Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hp 5200 Laserjet Sorun !!!

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
s.a. arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 haftadır yazıcıyla ilgili bir sorunum var corelde yapmış olduğum herhangi bir çizim, şekil, yazı vs. leri yaklaşık 2-3 mm kısa çıkarıyor yazıcı çıktım alırken. Yaptığım işlerde yeri geliyor 1 mm bile benim için çok öenmli olurken yazıcının 2-3 mm kısa çıkarması işin ölçülerini baya sorun yaşatıyor bana. Sizce bunun nedeni ve çözüm yolu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar

Benzer konular

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Üstadım bir kopyalama merkezinde çalışırken bizim de başımıza böyle bir olay gelmişti.
Corel'den çıkış alırken print penceresinin layout sekmesinin altında fit to page seçeneğinin işaretli olmadığını kontrol et. İşaretli iken çalışmanı baskı sayfasına sıkıştırıp çıkarır bu yüzden küçültme yapabilir. En üstteki as in document işaretli olsun inşallah çözülür.
kolay gelsin.

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
Üstadım bir kopyalama merkezinde çalışırken bizim de başımıza böyle bir olay gelmişti.
Corel'den çıkış alırken print penceresinin layout sekmesinin altında fit to page seçeneğinin işaretli olmadığını kontrol et. İşaretli iken çalışmanı baskı sayfasına sıkıştırıp çıkarır bu yüzden küçültme yapabilir. En üstteki as in document işaretli olsun inşallah çözülür.
kolay gelsin.

deyerli yorum ve öneriniz için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi sürekli as in document zaten ondan yana bi sorun yok kaç gündür hp destek merkeziylede görüşüyoruz onlarda bi çözüm bulamadı galiba geri vericez yazıcıyı :(

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
Driver değiştirip denermisin kardeşim birde.
canon IPF800s'de aynı sorunu bu şekilde çözmüştük.
Farklı driver'dan gönderince farklı sonuç alınabiliyor.
Hp nin sitesinden: HP LaserJet 5200 Printer series*-* Download drivers and software - HP Business Support Center
işletim sistemini seçip pcl6 ve diğerlerini indirip kur, dene eminim çözüm olacaktır.

denedik kardeşim denedik hp çağrı merkezindeki arkadaşlarda aynı yöntemi uygulattı sonuç gene hüsran ;( hemde iki üç kez yaptık yok yok yokk aynı nasıl bi sorunsa artık...

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
denedik kardeşim denedik hp çağrı merkezindeki arkadaşlarda aynı yöntemi uygulattı sonuç gene hüsran ;( hemde iki üç kez yaptık yok yok yokk aynı nasıl bi sorunsa artık...

:headbang:
Sinir bozucu bir sorun Allah kolaylıklar versin...

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
:headbang:
Sinir bozucu bir sorun Allah kolaylıklar versin...

amin kardeşim hadi herşeyi geçtim bide çakallık yapmaya kalkıyor çağrı merkezindekiler yok neymiş olurmuş böyle şeyler bi kaç milim hata payı ya kardeşim sen renkler üst üste 1 milim bile oturmasa ortaya nasıl bi görüntü çıkıyo biliyomusun yok boşa sırf kendilerini aklamak için daldan dala konuyorlar kafayı yedim zaten halada çözülmedi sorun :headbang::headbang:

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
amin kardeşim hadi herşeyi geçtim bide çakallık yapmaya kalkıyor çağrı merkezindekiler yok neymiş olurmuş böyle şeyler bi kaç milim hata payı ya kardeşim sen renkler üst üste 1 milim bile oturmasa ortaya nasıl bi görüntü çıkıyo biliyomusun yok boşa sırf kendilerini aklamak için daldan dala konuyorlar kafayı yedim zaten halada çözülmedi sorun :headbang::headbang:

İade et abi direk hiç uğraşma o halde.