Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

her kat basılırmı ?

srknyzc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi ardaşım sordu bu sot-ruyu da bana şimdi mesala bi kare oluşturdunuz bu karenin üztünede aynı ölçüler de bi resim koydunuz basılırken ilk önce siyah kare yi basıp resmi mi basıyo yoksa ne görüyosa ilk onu mu basıyo.

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Umarım soruyu doğru anlamışımdır.......
Koyu renkler en son basar mantığıyla (üstten baskıda) siyah en son basar diyorum

ussamx

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazım hatalarından dolayı pek anlamadım ama

hazırladığın çalışmayı neyde bastırdığına göre değişir bu

Yazıcıdamı bastıracaksın ?

ofsettemi bastıracaksın ?

Dijital makinedemi bastıracaksın ?

sezgonaz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
digital baskıda 4 renk beraber basılır.
normal tek renk baskı makinalarda bu ustanın keyfine baglıdır yada makinada hangi renk varsa o anda o renk basılır çünkü temizlenmesi biraz zahmetli makinenin:)
umarım yardımcı olabilmişimdir :)
teşekkürler

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
ofsette; usta renk sıralamasını kendı kafasında yapar.. her bır renk sızın goruntunuzde (eger renklı bır fotografsa mesela) her renk basıldıkca fotograf belırgınlesır ve son renk ıle baskısı tamamlanır.. altta sıyah zemın olsun olmasın fark etmez zemınlı ıslerde fılm alınırken zemının uzerıne gelecek resım yazı vs kısmı bos olur ve baskıda o kısma renk gelmez.. yalnızca sızın gozunuzle zemın olarak gorebıldıgınz yer baskı alır..

dıgıtalde; tum renkler aynı anda basılır ama zemın atma mantıgı ofsettekı ıle aynıdır.. resmın altına baskı yapılmaz katman katman basar makına..

çıktı almak ise dıgıtaldekı manytıkla aynıdır tum renkler bırlıkte basılır..

umarım yardımcı olabılmısımdır

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
shedesign çok güzel anlatmış... bir eklemede fayda gördüm yine de... zeminli işlerde yazılar siyah ise zemin altı dolu olmalıdır. yazılar renkli ise boş bırakılmalıdır.

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
bi ardaşım sordu bu sot-ruyu da bana şimdi mesala bi kare oluşturdunuz bu karenin üztünede aynı ölçüler de bi resim koydunuz basılırken ilk önce siyah kare yi basıp resmi mi basıyo yoksa ne görüyosa ilk onu mu basıyo.

bir siyah karenin üstüne aynı ölçülerde başka bir fotoğraf koyduysanız, artık siyah karenin bir işlevi kalmamıştır. Üstüne koyduğunuz resim baskıda olacaktır. Altta kalan hiç birşey üstündeki obje Overlay, Multiply yada Overprint efekti verilmedikçe aktif olmaz.

Saygılarımla

bay-jjj

🌱Yeni Üye🌱
ofsette ise ilk once şöle diyim4 renk bi makina ise renkler sırasıyla
siyah
mavi
kırmızı
sarı
basılacaktır.
tek renk ofset ise
mavi
kırmızı
sarı
ve siyah basılır
digitalde tüm renkler aynı anda basılır ;)
işiniz ne olursa olsun