Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk Afiş Çalışmam (Recep İvedik 3 Afişi)

venzelosali

🌱Yeni Üye🌱
İlk afiş çalışmam nasıl?
(Görüşlerinize çok önem veriyorum) :smile:

Benzer konular

icten_cagri

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeşim normal rengimi böyle yoksa cmyk olarak falanmı gönderdin çok kırmızı sanki

venzelosali

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim normal rengimi böyle yoksa cmyk olarak falanmı gönderdin çok kırmızı sanki

CMYK olarak gönderdim bu resmi. Ama zaten arkaplanda kırmızıya benzer bi renkle gradient tool uyguladım. Alttaki resimlerede hard light uyguladım. Oyüzden afişte kırmızı renk öne çıkmış diye düşünüyorum :S

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
Valla yazacak bişi bulamadım :sadsmile:
Kendini geliştirmelisin örnekleri incele ;)

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Resimlere hard light uygulayıp duruyorum. Kendimi aşmam lazım :S

Evet daha yolun başında bile değilsin, benim tavsiyem nerede dergi afiş görürsen iyice incele, grafikerlik hem zor bir meslektir hemde kolay. Zordur çünkü yaratıcılık ve yetenek ister, kolaydır çünkü bütün hayatımızda grafik tasarım vardır ve incelemek değerlendirmek için vakit veya para harcamaya gerek bile yoktur. Mesela ben eşimle bayan kuaförüne gittiğimde oturur bütün dergilerin her sayfasına göz atarım :) metroyamı bindim? bütün afişleri didik didik incelerim, benden daha iyi yanlarını değerlendiririm. Bunu her zaman yaparım, artık alışkanlık haline geldi. İnsanın gelişim süreci hiç bir zaman bitmez.

venzelosali

🌱Yeni Üye🌱
Evet daha yolun başında bile değilsin, benim tavsiyem nerede dergi afiş görürsen iyice incele, grafikerlik hem zor bir meslektir hemde kolay. Zordur çünkü yaratıcılık ve yetenek ister, kolaydır çünkü bütün hayatımızda grafik tasarım vardır ve incelemek değerlendirmek için vakit veya para harcamaya gerek bile yoktur. Mesela ben eşimle bayan kuaförüne gittiğimde oturur bütün dergilerin her sayfasına göz atarım :) metroyamı bindim? bütün afişleri didik didik incelerim, benden daha iyi yanlarını değerlendiririm. Bunu her zaman yaparım, artık alışkanlık haline geldi. İnsanın gelişim süreci hiç bir zaman bitmez.

bende sürekli overlay uyguluyorum :D

Çokça ders okuyup, örnekleri incelemelisin. örnek ders olarak google dan başlayabilrisin ;) artık Ps dersleri o kadar arttıki hazır beklemek olmaz dimi :)

Hepiniz yorumlarınızdan, tavsiyelerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Daha 15 yaşıma yeni girdim Hugareva abimin dediğini gibi yolun başında bile değilim. Ama kendimi geliştirip size yetişcem :p

5million

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben sana bırak bu işi dememişmiydim? :D