Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Haber sitelerinden haber cekmek

raufbulbul

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar. Bir haber sitesi yaptırmak istiyorum ama haberleri kendim eklemek yerine, benzer bir haber sitesinden çekilsin istiyorum. Böyle birşey mümkünmüdür yardımcı olursanız sevinirim. Birkaç web tasarımı firmasına sordum ve böyle birşeyin imkansız olduğunu söylediler sizce doğrumudur yada bunun bir yolu varmıdır, varsa da ne kadar sağlıklıdır?? şimdiden cevaplarınıza teşekkür ediyorum..

Phlegm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
imkansız diye birşey yoktur.
istediğiniz usülde çalışan haber siteleri mevcuttur, hatta haber sitelerinden haber çekip; foruma, çeşitli mesaj panolarına konu olarak açan botlar bile mevcuttur.

Bilmeniz gereken şey ise programlama bilgisidir. Ve veri çekmek için ileri derecede bir programlamacı olmanız gerekmektedir.

Konunun Php, Asp, Perl, Html'e taşınması daha uygun olacaktır.

dataalemi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dataalemi.com
Oluşturacağın haber portalında mesala 10 tane gazete sitesinden haber olacak. Bu sitelerin haber kodlarını sitene eklediğin zaman otomotik güncel haberlerde çıkmış olacaktır.

Yani senin tabirinle haberleri kendi sitene çekeceksin :) tabi senin dediğinide anladım ama şimdilik aklıma gelen yapılabilecek kodlar ile çalışmak.

Ne yaparsın siteye tema, şablon vs. atarsın boş olarak sonra haber kategorisi işte spor, ekonomi vs diye sonra bazı haber sitelerinde ayrı ayrı olarak veriyorlar kodları alır eklersin.

Genel haber olarakta gazete,kanal haberlerinide tek bir yerde oluşturursun olur biter.

Yani sonuç olarak sen hiç birşey yapmayacaksın kodları ekle bırak haber siteleri her gün güncel olduğu için otomotik senin siteden güncel olacaktır. ;) :)

Arno

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kuracağın haber sitesi forum tarzı bişe olursa. yani böyle bişe bolar vardır yüklersin ve RSS kodlarını eklersen haber sitelerinin o kendi konuyu açar ama bağzen deyil sürekli haber çeker.

raufbulbul

🌱Yeni Üye🌱
cevap yazan herkeze çok teşekkür ederim, şu an olayı gayet iyi anladım :) hepinize iyi akşamlar dilerim

AA++

🌱Yeni Üye🌱
Artık çoğu portal, blog, forum sistemlerinde rss sistemleri bulunmaktadır. Öncelikle kullanacağın yazılımın ( wordpress, joomla vs..) destek sitelerinden rss eklentilerini bulabilirsin. Yada internette webmaster forumlarında uygun fiyatlarda isteğinize göre bot yazabilen arkadaşlar var ister hazır yazılımlara ister kendi yazılımınıza.

A.Volkan ÖZER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Haber çekmek derken ? Bütün içeriği kendi siten üzerinde senin haberinmiş gibi yayınlamak pek etik değil. Ama sitelerin haberlerini yayınlayıp yönlendirmeleri bu site üzerinden yapacaksan rss veya get xml yöntemlerini kullanabilirsin.Yani yol göstermek hoş olmaz ama tamamiyle içeriği sitende makale gibi yayınlamak için BOT/Crawler'lar iş görür. Ama benim fikrim bunun etik olmadığı yönünde.

nolopy66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu işlem mümkündür haber botu yazıyorum ben fakat bu iş zor ve meşekkatli olduğu için ücretli yapıyorum ve veri tabanı yapını bilmemiz lazım eğer düşünürsen benimle kontak kur