Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İki yıllık grafik tasarım okuyan biri art direktör olabilir mi?

Meriande

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar
Ben şuan Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ama bu mesleği yapmak istemediğime karar verdim. Bilgisayar oyunları stüdyolarında 3d tasarımcı & art direktör olmak istiyorum. Mevcut bir portfolyom var, ayrıca şuan okurken görsel iletişim tasarımı bölümünden yandal yapıyorum ama malesef okulumuz farklı fakültelerden çift anadala izin vermediğinden mütevellit lisans derecem olmayacak.
Mezun olduktan sonra YGS (şuanki ismi neyse) sınava tekrar girip iki yıllık grafik tasarım okumayı düşünüyordum.4 yıllık görsel iletişim tasarımı bölümleri malesef sözel ile almakta ve ben ortaokuldan beri hiç tarih&coğrafya&edebiyat görmedim. Dolayısıyla lise hayatları boyunca sözel dersler görmüş ve bu alanda çalışmış kişilerle yarışmanın biraz imkansız olacağını düşünmekteyim. Görsel iletişim tasarımı & grafik tasarım alanında master yapmak istesem de bu bölümler tamamen alakasız bilgisayar mühendisliği lisansımı kabul etmiyorlar genelde.
Önerileriniz nedir? İki yıllık grafik tasarım eğitimi benim işimi görür mü yoksa sektöre oldukça geç atılmama sebep olsa da yetenek sınavı ile alan 4 yıllık okulları mı hedeflemeliyim?

Son düzenleme: