yok ben tam profosyenel renk ayari istiyorum diyorsaniz, bunun yolu ekran kalibrasyonundan gecer.
Ortamin isi derecesinden gecer
Matbacinizin psikolijisnden gecer
Kagidin kalitesinden gecer.

Gecerde gecer yani.
Amaa sizin isinizi bir imac in gorecegini soyleyebilirim.
Iyi calismalar

Faydalı yol gösterişiniz için çok teşekkür ederim. Saygılar. ( Adobe RGB yi Gamma dan yapıyorduk sanırım? )

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bende tsk ederim. Yardimci olabilmissem sevindim.
Sistem seceneklerinden, ekrani secip ordan degistirebilirsiniz.
Sanirim Turkcesi boyle adlandiriliyor.
Iyi calismalar

plastik-tr

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.plastonline.com
Yüksek ihtimal alacağımız monitör LCD olacak, CRT dönemi kapandı zaten.. Çok yüksek tutarlarda harcamamız muhtemel görünmüyor. LCD'ler içerisinden marka öneriniz varsa sevinirim.

erdemcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemcagla.com
Valla samsung 19" CRT tavsiye ederim. Renkler gayet güzel. Philips ler biraz koyu gösteriyor. En son 19" samsung 250 civarıydı düştümü bilmiyorum.

En kralı LACIE dir ama biraz tuzlu.

grafiker.iso

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba. Öncelikle grafik tasarım için ucuz bir monitör düşünmeyin. Pahalı monitörler için de çok fazla birşey beklemeyin. Çünkü 2000 yılından sonra baskı ile karşılaştırabileceğiniz kalibrasyonlu monitör üretilmiyor. Eski kalibrasyonlu monitörler de, yen bilgisayar ve sistemler tarafından desteklenmiyor. Siz en iyisi çalışmalarınızı yaparken, farklı kağıt türlerine basılmış renk taram skalaları bulundurun. Veya Proses pantone kataloglarından yardım alın. Sadece monitöre güvenirseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

erdemcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemcagla.com
Tasarımı zaten G5 yapıyor. Al bi G5 tasarım canavarı ol. Makinanın bi tuşuna başıyosun tasarımı son derece şık 32 sayfa katalog bi tusuna basıyosun kutu - ambalaj çıkıyor.

tasarımı bilgisayar yapmaz tasarımcı yapar. G3 le veya P3 bi PC ile yapılan tasarım çift işlemcili 8 çekirdekli 16 GB ram i olan bi bilgisayarda yapılmış tasarımdan çok çok daha iyi olabilir.

Burada renkleri çok iyi gösteriyor kalibrasyonu çok iyi diyebilirsiniz ama tasarım canavarı demeniz yanlış. Ancak iyi bir tasarımcı ile tasarım canavarı olabilir.