Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Guidelines Sorunu

tarzankara

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, İlk sayfaya verdiğim guidelines cetvelinini 2. ve diğer sayfalarda göremiyorum. yapmak istediğim şey sayfaya verdiğim guidelines'ı tüm sayfalarda da görebilmek.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer konular

kardinal35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
guidelines'ları kopyala, sonraki sayfalara yapıştır.. :D Oluyor..

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
Window/Docker/Object Manager penceresini aç. Eklediğin guidelar hangi sayfadaysa orada gözükecektir. Sayfadaki tüm guideleri seç ve aşağıda Master Page yazan kısımdaki guide üzerine sürükle. Böylece guideler eklediğin her sayfada gözükecektir.

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Arkadaşlar, X3'te bu kılavuz çizgileri otomatik olarak her sayfada görünüyor, öyle kopyalamaya falan gerek yok. İlk sayfada ayarladığınız çizgiler ne kadar sayfa açarsanız açın kendiliğinden görünüyor. Ama özel bir ayarı var mı bilmiyorum.Bilen varsa açıklamasından memnun oluruz.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Arkadaşlar, X3'te bu kılavuz çizgileri otomatik olarak her sayfada görünüyor, öyle kopyalamaya falan gerek yok. İlk sayfada ayarladığınız çizgiler ne kadar sayfa açarsanız açın kendiliğinden görünüyor. Ama özel bir ayarı var mı bilmiyorum.Bilen varsa açıklamasından memnun oluruz.
X4'te katman mantığı tammaen değişti. Her sayfa için bağımsız katmanlar ve cdolayısı ile Guidline katmanı açılabiliyor.

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selamlar,
bende her sayfanın guidelines ları ayrı olsun istiyorum onun özel bir ayarı varmı yada nasıl yapıcam?
teşekkürler...

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sorum hala geçerli...

soru hala geçerlidir... teşekkürler....

mel_a_nkoli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
user82 çok teşekkürler verdiğin bilgi çok işime yaradı.

Ek: Açılan layer menüsünden gözükmesini istediğin yada istemediğin klavuz çizgileri için; ilgili layer yanındaki göz işaretine tıklamanız yeterli, diğer sayfalara aynı çizgilerin geçmesi için, buulunduğun page ismi üzerine (page1) sağ tıkladıktan sonra "duplicate page" seçmeniz yeterli çıkan menüden yeni sayfaya ne yada neleri taşımasını istiyorsanız seçiyorsunuz ve işlem tamamdır. Umarım sorunuzu doğru anlamışımdır, aynı sorunu uzun zamandır yaşıyordum ve buldum sayenizde..

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
X6 bende olmadığı için bilemiyorum...
X5'e göre hazırladığınız Guidelines'lerin diğer sayfalarda da görünmesini istiyorsanız Tools/Options/Document/Save Options as Defaults for new document seçeneği altındaki Guidline Options seçeneğini aktif hale getirin, açtığınız her sayfada Guidelinesler görünecektir ...