Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

HP Designjet 5000 Hakkinda bilgi talebi....

hukadesign

🌱Yeni Üye🌱
HP 5000 Makina DYE ve UV kafalari mevcut... UV Ile yapilacak bir baskinin dis mekandaki ömrü dedir ? Örnek olarak bir plexi üstüne folyo ile yapilmis bir tabela ? yada arac üstüne bir resim..

Birde solvent ile kiyaslarsak fark ne olur , UV baskili folyoya laminasyon uygulanmasinin katkisi nedir ? son olarak DYE baskisina laminasyon yapildiginda suya dayanikli oldugunu biliyorum günese ne kadar dayanir ?

saygilar

Benzer konular

turkishdesigner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
uv nin 6 ay ömrü var ama guneşli yaz havalarında suya karsı dayanıksızdır. dye gibi hemen suyu görünce akmasada oda akıyor. dye boyayla baskı yapıp üzerine laminasyon cektiğinde "laminasyon iyi çekildiyse" sorun olmuyor ancak bazen folyoyla laminasyon arasında kalan hava boşluklarından veya folyonun kabarmasıyla su baskıya ulaşabiliyor. böylece boya yine akıyor. bununda oluşum süresi genellikle 4-5 ay. (basıma gelmiş bi durum bu arada)

hukadesign

🌱Yeni Üye🌱
6 ay mi 3 yilmi ?

birisi 6 ay birisi 3 yil dedi hangisi dogru ? :)

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
DOĞRU MALZEMELER kullanılarak yapılan baskı dış alanda 3 yıl iç alanda 5 yıl dayanabilir.

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
şu doğrudur bu yanlıştır diyemeyiz herkes bilgisini paylaşıyor

sonuç olarak burada önemli olan boyanın kalitesi solventte bile 2 yıl die satılan boyaların 6 ayda başına neler geldiğini çoğumuz biliyoruz eski bir serigrafici olarak iyibir boya ile uv ninde çok iyi işler çıkaraçağını inanıyorum

(ayrıca sunuda belirtmek isterimki burada uv kurutma üniteside önemliii)

service

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mutlaka biliniyordur ama karıştırılmaması için yinede belirtmek isterim. HP Designjet 5000 ve 5500 serisi makinelerin UV mürekkepleri UV ışınlarıyla kuruyan mürekkeplerden değildir ve makineler de UV lamba donanımına sahip değildir. Bu mürekkepler sadece UV ışınlarına dayanıklıdır. Sadece açıklama amaçlı yazdım, cevap olarak anlaşılmasın.