Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Halı Yıkama Firması İçin Yapmaya Çalıştığım Logo

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar acil fikirlerinize ihtiyacım var.
Bir halı yıkama firması logo istedi.Logonun hikayesini söylüyorum.
Firmanın adı Ilgaz Halı Yıkama. Firma sahibinin 6 adet yeğeni varmış. Ve bunlardan birinin adı da Ilgazmış. Firma sahibi 6 adet kız çocuk kafası onun devamında saçlarından birleşen bir halı modeli onun üstüne de fırça sabun kova istiyor. Firma bunu beğendi. O kadar çalışma yaptım ama bunu beğendi.
Şimdi bunları ben nasıl halı yapıcam. Saçlarını nasıl birleştirip motif çıkartabilirim. Fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.

amamnnnnnn.jpg

Son düzenleme:

insidethefire

🌟Usta Tasarımcı🌟
ilginç :) sadece kolay gelsin diyebiliyorum, umarım yaparsın istediklerini

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Müşterinin logo istediğine eminmisiniz? :D Bu daha çok soyut bir tablo çalışmasına doğru gidecek gibi... :D

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Senden logo değil resmen halı dokumanı istemişler :)
İşin zor, kolay gelsin... :)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Sinirlerim bozuldu... gerçekten!..

Yazılacak pek fazla bişey yok. sadece meslekdaşın olarak yanındayız.. bu müşteriyi kaybetmek çok şey demek değilse.. bir kere ikna etmeyi dene; baktın olmuyor, bence uygun dille yapamayacağını söyle..

Son düzenleme:

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle bir logo olamıcağını müşteriye uygun bir dille anlatman gerek canım.
Onun istediği logo değil :rofl: (Aile resmi)

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
yetkili izin vermiyorki.
para veriyor diyorlar.

nolur fikir verinn ben bunda nasıl halı yapıcam. şaçlarında halı motifi çıkaracağım.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kamera şakası gibi...
Kendi firmaları; rezil edeceklerini yine kendileri...madem mecbursunuz, müşterinin gösterdigi doğrultuda gitmeye; o zaman siz ikna gücünüzü kullanın...sade ve kendi kafanıza göre bir logo yapın ve bu firmaya en uygun logonun olabilecegine ikna edin.
Eğer anlamıyorsa, o onun sorunu olacaktır.Tabi önce logo kavramını anlatmaktan başlayabilirsiniz ;)

Kolay gelsin.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Vektörel bir çalışma ise saçların modelleri aynı kalsın fakat renklerini değiştirip birbirine ekleme yapabilirsin .
Vektörel bir kova fırça sabun v.s bul logo üzerinden buna çalış firmanın adını falan yaz.Alt kısmada bu yapmış olduğun çocuk görsellerini ekle renk tonlarını iyi ayarlarsan başarırsın

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Zor olan ne fikirlerimizi istedin sunmaya çalıştık :)
Baştan karamsarlığa kapılırsan hiç bitiremezsin

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
haklısın. ama buraya kadar gelmek bile bu kadar işin arasında iki günde istenilen logo bu ne beklenilebilir ki.. logonun son halini yarın sizinle paylaşacağım teşekkürler önerilerini sunan herkese.

neva

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gercekten şaka gibi böyle bir logo görsem gülerim, sadece ben deil herkes güler buna niye bu işi bilene bırakmazlarki anlamıyorum keşke bir fikrim olabilseydi ama gercekten zor işiniz kolay gelsin!!!

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Peki onlar para veriyor diyen şirketiniz.. Bu logonun yapan şirket olarak gözükmekten utanmayacaklar mı onu anlamadım ben.. Ben böyle bir logo görsem resmen kim yamış diye bakarım.. adamlar böyle istemiştir demem.. bir kere para kazanıcaz diye bin kee kaybetmeyi göze almışlar resmen yazık.. Keşke logonun bir resim yada fotograf olmadığını açıklayabilseydin.. :) yada en basiti sen 6 tane küçük kız çocugu bul kafalarına bir halı üstünede sabunla fırça koy çek ve ver alın size logo :D eminim onuda begenicekelrdir vektörellerle uğraşmasaydın keşke. :) Hay allhım ya.. Hakkten kolay gelsin..

Vektörel bir çalışma ise saçların modelleri aynı kalsın fakat renklerini değiştirip birbirine ekleme yapabilirsin .
Vektörel bir kova fırça sabun v.s bul logo üzerinden buna çalış firmanın adını falan yaz.Alt kısmada bu yapmış olduğun çocuk görsellerini ekle renk tonlarını iyi ayarlarsan başarırsın

sanırım bu bilgi sana yardımcı olmuş ve çalışmaya başlamışsın bile.. :) kolay gelsin..

khan09

🌱Yeni Üye🌱
kizlarin saclarinin üzerindeki ilk göze carpan halidan önce kova, sabun ve firca olacaktir, logoyu gören kisinin ilk algiladigi seyi artik düsün.

aklima baska birsey gelmiyor kolay gelsin

ByELİTE

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok enteresan kolay gelsin..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki onlar para veriyor diyen şirketiniz.. Bu logonun yapan şirket olarak gözükmekten utanmayacaklar mı onu anlamadım ben.. Ben böyle bir logo görsem resmen kim yamış diye bakarım.. adamlar böyle istemiştir demem.. bir kere para kazanıcaz diye bin kee kaybetmeyi göze almışlar resmen yazık.. Keşke logonun bir resim yada fotograf olmadığını açıklayabilseydin.. :) yada en basiti sen 6 tane küçük kız çocugu bul kafalarına bir halı üstünede sabunla fırça koy çek ve ver alın size logo :D eminim onuda begenicekelrdir vektörellerle uğraşmasaydın keşke. :) Hay allhım ya.. Hakkten kolay gelsin..

sanırım bu bilgi sana yardımcı olmuş ve çalışmaya başlamışsın bile.. :) kolay gelsin..

Katılıyorum.Şahsen bu hatayı bir kez yaptım ama sonra aklım başıma geldi bu şekilde yaklaşıldığı için bir kaç işi kabul etmedim.Evet müşterinin istediği ve beğeneceği tarzda bi şey yapıp yollayabilirdim.Ama sonrası var.Dilara Hanım'ın dediği gibi "Bu işi de kim yapmış,ne biçim iş yapmış böyle" eleştirisine uğramamak için müşterimi kaybetmek pahasına işleri geri çevirdim.
Bence Aajansınızla görüşün ve uygun bir şekilde izah edin.Olaya sadece maddi boyutuyla bakacak olursak evet bir müşteri para verebilir ama bu ilerde çok müşteri kaybedilmesine de sebep olabilir.
Maddiyatı bir kenara bırakalım,Netice de bir sanat eseri ortaya çıkarıyorsunuz.Bunun güzelliği karşısında övünmek hakınınz değil mi?

Allah Kolaylık versin.

Gülsüm ÖZER

🏆Pro Tasarımcı🏆
Allah sabır versin diyorum. Logonun ne olduğu bilmiyorlar bir de kendi istedikleri şekilde yaptırmaya çalışıyorlar....

luuis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Allah sabır versin diyorum. Logonun ne olduğu bilmiyorlar bir de kendi istedikleri şekilde yaptırmaya çalışıyorlar....

Bir grafiker için en zoru müşterisinin saçma sapan hayal ettİği objeyi grafikere yaptırmaya çalışmasıdır. Sanat eseri özgürce yapıldığında sanattır; ama grafikerlik için aynı şeyi söyleyemiyoruz malesef...