Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik tasarıma yeni başlayan gençlere önemli temel bilgiler

neptune

🏅Acemi Tasarımcı🏅
MEGEP (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi) kapsamında projenin web sitesinde bir süredir çeşitli meslek dalları ile ilgili lise düzeyinde pdf ders içerikleri bulunuyor. Grafik tasarım ile ilgili içerikler de "Fotoğraf ve Grafik" başlığı altında yer alıyor.
Grafik tasarım konusunda bilgi edinmek isteyen yeni başlayan gençler, güzel sanatlar liselerine girmeyi düşünen gençler, bu pdf dosyalarını inceleyerek tipografi, logo ve amblem, afiş tasarımı gibi konular ve ayrıca temel sanat hakkında başlangıç düzeyinde önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.
Adres:MEGEP

(sol sütünda "modüller" seçeneğine tıklayıp çıkan bağlantılara tıklarsanız çeşitli meslek gruplarının listelendiğini göreceksiniz, "fotoğraf ve grafik" bölümünün yanısıra "matbaa" ve "gazetecilik" bölümlerinde de ilgi çekici modüller mevcut)

SePHiRoTH

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim. Bilgilendirme için sağol.

kycdizayn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kaynak gerçekten çok güzel.Paylaşımınız için teşekkürler.

donie

🌟Usta Tasarımcı🌟
Genel olarak yararlı bir paylaşım teşekkürler:iloveyou:

Layer_17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ellerin dert görmesin kardeşim harika bi paylaşım walla bakcam şimdi hepsine :D hatta bakıyom :D

xeton

🌱Yeni Üye🌱
İçeriğe bakmadan paylaşım yapıp milletin vaktini çalmayın lütfen. Verilen adreste bahsi geçen konularla ilgili ders planları var sadece. Grafik tasarım öğretmenlerinin belki işine yarayabilir. Ama yeni başlayanların hiç işlerine yarayacağına inanmıyorum.

neptune

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İçeriğe bakmadan paylaşım yapıp milletin vaktini çalmayın lütfen. Verilen adreste bahsi geçen konularla ilgili ders planları var sadece. Grafik tasarım öğretmenlerinin belki işine yarayabilir. Ama yeni başlayanların hiç işlerine yarayacağına inanmıyorum.
sen vaktini fazla değerli bulduğun için galiba fazla araştırmaya gerek duymadan mesajını yazmışsın. yanlış yere bakmış olmayasın?

insanlar sol sütunda modüller seçeneğine tıklayacak. karşısına çıkan sayfada "10. sınıf modüller" ve "11. ve 12. sınıf modüller" diye iki link görecek. onların ikisine de tıklayacak. her ikisine de tıklandığında çıkan sayfalarda "fotoğraf ve grafik" diye bir link var. onlara tıklayınca çeşitli konularda ders listeleri var. bu listeden ilgisini çekene tıkladığında zip dosyasını yüklüyor. zipi açtığında da sadece öğretmenlerin değil, öğrencilerin de işine yarayan bilgilendirici yazılar görüyor.

diğer teşekkür mesajı atan arkadaşlara da ben teşekkür ederim.

o1o

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkürler güzel bir paylaşım..dosyaları almaya başladım faydalı olacağına inanıyorum

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekürler neptune. Çok faydalı bi paylaşım :)