Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
bu makinenin bende türkçe kılavuzu var gerçekten doğru bie seçim

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok sevimliler ya hayırlı olsun makinan

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle makinan hayırlı olsun, bir acemi çin geyet hoş kareler bence, birgün burda senin fotoğrafların konuşur hepyek merak etme, işini bırakıp fotoğraf çekmeye gideceğinden korkuyorum. :rolleyes:
iyi çalışmalar.

Teşekkür ederim Mehmet NAS, elbette yeterli tecrübeyi kazanınca konuşturacağım fotoğraflarımı.
Gerçekten de fotoğraf düşünür oldum gece gündüz, işlerim aksadı birkaç gün. :lol:

rica ederim Hepyek..profesyonel makina tutuş biçimidir anlattıgım..ışıgın bol olsun..allah vizörüne zeval vermesin ;) :)

buarada bi düzeltme yapmalyıım.hatalı söylemişim sana kusura bakma..sol elin bilege gelen kısmı makinanın body kısmına gelecek.yani objektifin body deki birleşiminde bittigi yer.body i elinin o kısmına oturt :) titreme sorunu o yuzden kaynaklanır genelde.makinayı sabitlemiş olursun.sol elin tripot görevi üstleniyor aslında çaktırmadan;) ok.. kolay gelsin ..

deklanşörün sesi ne hoş dimi..yok öle bi ses :)

Sağol OrenIshi, denedim ben dediğin şekilde tutmayı, yahu dedim bu eller kaç metre olmalı ki makinayı kavrasın :D Sonra anladım tabi.

Deklanşör sesine gelince benim makinada ayarlanabiliyor o ses,3 çeşit var biri normal, diğeri biraz elektronik, son olanı da havlama şeklinde.
İlk karıstırırken farkına varmamışım, fotoğraf çektikçe köpek havlıyor, bir iki şaşırdım :eek: korktum sonra anladım ki o ses makineden geliyor :)

Ama normal sesi daha güzel ne yalan sölim, kesinlikle o sesin bir eşi yok. :dance:

bu makinenin bende türkçe kılavuzu var gerçekten doğru bie seçim

crazyglad, makineyi alırken zaten yanında türkçe kullanma kılavuzunu veriyorlar, fırsat buldukça okuyarak daha iyi kullanacağım tabi makineyi :nija1:

çok sevimliler ya hayırlı olsun makinan

Teşekkür ediyorum iyi dileklerin için sevinc_s.

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
:)

Hepyek bişeyi merak ettim.bu fotograf cekme merakı öncedenmi vardı sonradan mı olustu..genel de birilerinden mutlaka etkilenilir..demişsin ya işlerim aksadı filan diye :D bişeyler seni heveslendirmiş iyi de olmus..eşsiz bir hobidir ..ama ben tahmin ediyorum sanki azcok bu hevesin nerden geldiğini ;) hadi bakalım..kolay gelsin tekrar..işinle aşkını(foto!) karıştırmamaya çalış derim :)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
:)

Hepyek bişeyi merak ettim.bu fotograf cekme merakı öncedenmi vardı sonradan mı olustu..genel de birilerinden mutlaka etkilenilir..demişsin ya işlerim aksadı filan diye :D bişeyler seni heveslendirmiş iyi de olmus..eşsiz bir hobidir ..ama ben tahmin ediyorum sanki azcok bu hevesin nerden geldiğini ;) hadi bakalım..kolay gelsin tekrar..işinle aşkını(foto!) karıştırmamaya çalış derim :)

Hemen cevap vereyim. Doğustan meraklıydım aslında. :kiss:

Fotoğrafa meraklıydım kendiliğinden ama senin tahminin nedir?

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
bilmem,hani insanın cevresinde ciddi anlamda bu işle ilgilenen ve basarı grafiği yüksek kişiler olur.yakınıdır filan diye düşündüm..fotograf bulaşıdır biraz da..o bakımdan ;)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısın

bilmem,hani insanın cevresinde ciddi anlamda bu işle ilgilenen ve basarı grafiği yüksek kişiler olur.yakınıdır filan diye düşündüm..fotograf bulaşıdır biraz da..o bakımdan ;)

Şimdi öyle ciddi anlamda ilgilenen yoktu da, şöyle söyleyebilirim bir yakınım meraklıymış sonra bana geçmiş, tamamen genetik oluyor galiba. :p

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Gül fotoları

Ufak Manuel ayarlar yaparak çektim bu gülleri...

Çok güneşli bir gündü ve ışık, gölge ayarlarının ne kadar önemli olduğunun farkına vardım. :upset:
Hatam çoktur elbette, sizlerle paylaşıyorum işte :kiss:

orgroseja4.jpg

pinkrosll4.jpg

redrosip5.jpg

yelrosemh1.jpg

ros2cl5.jpg

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
resimler gittikçe güzelleşiyor eline sağlık

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
kolay gelsin Hepyek..çalışmaların güzel evet..sadece ışık ayarını biraz daha düşürebilirsen daha soft görüntüler elde edeceksindir..böyle bakınca gözlerimi kıstım sanki biraz..çok güneşli ortamlarda çekim yaparken ışık ayarını düşür ki ekstra ışık eklenmiş olmasın fotografa ok ;) ama gayet basarılı cekimler olmus genel olarak..adım adım makroya gidyosun :) çaktırmadan :);)

sevgili thematrix;resim degil fotograf :) resim çizilir,fotograf çekilir :D kızma ok :D

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de kıstım gözlerimi çekerken...

resimler gittikçe güzelleşiyor eline sağlık
Beğendigin için teşekkür ederim thematrix.

kolay gelsin Hepyek..çalışmaların güzel evet..sadece ışık ayarını biraz daha düşürebilirsen daha soft görüntüler elde edeceksindir..böyle bakınca gözlerimi kıstım sanki biraz..çok güneşli ortamlarda çekim yaparken ışık ayarını düşür ki ekstra ışık eklenmiş olmasın fotografa ok ;) ama gayet basarılı cekimler olmus genel olarak..adım adım makroya gidyosun :) çaktırmadan :);)
O kadar güneşli bir gündü ki gözlerim kamaşmıştı ve ayarlamayı yeterince yapamadığımın farkındayım. Teşekkürler OrenIshi.

Çaktırmadan çektim bu fotoları zaten :D

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
nekadar çok ışık okadar cok gölge,nekadar az ışık okadar gölgesiz,net ve canlı fotograf ;)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
haklısın Volkan tabiki önemli..bazı fotograflar için gölge olmazsa olmazdır..ben cok genel yazmısım acıklamada aslında..aşırısının fotografı kalitesizleştirecegini anlatmak istemiştim Hepyek in fotolarından yola cıkarak..belirttigin için saol :)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Deneme çekimleri

31 Mayıs 2008, Cumartesi, Bursa civarı bir akarsu resmi. :heart:

İki degisik ayarlamayla çektim bu fotoları. :mutluluk:

akrs1fx3.jpg

akrs2mb8.jpg

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
eline sağlık, akarsu çekimlerinde bir netsizlik mi var? :emo1:

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sen ne yaptın bu arada?
Kamerayı en azından doğru tutmaya çalışıyordum. Bu en önemli başlangıçtır.

Makinenin dizginlerini ele almaya çalışıyoruz ama daha çok yabani bir makine, yola getirmeye çalışıyorum. :D

Fotoğraf hepyek oldukça daha güzel çekiliyor... Yanımda senin gibi vır vır eden biri olsun istemem. ;)

önce gusel bir konu oldugunu dusunmustum ve eserlerinin çok hoş olduğunu.Fakat bu konuşmayı görünce tüm fikirlerim değişti arkadaşımız sana çok önemli bir konuda yardım etmeye çalışmış ve birer altın değerince bilgiler vermiş ama sen teşekkür edeceğine şaçma kelımeler sarf etmeye başlamışssın...
ne yanı herkesın fotolarını beyenmesını mı beklıosun o nkadar iisen bu forumda ne işin var ? bu kadar profesıonalsan bizlere neden soruyorsun nasıl calısmam diye?
abi ben seni anlayamadım ama arkadaşımızın da dediği gibi
yazık yazık!!!

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
önce gusel bir konu oldugunu dusunmustum ve eserlerinin çok hoş olduğunu.Fakat bu konuşmayı görünce tüm fikirlerim değişti arkadaşımız sana çok önemli bir konuda yardım etmeye çalışmış ve birer altın değerince bilgiler vermiş ama sen teşekkür edeceğine şaçma kelımeler sarf etmeye başlamışssın...
ne yanı herkesın fotolarını beyenmesını mı beklıosun o nkadar iisen bu forumda ne işin var ? bu kadar profesıonalsan bizlere neden soruyorsun nasıl calısmam diye?
abi ben seni anlayamadım ama arkadaşımızın da dediği gibi
yazık yazık!!!

Sayın burakkosar, avukatlığını yaptığınız kişiyi yeterince dikkate almışım ki cevap vermişim zaten. Profesyonellikte iddiam olmadığını anlardın, tabi ki konuyu dikkatlice okumuş olsaydın!!!

Teşekkürler...