Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk Tasarımımda Tıkandım

HiTTaF

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar Kolay gelsin.İlk Tasarımım ve bende oldukça tıkandım Yaptığım Tasarım www.oscarbilisim.com.tr Şu anda hala tasarlıyorum ama Hoş görünmüyor değilmi arka plana ne renk veriyim.Nasıl düzenliyim :S Bilmiyorum Yardımcı olursanız sevinirim Çok acemiyiz Tasarım biraz acemice olabilir fikirlerinize ihtiyacım var... www.oscarbilisim.com.tr adres.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben tıkandığımı hissettiğim an o an için elimdeki işi bırakırım..Biraz farklı şeylere yönelirim... Geri döndüğümde ki bu çok uzun zaman olmaz şöyle 10-15 dakika diyelim önceki panik halimden eser kalmaz, çünkü amacım zaten o paniklikten çıkmaktır... Tavsiye ederim...

Açık mavi ile kırmızı... Kırmızıya çok daha fazla yakışacak renkler var diye biliyorum... Aydınlık çalışmalar biraz daha içi açıcı olabilir yerine göre... Burada siyah yoğun biraz iç karartmış belki siz de o an kararma hissetmişsinizdir içinizde...Kırmızı ne kadar canlı! Alttaki renkler ne kadar mat... Buraya da el atın... Aslında ne kadar az renkle ne kadar göze hitap edebilirisiniz deneme yapın... Bir de çok havada herşey bir şekilde nasıl desteklenir? Değişik site örneklerine bakın bakalım, hoşunuza gidenler hangi yönleriyle hoşunuza gidiyor... Onları örnek alın ama taklit anlamında değil... Kolay gelsin.

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
eforja ya katılıyorum birde çok büyük objeler ve fontlar biraz daha ufak kullanırsan göze daha hoş gelebilir görsel olarak biliişim alanındaki firmaların sitelerinden fikir alabilirsin kolay gelsin

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir çok deneme yaparak bunun üstesinden gelebilirsiniz.Öncelikle ilke göre fena değil.O kadar panik yapmanıza gerek yok.bence fena gözükmüyor.Ama yazılar ve görseller çok büyük biraz daha küçük olsa daha hoş gözükür.Menüler hareketli olursa daha iyi gözükebilir.Sade menüde kullansanız bu menüleri değiştirmelisiniz.Fontlar fena değil.Fazla renk seçeneğine gerek yok bu renkler hoş duruyor fakat ne kadar az renk, dikkat çekici ve göze hitap eden renk o kadar güzel gösterir.

Arkadaşlarında söyledigi gibi bilişim sitelerini incelemeniz, size en azından fikir kazandıracaktır.

Yanlız kişisel web sitesi adresi vermek yasak.Forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim.
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

12-) İmzada, avatar bölümünde, forum genelinde, yapılan çalışmaların içeriğinde ve özel mesaj yolu ile site reklamı yapmak, www.grafikerler.net forumları, Blogları ya da Sosyal Grupları hariç (uzantısı olmasa bile bir site url'si olması), herhangi bir siteden bir link vermek, imzada resim kullanmak, dini içerikli ve aşırı büyük fontla imzaya yazı yazmak kesinlikle yasaktır.

Kolay gelsin.

berdos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.turnatasarim.com
İlk çalışma için iyi sayılır. Benim önerilerime gelince orta alandakı o büyük koyu renklı alanı mutlaka daha açık bir renk kullanarak yenıden yapmanız. Arka plan için ise ustten aşağı dogru renk geçişi kullanabileceğiniz bir grafik tema olabilir.

Ama öncelikle 10 dk ara verin. Yani kendinizi bir resetleyin. Emin olun yeniden başladıgınızda daha hızlı iş yapacaksınız ;)

cihanyasin

🌱Yeni Üye🌱
sadece bi tavsiye vericem en baştaki notebook resmini bence background olarak ayarla.:wink: