Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk logom'da yardımıza ihtiyacım var

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar;
illistrator eğitimi aldığım kursta bir proje çizimi verdiler.logo hazılamam gerekiyor.Hayali bir zeytin ve zeytin ürünleri şirketinin logosunu tasarlıcam.şirketin ismi ''oliva''.. yapılan işi anlatması açısından ''o'' harfini 2tane zeytin yapragının arasında kalmış bir zeytin olarak düşündüm.zeytini hallettim :smile: ama yapraklarını nasıl yapabilecegim konusunda hiçbir fikrim yok :sadsmile: bir sembolemi basvurmalıyım yada çizmelimiyim.çizimi nasıl hangi toolla yaparsam daha cok göze hitap eder bilmiyorum.hayatımda ilk kez bir logo tasarlıcam bu önemli günde yanımda olmanızı rica ediyorum :rofl:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
''bir sembolemi basvurmalıyım'' zaten symbol kendi çizip oluşturuyorsunuz...her henagi bir fotoğraf açıp zeytin yaprağı inceleyin. aslında burada zor bir şey yok... sayfanızda her hangi boş yerde zeytin yaprağı çizip group yapıp daha sonra Send to back dersiniz...

logo - tasarım. Tasarım yapmak için hayal gücü kullanmak demek... ama tabi ki oturup penceye bakıp hayal gücü gelmez...inceleme yapmak lazım. logo yapmadan önce arıştırın, bakın, inceleyin.

Angelus884

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence symbol kullanmayın ufak tefek yerleri doldurmak için symbol iyi olur ama tasarımın temeli zeytin ve yapraklar olucağı için kendiniz çizin derim. nasıl duracağını hayal edemediyseniz elinize bi kağıt alın ve kaba taslak çizimini yapın . sonra zeytin yaprağı resimlerine bakın yada zeytinyağı logo diye aratıp yapılmış logoları inceleyin fikir vermesi açısından. Pen aracı ile yaprak çizin gradient uygulayın çizim zor diyorsanız programa yaprak resmi çağırın üstünden pen aracı ile çizin . biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir :)

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
anlatabildin @Angelus884 hemde çok güzel anlattınız:) çok teşekkürler

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Merhaba arkadaşlar;
illistrator eğitimi aldığım kursta bir proje çizimi verdiler.logo hazılamam gerekiyor.Hayali bir zeytin ve zeytin ürünleri şirketinin logosunu tasarlıcam.şirketin ismi ''oliva''.. yapılan işi anlatması açısından ''o'' harfini 2tane zeytin yapragının arasında kalmış bir zeytin olarak düşündüm.zeytini hallettim :smile: ama yapraklarını nasıl yapabilecegim konusunda hiçbir fikrim yok :sadsmile: bir sembolemi basvurmalıyım yada çizmelimiyim.çizimi nasıl hangi toolla yaparsam daha cok göze hitap eder bilmiyorum.hayatımda ilk kez bir logo tasarlıcam bu önemli günde yanımda olmanızı rica ediyorum :rofl:

Hangi kursa gidiyorsunuz birde gercekten faydalımı bu kurs ai yi öğrenmek iiçin ??? ii çalışmalars

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
Hangi kursa gidiyorsunuz birde gercekten faydalımı bu kurs ai yi öğrenmek iiçin ??? ii çalışmalars

@josef29 reklam gibi olamsın ama bilgeadama gidiyorum.okadar para alıyolar kanım kurudu taksit ödemekten bırakta öğretsinler:emo1:

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
olay insanın kendisinde bitiyor kurs sadece programların temelini gösteriyor yani bu araçla bunu yaparsın, şu araçla şunu yaparsın gibi, tasarım insanın kendi hayal gücünde ve tecrübesinde, ;)

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
istersen sana zeytin ve yaprakları ile ilgili bir clipart verebilirim. Ama balık tutmayı öğremek daha doğru :)