Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hangi Fotoğraf Makinesi

Murat ŞEN

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum mercekli prof olsun istiyorum biraz biraz edindiğim bilgiye göre nikon piyasanın en iyisi gibi sizce hangi modellerine bakmalıyım önerileriniz için şimdiden tşkler.

Lyra

🌱Yeni Üye🌱
Nikon'dan Canon'a geçtim ve daha memnunum şu anda. Fiyat aralığı ve kullanım alanı söylerseniz daha yardımcı olabilirim.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
bence sony düşün diğerlerinden daha güzel çekim özellikleri var: ve nikonun algılayıcılarını sony üretiyor daha canlı renkler vb: aradaki makineler arasında üstünlük farkı var ama bir fikir olsun sony dsc h5 ile çektiğim led görüntülerini ne nikon ile alabildim ne canon ile birde h5 yarı profesyonel makine idi ve led çekimi:
zeyreklergece.jpg

nikon d40x gece çekimi tripodlu :
dsc07434g.jpg

sony alpha 550 gece çekimi tripodsuz çekilmiştir
dsc05811ws.jpg

Son düzenleme:

Murat ŞEN

🌱Yeni Üye🌱
Dediğin gibi bi tecrübem yok ilgi duymaya başladım araştırıp almak istiyorum Makine 12 Mp felan uygundur diye düşünüyorum.Sony hakkında fikrim yok sanırım fiyarlarıda daha uygun sony nin. ben baktımda Nikon D5000 SLR Gördüm Sizce ? Fiyatıda iyi gibi

Son düzenleme:

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
Dediğin gibi bi tecrübem yok ilgi duymaya başladım araştırıp almak istiyorum Makine 12 Mp felan uygundur diye düşünüyorum.Sony hakkında fikrim yok sanırım fiyarlarıda daha uygun sony nin. ben baktımda Nikon D5000 SLR Gördüm Sizce ? Fiyatıda iyi gibi

bence şu karşılatırmaya bir bak ona göre karar ver fotoğraf makinesi sadece fotoğraf çekmeli bence birde hafıza kartın hızlı olmalı mesela sandisk extreme III tarzı olabilir saniyede en az 24 mb yazsınki makinenin gerçek hızı ortaya çıksın:
https://www.cimri.com/C2_95923_109881

Murat ŞEN

🌱Yeni Üye🌱
bence şu karşılatırmaya bir bak ona göre karar ver fotoğraf makinesi sadece fotoğraf çekmeli bence birde hafıza kartın hızlı olmalı mesela sandisk extreme III tarzı olabilir saniyede en az 24 mb yazsınki makinenin gerçek hızı ortaya çıksın:
https://www.cimri.com/C2_95923_109881

Dediğin gibi özellikleri daha iyi ama Biraz pahalı yani baştan o kadar uçmsam iyi olur.yani şöyle 900 -800 e makine daha uygun olur

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
800-900 e 2. el makine bulabilirsin gitti gidiyorda falan yada forumdaki 2. le mağazamıza bak

Murat ŞEN

🌱Yeni Üye🌱
Açıkcası 2.el biraz korkutuyor beni ama 0 içinde fiyatlar yüksek daha düşük bi makine bakmam gerek sanırım

Murat ŞEN

🌱Yeni Üye🌱
OLYMPUS E450 14-42 MM KİT DSLR FOTOĞRAF MAKİNESİ Peki bu nasıl sence ? Bide nikon d40x body