Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hilali ikiye bölme ve yıldız sıralama??

s_a_i_h_l

🏅Acemi Tasarımcı🏅
graphic1uw1.jpg

arkadaşlar yukarıdaki gibi bir işlemi nasıl yaparım? mesela yukarıdaki gibi hilalin ortasındaki uzantıyı simetrik olarak yapamaıyoru ve de hilali ikiye bölemiyorum. ve bir de yıldızları büyükten küçüğe nasıl sıralayabilirim?
yardım ederseniz sevinirim

bi yerde gördüm çok hoşuma gitti buna benzer bişeyler yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum

Benzer konular

morryell

🌱Yeni Üye🌱
Burda sana teknik ve kısa bir yol söyleyebilmek isterdim ama okadar usta değilim Fakat,
ben olsam bir hilal çizdikten sonra convert to curves dedikten sonra şekle, ekstra noktalar oluşturup hilali dilediğim gibi bölerdim, yıldızlar için bir elips çizer kopyalayarak çoğalttığım yıldızları elips etrafına küçülterek dizerdim, sonra elipsi ya siler yada görünmez yapardım.

şekle sağ tıkladığında çıkan menüde "Convert to Curves" seçeneği mevcut
araç kutusundaki ikinci ok (ucunda eğik çizgi olan) Curve edilmiş şekil üzerinde oynamalar yapmayı sağlar. bu oku aldıktan sonra şekil üzerindeki(çizgi) bir noktaya sağ tıklayıp ekstra noktalar oluşturulabilir. ve bu nokta sürüklenerek dilediğin şekiller elde edilebilir. hatta aynı sağ tık menüsünde diğer seçenekleri denersen yeni ve orjinal durumlarla karşılaşırsın.

iyi çalışmalar.

s_a_i_h_l

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardım için sağol hilali yapınca zaten convert halinde veriyor oynamalar yapabiliyorum ama simetrik bir şekil çıkmıyor. trim ile yapayım diyorum o da olmuyor şekli kesmiyor bi türlü