Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ilk vektörel insan portresi çalışmam

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
*Girl on Desk Vector*

Girl-Draw-02-Z-TXT-NEW.jpg

Tasarım'ın Çizgisel Preview'i (Önizlemesi)

Girl-Draw-02-Z-TXT-DESIGN-C.jpg

Tasarımı Yaptığım Tarih : 24.04.2008

Program : Illustrator CS3
Renkler : CMYK
Kullandığım Araç/özellikler : Mesh tool
Çalışma %100 Vektörel Çizimdir, üzerinde herhangi bir Pixel elementi yoktur.
Kız'ın yüz tasarımı 12 saat sürmüş olup yüz tasarımında yaklaşık 17.500 Anchor Point (Vektörel Nokta) bulunmaktadır.

Umarım Beğenirsiniz...

--
Life is learning, everytime, every minute
Hayat öğrenmektir, herzaman, her dakika

Son düzenleme:

Benzer konular

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Bahsettiğin gibi yüz hattı orjinale yakın olmuş eline sağlık.
Sol bacağında gölgelendirme ve büküm noktasında hata var,
saçlarında detaylandırma az .İlk olduğunu düşünürsek gayet başarılı.

C a s p e R

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eline sağLık başarıLı bi çaLışma oLmuş

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bahsettiğin gibi yüz hattı orjinale yakın olmuş eline sağlık.
Sol bacağında gölgelendirme ve büküm noktasında hata var,
saçlarında detaylandırma az .İlk olduğunu düşünürsek gayet başarılı.

Evet, zaten yüzüne o kadar emek harcadıktan sonra açıkçası geri kalan kısımlarla çok fazla uğraşmadım, Özellikle saçlarını yüzeysel olarak çizip sadece siyah renk ve üzerine birkaç gri şeritler verdim yorgunluktan :) Vaktim olursa daha fazla detaylandıracağım inş. Yorum için teşekkürler.. ;)

Eline sağLık başarıLı bi çaLışma oLmuş

Tşkrler ...

graphblues

♾️Grafik Gurusu♾️
Çizimin gerçekten güzel olmuş hatta yüzü bile eline sağlık

firarikacak06

🌱Yeni Üye🌱
nerden aklına geldi bir insanı çizmek öğrenebilirmiyim

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Harika bir çalışma."Kız'ın yüz tasarımı 12 saat sürmüş olup yüz tasarımında yaklaşık 17.500 Anchor Point (Vektörel Nokta) bulunmaktadır." Kızın yüzünün neden bu kadar çok dikkatimi çektiğini anladım. :)

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
nerden aklına geldi bir insanı çizmek öğrenebilirmiyim

---

Çizim yapan bir çizimci, ressam, grafiker'e; müzik yapan bir müzisyene, heykel yapan bir heykeltraşa Bunu yapmak nerden aklına geldi? diye sorarsak ''SANAT neden insanlık için önemli birşey olagelmiştir?'' gibi bir soru sormuş oluruz. Dünyada hiçkimse Da Vinci'ye neden Mona Lisa'yı çizdin diye sormuş mu veya sormakta mı? Veya herhangi bir müzisyene neden müzik yapıyorsun diye birşey sorulmuş mu ? Ama madem sordunuz yanıtlayayım. Maksadım vektörel olarak bir insan portresi çizmekti. Sonuç olarak benim işim bu.. Çizim, görsel tasarım.. Çizdiğim şey bir insan portresi, bir araba, bir manzara veya herhangi birşey olabilir. Bu sorgulanmaz. Ben çizimimi yaparım, o çizim de çizime bakan kişilere ne ifade ediyorsa O'dur. Kimi bu çizime güzel veya çirkin olmuş gözü ile bakar. Kimi çizimi sanatsal düşünerek tasarım gözü ile bakar, kimi dijital çizimin teknik kısmı ile ilgilenir ve o gözle bakar, kimi sadece gözüne bakar kimi duruşuna bakar. Bu çalışma kime ne anlatıyorsa O'dur. Çizen kişiyi sorgulamak yerine çizime kötü yorum yapmanızı tercih ederim. Kötü olmuş derseniz kendinize göre haklısınızdır ve ben de saygı duyar, kendimi daha da geliştirmeye çalışır ve görsel hatalarımı düzeltirim. Ama çizimimi değil de beni sorgularsanız kusura bakmayın ama aynen bu mesajda yazdığım şeyler gibi cevap alırsınız.

Saygılarımla...

Son düzenleme:

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence ilk çin yüz ve sağ bacak çok iyi olmuş yalnız..sol bacak (masanın üstündeki) kırık gibi duruyor..bence onu yeniden çalışırsanız çok daha iyi olucak;) Ellerinize sağlık..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Harika bir çalışma."Kız'ın yüz tasarımı 12 saat sürmüş olup yüz tasarımında yaklaşık 17.500 Anchor Point (Vektörel Nokta) bulunmaktadır." Kızın yüzünün neden bu kadar çok dikkatimi çektiğini anladım. :)

Aslında yüzüyle çok ilgilenmekten ziyade onun yüzünü en zor ve en yapılmayacak yöntem ile yaptım :) Şuan yaptığım her tasarımı %99 Illustrator programındaki mesh tool ile yapıyorum. bu kızı çizdiğim zamanlar Mesh tool ile daha yeni yeni tanışmıştım. Aslında bu yüzü Mesh tool ile yapmak en kolayı ama ben o tool'a henüz hakim değildim. Bu yüzden kızın yüzünü yapmak için yüzündeki her Pixel'i çizdim :) Yüzünde yaklaşık 7000 küsür tane pixel vardı, ben de 7000 küsür tane vektör obje çizerek renk verdim ve yüzü bu şekilde yaptım. Yüz tasarımı o yüzden çok uzun sürdü. Biraz deli işi, 7000 adet gözle görünmesi bile zor kücük karecikler çizip renklendirmek.. :))) Grafik hocam bile beni psikiyatrist'e sevk etmek istedi ama ben kabul etmedim :D

Kızın yüzü hariç bu çalışmadaki diğer herşeyi %99 mesh tool kullanarak yaptım.

Son düzenleme:

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence ilk çin yüz ve sağ bacak çok iyi olmuş yalnız..sol bacak (masanın üstündeki) kırık gibi duruyor..bence onu yeniden çalışırsanız çok daha iyi olucak;) Ellerinize sağlık..

Öncelikle yorum için tşkrler.. Masadaki bacağında gölgelendirme ve renk eksiklikleri var biraz ondan kötü duruyor evt zamanım olursa düzeltmeye çalışıcam inş. Bu arada bir hatamı daha itiraf edeyim çoğu kişi görmüo :p :D ..

Sağ ayakkabısına topuk yapmayı unutmuşum :D:D

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet ;) onuda tamamlamalısın..birde diğer yerlere göre badisi çok acemi olmuş..onada özenmelisin bence..Başarılar..