Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İç mekan canvas baskı hakkında bir kaç soru.

haryigit

🌱Yeni Üye🌱
Şimdiye kadar dışarıdan çalıştığımız bir firmaya yaptırmakta olduğumuz ve aylık 150-200 m2 yi bulan canvas baskılarımızı, kendi bünyemizde bir dijital baskı makinası alarak daha ucuza maletmek istiyoruz. Dışarıya yaptırdığımız işlerin kalitelerinden yada hizmetlerinden hiçbir sıkıntımız yok. Amacımız ucuza mâl ederek rakiplerimizle rekabet edebilmek.

Dijital baskı konusunda hiçbir deneyimimiz yok. Bu konuya sıfırdan başlayacağız. Sağdan soldan ve bu forumdan araştırdığımız kadarıyla iç mekan baskıda maliyet olarak HP5500, kalite olarak da canon ipf8000s öneriliyor.
Bizim önceliğimiz kalite fakat kaliteli yapalım derken rekabetten iyice uzaklaşmak istemiyoruz.

Baskı makinesini muhasebeci ve grafikerin çalıştığı yakaşık 15-20 m2 lik bir odaya koymayı düşünüyoruz. Koku yada ses olarak bir sıkıntı verir mi? yada makine haricinde ekstra bir alana ihtiyacımız olur mu bunu da bilmiyoruz.

Hedefimiz bu makineyle ayda 1.000 m2 ye kadar baskılar alabilmek.

Makine önerisi ve karşılaşabileceğimiz sorunlar konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

CMYKDijital

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.cmykdijital.com
Ses konusunda bir sıkıntı yaşamassınız. ama iç mekan makinelerde su bazlı olduğu için mecbur yüzey kaplayıcı süreceksiniz. Bu koku olayı olacaktır. Kalite derseniz canon, ucuzluk isterseniz hp.

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hocam HP latex baskı makinaları fena değildir diye biliyorum. Ama maliyet açısından size pahalı gelebilir. Roland baskı makinası alırsan eco solvent olduğu için yüzey kaplama kullanmak zorunda olmazsın. Bi değerlendir derim.

ssoysever

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ecosolvent al bence de. arkadaşlara katılıyorum

ysns

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.2eteknoloji.com
merhabalar...
ben yasin şentürk....
***** ********** firmasında çalışmaktayım...
epson dx5 ecolsolvent baskı makineleri satmaktayız... aynı makineleri isteğe bağlı olarak su bazlı olarakda kullanabilmekteyiz...
eğer numune canvas yollarsanız bize ne kadar başarılı sonuçları hemde boya maliyeti olarak 0.40 dolar maliyetle elde ettiğimizi gösterebiliriz...
konum olarak işyeriniz nerede bilmiyorum ama güngören mecidiyeköy avcılar civarında baskı çalışması yapabilir ve makinelerimizi kendiniz test edebilirsiniz....
saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Prohibitive

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende canon ipf9000s var kalitenin gerçekten kralı..
Özellikle iki çeşit canvas kullanıyorum matte ve satin ikisinde de 200 dpi ile göndermeme rağmen baskıyı görmen lazım hocam.
şidddetle Canon diyorum

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hocam mutoh valuejet eco solvent makinalarıda değerlendirebilirsin aslında. Hız olarakta kalite-fiyat dengesi olarak ta sizi tatmin edeceğine inanıyorum.