Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafikerliğin hangi dalını önerirsiniz ?

tugce

🌱Yeni Üye🌱
ben yeni grafikerim bir ay falan oldu ama bundan memnun değilim yani işimi çok sevyorum ama çalştığım ortam bana bir şey vermiyo hayalim logo ve afiş tasarımcısı olmak burdaki tasarımlar kısıtlamalımı oysaki benim tasarımlarım göz almalı bana yardımcı olun bana nasıl bir iş yeri önerirsiniz ajanslar tek isteğim:S

Benzer konular

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
tuğçe sen bu işin en zor kısmını seçmişsin ama bu ilerde hedefin olduğunu gösteriyo ki başarılı olacaksın umarım. 1 aylık grafiker olduğunu söylüyosun... bence logo tasarımcısı olmadan önce çokk öğrenecek şeyin var... Sana tavsiyem ne olursa olsun çalıştığın yeri sev, sevmesen bile daha çok şey öğrenmeye çalış. Bence bolbol oku, izle, araştır, bak... sonra yine oku tipografiyi iyi öğren, renk bilgini artır... Bu arada yeni olduğun için kisme sana işin tamamını vermeyecektir. ilerde ne demek istediğimi anlarsın =)

tugce

🌱Yeni Üye🌱
doğru olubilir size katılıyorum zaten buiş için çok çaba harcıyorum en çok sevdiğim arşiv çalışmaları her gün bununla ilgili çok çalışmalar yapıyorum işimi çok seviyorum

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende ilk başladığım zamanlar elime ne geçerse uyguluyodum broşür, ilan, logo vs. :) sende böyle yapabilirsin mesela ;) başarılar dilerim

grafikci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tugce arkadas tasarımcı olmak istiyo sanırım uygulamacı degil o yuzden onun bunun yaptığı isleri uygularsa bence yanlıs bi yol izlemis olur tasarimci degil uygulamaci olur oda onu istemiyo sanırım..

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım daha çok yenisin böle düşünmen çok normal ben ilk matbada işe başladım mücellit ünitesinde daha sonra tipo ünitesi daha sonra ofset ünitesi en son bilgisayar grafik tasarım ve renk ayrım ünitesinde görev aldım tabiki senin bu aşamalardan geçmen olası bi konu değil işin derinliğine inmeye çalış renk bilgini arttır ekranda gördüğün tasarımın baskıda nasıl çıkacağını tahmin etemye çalış umarım çok iyi yerlere geliceksin sen

grafakirim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.efsanat.com
grafik tasarımı bir ana bilim dalı ve altında bulunan bir ayrımcılık yapmak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum. Yani kendini çalıştırken yada yetişdirirken ben bunu sevmiyorum diye bir kavramla karşılaşmamamn gerekiyor ama bu işin bütün deparetmanlarında görev yapmak zorundasın ki yerin ve alanını bulabilmiş olasın ben şuan ağırlıklı digital artistlik yapıyorum ama bunarı broşürede föyede afşede avi olarak görüntü dosyalarına da uyguluyorum. iyi çalışmalar

turgay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.turgaytosun.com.tr
tuğçe sadece sana değilde grafikerliğe genel olarak bakarsak her dalının ayrı zorlukları vardır ve grafikerlik işinde sen en iyi neyi yapabilirsen ona yönelmelisin ve çok basite alıp sadece grfikerlik yapmak gibi değil zorda kaldığında yaptığın grafiklerin uygulamasını yapabileceğin alana yönelmen gerekli

*bi örnek: ilk olarak web tasarımıyla başladım ama yaptığım tasarımları flash diskle taşımaya çalışıyordum ve hep gecikmeli yaptığımişlerde hep zrarına oluyordu aldığım para verdiğim paraya denk geliyordu.

yani az evvelki örnek gibi devamını takip edebileceğin bir alana yönelirsen amatörlüğünü çok çabuk üzerrinden kaldırırsın ve yaptığın işler amatör olduğun halde çoğu kişiye profesyonel gelir.

devamı drken afiş tasrımı yapıyorsun tutup bunu sen asacaksın gibi değil, baskı ve yönlendirmelerini takip edip hem sen ben yaptım hemde başkalrının falanca yapmış diyebileceği alana yönelirsen daha ii olur.

grafik-tasarım işi yaratıcılık ve merağın birleşmesinden oluşur. el becerisini öğrenibilirsin ama yaratıcılığı öğrenemessin.
:) şimdiden kolay gelsin yapacağın her işte başarılar dilerim

mahmut_mulla

Acemi Tasarımcı
ya ben henüz lise öğrencisiyim tuğçe ablama da yardım cı olamıycam tabi ama :D benim geometri den dönem ödevim var şirket logolorının yapımında simetrinin kullanımı.
bana yardımcı olabilirsiniz die düşündüm ??
ödevi nasıl yapabilirim veya nerden faydalanabilirim?? yardımcı olur musunuz??

Moderatör tarafında düzenlendi: