Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ID ve Mathmagic Font Problemi

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mathmagic eklentisini ID içinde sağlıklı bir şekilde default ayarlarla kullanabiliyorum. ID de döküman yazı fontu ile uyumlu olsun diye mathmagic font ayarlarında bazı oynamalar yaptığımda aşağıdaki hatayı alıyorum. Sorunun çözümü nedir? Benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlar nasıl aşıyorlar bu sorunu ?

Yapılan font ayarları ; (sadece numbers için font ayarı "HelvaticaStd" yapıldı)

79e72.png

Yapılan font ayarından sonra alınan hata ...

6GPBC.png

sahap9999

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu Hata Formatını İngilizce Olarak Google İle Arama Yap Bakalım Ne Sonuç Çıkacak.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu Hata Formatını İngilizce Olarak Google İle Arama Yap Bakalım Ne Sonuç Çıkacak.

Zaten google da hatayı arattım ancak elle tutulur bir sonuca ulaşamadım....O sebeble buradayım...Sorunla karşılaşan birilerine rastlamadım. Çözüm bulan olursa memnun olurum.Bazı fontlarda sorun yok (sabon font) ama helvatica serilerinde sorun oluyor...

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Zaten google da hatayı arattım ancak elle tutulur bir sonuca ulaşamadım....O sebeble buradayım...Sorunla karşılaşan birilerine rastlamadım. Çözüm bulan olursa memnun olurum.Bazı fontlarda sorun yok (sabon font) ama helvatica serilerinde sorun oluyor...

Font kullanmak istediğiniz karakteri postscript olarak barındırmıyor zaten mesajda "bu dosyadan eps yaratabilirim ama hatalı görünebilir veya basılabilir" şeklinde bir uyarı var.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Font kullanmak istediğiniz karakteri postscript olarak barındırmıyor zaten mesajda "bu dosyadan eps yaratabilirim ama hatalı görünebilir veya basılabilir" şeklinde bir uyarı var.

Çözümü nedir ben Helvetica serisi fontları kullanamayacak mıyım ? Elimdeki Helvatica serisine postscript özelliğini fontlab programı ile kazandırabilir miyim?

Ya da bir fontun postscript özelliğini destekleyen hali ayrıca mı bulunur? Mesela elimdeki sabon font *.otf formatında diğer bir font *.ttf formatında sorun bununla da alakalı değil. Çözüm nedir yol gösterirseniz memnun olurum.

Mesela mathtypeda eps dosyasında aynı fontu kullanıp ID içine çağırınca sorun çıkmıyor.Sorun tamamiyle postscript olmakla mı alakalı ?

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çözümü nedir ben Helvetica serisi fontları kullanamayacak mıyım ? Elimdeki Helvatica serisine postscript özelliğini fontlab programı ile kazandırabilir miyim?

Ya da bir fontun postscript özelliğini destekleyen hali ayrıca mı bulunur? Mesela elimdeki sabon font *.otf formatında diğer bir font *.ttf formatında sorun bununla da alakalı değil. Çözüm nedir yol gösterirseniz memnun olurum.

Mesela mathtypeda eps dosyasında aynı fontu kullanıp ID içine çağırınca sorun çıkmıyor.Sorun tamamiyle postscript olmakla mı alakalı ?

Fontlab türü bir font edit programıyla bunu halledebilirsiniz bunun dışında kolaylık olması açısından elimdeki helvetica ailesini bir kontrol edeceğim eğer uygunsa sizinle paylaşırım.

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
ben de buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım ama mathmagic eklentisinde değildi. font değiştirmemi istiyordu. web fontlarından arial olarak değiştirdim, zaten bilindiği gibi en genel fonttur kendisi, düzelmişti o şekilde.
illa helvetica olması gerekli diyorsan eps yapacaktır ID

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben de buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım ama mathmagic eklentisinde değildi. font değiştirmemi istiyordu. web fontlarından arial olarak değiştirdim, zaten bilindiği gibi en genel fonttur kendisi, düzelmişti o şekilde.
illa helvetica olması gerekli diyorsan eps yapacaktır ID

Valla kafaya taktım biraz :) Arial fontu hiç sevmiyorum o "t" harfi yok mu delirtiyor beni :) aşırma bir font gibi geliyor bana nedense...

Sayın KeciSakal , siz soruna nasıl teşhis koydunuz ? Sebeb nedir? bu gidişle arial ile matematiksel ifadeleri yazacağım. Kullandığım sabon font "serif "formatında bir font ama "sans" formatında olsun istediğim için helvatica kullanayım dedim. Çözüm bulursanız ve bilgilendirirseniz memnun olurum...