Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafikte kopyacılık

hatice67626

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben grafiker olma adaylarındanım. Sitedeki yazıları yazmadan önce okumayı tercih ettim ve ilk yazışım. Sürekli karşıma çıkan ve merak ettiğim konuda siz grafikerlerden de fikir almak istedim. Sizce garfikerlikte kopyacılık yapmak ne kadar doğru. Garfikerliğin başında yada sonunda. Gördüğümüz tasarımları birebir yada değiştirerek kullanmak ne kadar doğru. Eğer yanlışsa yeni başlayanlar nasıl kendilerini geliştirmeli.

Benzer konular

aLcaK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben sürekli kendime dergiler ediniyorum. Evden çıkıp alamadığımda komşulardan alıyorum acaba ne yapmışlar bunu nasıl yapmışlar diye onları inceliyorum. Ama hiç o tasarımın aynısını yapmadım. Sadece fikir edindim. Şöyle bir şeyde var çizgi denemelerimde başka resimlerin üzerinde çalıştım. Ama onları herhangi bir yerde yayınlamadım ve ticari bir amaç gütmedim üzerlerinden. Benim nacizane tavsiyem sürekli dergiler veya kitaplar edin kendine onlara bak-gör incele...

Hoş geldiniz aramıza bu arada :)

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardeşim madem yenisin sana bi iki şey fısıldıyım kendi adıma grafikerlikte kopyacılık hoş bişey değil ve kopyacı olursan kendini geliştirmen çok zor olur ama her gördüğüne dikkatlice bakmanı tavsiye ederim ilk başlangıçlar böyle olur zaten hep üç beş logodan birşeyler alırsın hepsini birleştirirsin kendine yeni bişey çıkarta bilirsin misal ama başkalarının yaptığı işlerede benzetmeye çalışmamaya gayret göster ama genede en doğrusu kendi kafandan birşeyler tasarlayıp yapman biz buna halk dilinde yaratıcılık diyoruz ama yaratıcılık allaha mahsustur sen kendi kendini geliştirmeye gayret göster bence çalışma hayatındada başarılar dilerim.

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence kendini geliştir sen örnek ol

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Falla ne desem boş büyük sanatçılar çoktan tarih oldu sıfırdan bişey yapıorum dien anca kendini kandırır, herkes bu konuda dürüst olsun...

hatice67626

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepinize teşekkür ederim yazılar için. evet diğer insanları örnek almak ne yaptıklarına nasıl yaptıklarına bakmak güzel. ama kopyalamak bana kendimi grafiker mişim gibi hissettirmiyo yaptığım işi beğenmiyorum. karşıma çok çıkan bişey olduğu için sizinde fikirlerinizi almak istedim sağolun

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
bol bol hayal et ve gördüğün şeyi bilgisayara yansıtmaya çalış o zaman bunu ben yaptım diyebileceğin birşeyler olur mutlaka elinde umarım hakkında hayırlısı olur

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
komyacılık derken karbon kağıdı gibi mi yoksa esinlenme mi?

herşey için bir çıkış fikrine ihtiyacaın vardır,
araba tasarlarken, senaryo yazarken, resim çizerken..... vb

çıkış noktası için araştırma yapmak kopyacılığa girmez..
mesela bir araba firması için logo tasarlamak,
bütün arabaların logolarını incelemek hatta ve hatta bilgisayar firmalarının arabalardan etkilenerek tasarladıkları bilgisayarları incelemek ( acer ferrari) gibi.