Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

caylak38

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben tasarım yapmak istiyorum mesela bir mmorg oyun çıkartmak istiyorum ben bu karakterleri nasıl çizcem ? bilgisayardamı çizcem yoksa kagıt üzerine mi ? yardımcı olursanız sevinirim

konuyu açacak uygun başlık bulamadm buraya açtım

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Başlık ile sorunuz arasında ne gibi bir alaka var ben çözemedim.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kardeş ne olur kızma bana ama açmış olduğun konu ile soru tarzın tam olarak Mustafa Topaloğlu tarzı birşey olmuş:D

naxuan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet konu ve başlık alakasız ama ilgi alanım olduğu için soruya yanıt vermek isterim...

dijital illüstrasyona başlama sebebim senin yapmayı arzu ettiğin işle aynı... yaklaşık 8 aydır bilgisayar da tablet ile çizim yapıyorum ve gerçek anlamda bir karakterler bütünü oluşturabilecek seviyeye gelebilmek için öncelikle desen yeteneğine, grafik programı bilgisine, frp ve bilgisayar oyunu kültürüne sahip olmak gerektiğini biliyorum...

ve bu şartların tamamına sahip olabilmek için gerekli süre ise (tabii ki işin neresinden başladığına bağlı) 5 sene civarı... bu süreyi nasıl mı söylüyorum, 8 ayda katettiğim yola bakarak ve kerem beyit'in sözlerini göz önünde tutarak... bence google da "kerem beyit" ismini arat ve ropörtajlarını bir oku... tabii ki işlerine de iyice bi' göz at...

mlkbrk

🌱Yeni Üye🌱
aynen yaa bnde grafikerle ilgili bişey anlatıyo sandım girdim :D:D

AnıL Karahan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.adobedestek.net
evet konu ve başlık alakasız ama ilgi alanım olduğu için soruya yanıt vermek isterim...

dijital illüstrasyona başlama sebebim senin yapmayı arzu ettiğin işle aynı... yaklaşık 8 aydır bilgisayar da tablet ile çizim yapıyorum ve gerçek anlamda bir karakterler bütünü oluşturabilecek seviyeye gelebilmek için öncelikle desen yeteneğine, grafik programı bilgisine, frp ve bilgisayar oyunu kültürüne sahip olmak gerektiğini biliyorum...

ve bu şartların tamamına sahip olabilmek için gerekli süre ise (tabii ki işin neresinden başladığına bağlı) 5 sene civarı... bu süreyi nasıl mı söylüyorum, 8 ayda katettiğim yola bakarak ve kerem beyit'in sözlerini göz önünde tutarak... bence google da "kerem beyit" ismini arat ve ropörtajlarını bir oku... tabii ki işlerine de iyice bi' göz at...

Kerem beyit gerçek bir profesyonel doğru bir öneride bulunmuşsun :smile: