Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Her alt sayfayı da tasarlamak zorunda mıyım?

fuducuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fuducuk.com
Merhaba arkadaşlar.

Bir süre önce evden Freelancer oalrak çalışmaya başladım.

Bir iş aldım ve bititrdim, grafiği HTML'ye döküp teslim ettim programcıya.

Fakat müşteri her alt sayfayı da ayrı ayrı ele almamı istiyor. Sizce bun ahakkı var mı? Benim bildiğim bir şablon çıkartılır, programcıya teslim edildikten sonra programcı iç sayfaları programlar. Zaten CSS'ler de hazır, ne koysa oturacak. Zaten bu mantığa göre 20 alt sayfası olan bir siteyi de tek tek tasarlamam gerekecek?

Düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkürler...

gokbey

🌱Yeni Üye🌱
Asp öğren arkadaşım böyle tek sayfa üzerinden bisürü sayfa elde edebilirsin..

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bunu müşterinizle anlaşırken dile getirmelisiniz. Eğer siz bunu müşterinizle anlaşırken belirtmezseniz müşteridir o herşeyi isteyebilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için böyle konuları anlaşma üzerinde yaparsanız işinizi daha sağlam almış olursunuz...

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
Bunu müşterinizle anlaşırken dile getirmelisiniz. Eğer siz bunu müşterinizle anlaşırken belirtmezseniz müşteridir o herşeyi isteyebilir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için böyle konuları anlaşma üzerinde yaparsanız işinizi daha sağlam almış olursunuz...

ya da ana tasarımı yaptıktan sonra alt sayfalarda kullanılmak üzere örnek tablo stili font vs yi programcıya bildirip alt sayfa örneği verebilirsin tabi sektör de önemli eğer adam her sayfam çok detaylı olsn diyorsa bu dediğim işe yaramaz kolay gelsin

fuducuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.fuducuk.com
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Zaten ben HTML ve CSS'sini oluşturuyorum, tasarım işlenebilir halde. İşlendikten sonra programcı alt sayfalara ne eklenirse tüm stiller hazır.

Haklısınız, bu konuyu iş başında konuşmak gerek. Yoksa her özel alt sayfa tasarımı vakit alıyor, emeğin karşılığı da alınamıyor.

Arada arkadaşım olduğu için sorun olmaz düşüncesiyle işe dalmıştım. Alt sayfalara özel bannerlar ve düzenlemeler istendi. Neyse, sonuç olarak bu da bana güzel bir ders oldu.

Kolay gelsin...

MoRiS__

🌱Yeni Üye🌱
Citti anlamda bu tip şeylerden muzderip oldum. Tafsiyem iş başında herşeyi konumak sonradan sorun oluyor en acısı parandan kesiyorlar....

berdos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.turnatasarim.com
Ben sözleşmeye karşıyım!

Her şey sözde kalıyor ve adam ben bunuda demiştim şunuda demiştim oluyor. Sözleşmicen direk kağıda dökeceksin :)

Şu maddeyi yaptım mı yaptım, bu maddeyi yaptım mı yaptım. Bitti arkadaş.