Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk tipografik denemem.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
İki haftalık bir çalışmanın ürünüdür. Bu kadar zamanda bu mu çıktı derseniz, iş aralarında fırsat buldukça kafamdakileri yansıtmaya çalıştım. Hiçbir amacı olmayan tamamen serbest bir çalışmadır. Eksik ya da hatalı gördüğünüz yerleri belirtirseniz kafamdaki tipografi tanımının netleşmesine katkıda bulunursunuz.
Bakan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

deneme1c.jpg

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
"Tipografi ile ilgili konu ne kadar da etkiliymiş hemen konu açtırmış" dedim. :) Ama altyapısı/geçmişi varmış meğer bu çalışmanın.

Tebrik ediyorum.

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
Tebrikler ben çok begendim... :)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben beğendim.emeğinize sağlık.

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben de beğendim. Emeğinize sağlık. :)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlar için çok teşekkür ediyorum.:) Bir de eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz.
Teşekkürler.

Son düzenleme:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yorumlar için çok teşekkür ediyorum.:) Bir de eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz.
Teşekkürler.

Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Pardon ama konu başlığımın neresi hatalıdır izah eder misiniz? İki haftadır bu bölümdeki istisnasız tüm konuları ve bu konulara yazılmış tüm yorum mesajlarını okumuş biri olarak açtığım konu başlığındaki belirtmek istediğiniz hatayı algılayamadım. Kastettiğiniz yanlışlık açmış bulunduğum konu içindeki yorumlara yazdığım "...eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz." yorumu ise ben ters birşey göremiyorum. İlle de aykırı bir yanı varsa bende "düzelt" butonu aktif değil.

Bir açıklama yaparsanız kimse kimseyi yanlış anlamış olur. Teşekkür ediyorum.
Saygılar.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Pardon ama konu başlığımın neresi hatalıdır izah eder misiniz? İki haftadır bu bölümdeki istisnasız tüm konuları ve bu konulara yazılmış tüm yorum mesajlarını okumuş biri olarak açtığım konu başlığındaki belirtmek istediğiniz hatayı algılayamadım. Kastettiğiniz yanlışlık açmış bulunduğum konu içindeki yorumlara yazdığım "...eksik yanlarını belirtirseniz bu konuda ilerlememe yardımcı olursunuz." yorumu ise ben ters birşey göremiyorum. İlle de aykırı bir yanı varsa bende "düzelt" butonu aktif değil.

Bir açıklama yaparsanız kimse kimseyi yanlış anlamış olur. Teşekkür ediyorum.
Saygılar.

Bu konuya daha önce de bir çok defa açıklık getirmiştim. Benim için onlarca defadır tekrar olsa da anlaşılan sizin için ilk defa karşılaşmış olmanız yazdığımdan anlamadığınız da anlaşılıyor.

Yaptığınız çalışmanın türü tipografidir. İçeriği hakkında teknik anlamda bilgi verse de hangi konu ile ilgili tipografik çalışma yaptığınız hakkında en ufak bir bilgi içermemektedir.

Bu çalışmayı bilgisayarınızda arşivlemeniz gerekirse ve her gün bir tipografi yapmış olduğunuzu düşünürsek:

İlk yaptığım tipografi
İkinci yaptığım tipografi
Üçüncü yaptığım tipografi
...
Yüzdoksanıncı yaptığım tipografi

...gibi isimler mi verirsiniz? Yada tipografi çalışmanızda anlatmak istediğiniz konu ile ilgili olarak dosya ismi mi verirsiniz?

Mesela yapmış olduğunuz çalışma kelimeleri birleştirerek soru işareti resmi çizmek sanırım... Bu çalışmanızda ne anlatmak istemiştiniz?

İşte doğru konu başlığı bu şekilde olmalıdır!

Aksi halde yüzyirmibirinci çalışmanızın ne ile ilgili olduğunu ileride siz de bulamayacağınız gibi forum üyeleri de içeriği başlıktan anlamamaları arşivleme sistemimizin karmaşık bir yapı oluşturmasına sebep olduğundan içerik ile ilgili bilgi verilmesi zaruridir!

Umarım bundan sonraki konularınızda bu gibi bir durum yaşamazsınız.

İyi forumlar.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Açıklayıcı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Konu başlığı hatalıdır kabul ediyorum. Yalnız aklıma takılan bir soruyu sormama izin veriniz. Diğer bölümlerdeki durum nedir bilemem ama bu bölümde, aynı tarz konu başlıkları mevcut. Bunlara hiç bir uyarı mesajı yapılmamış. Hatamın söylenmesi elbetteki çok güzel fakat neden uyarılan tek kişi benim? Amacım tartışma yaratmak değil hele ki kendi açtığım bir konu altında asla bunu istemem. Bu bölüm altında öğrenmek için varım ve bir problem olmadığı müddetçe de olmaya devam edeceğim.

Çok fazla uzattım galiba. Bir dahaki konularda yapmış olduğunuz uyarılar doğrultusunda aynı hata tekrarlanmayacaktır emin olabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Açıklayıcı bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum. Konu başlığı hatalıdır kabul ediyorum. Yalnız aklıma takılan bir soruyu sormama izin veriniz. Diğer bölümlerdeki durum nedir bilemem ama bu bölümde, aynı tarz konu başlıkları mevcut. Bunlara hiç bir uyarı mesajı yapılmamış. Hatamın söylenmesi elbetteki çok güzel fakat neden uyarılan tek kişi benim? Amacım tartışma yaratmak değil hele ki kendi açtığım bir konu altında asla bunu istemem. Bu bölüm altında öğrenmek için varım ve bir problem olmadığı müddetçe de olmaya devam edeceğim.

Çok fazla uzattım galiba. Bir dahaki konularda yapmış olduğunuz uyarılar doğrultusunda aynı hata tekrarlanmayacaktır emin olabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Her başlığa uyarı yapmamızı beklemek yerine insanlar üye olurken forum kurallarını okumuş olsalar(*) zaten bu uyarıları yapmamıza gerek kalmayacaktır.

Kötü bir niyetiniz olmadığını düşünerek sizin konunuza yorum yapmam kişisel olarak algılanmalıdır; kızım sana söylüyorum gelinim sen anla...

Takdir edersiniz ki biz forum yönetimi olarak kendi kişisel zamanımızdan ödün vererek sizlere yönlendirici olmak kaidesi ile bir takım kuralları hatırlatarak forumumuzun karmaşadan uzak ve anlaşılır olmasıyla birlikte aranılan konulara daha rahatlıkla ulaşılabilmesi için el birliği ile emek vermekteyiz.

(*)Forum yönetiminin üyeleri kuralların okunması konusunda uyarı yapmalarına zorunluluk yoktur. Her üye foruma kayıt olurken kuralları okuduğunu ve kabul ettiğini üye olduğu an beyan etmiş durumundadır.

İyi forumlar.