Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk Yerli Malı Dijital Baskı Makinası Olan TroyJet Hakkında Ne Düşünüyorsunuz??

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar...
Yakınımda bi reklamcı TroyJet baskı makinası kullanıyor...
Güzel baskı yapıyor..
Kaliteli....
Ama boyası bayatladığı zaman dağıtma yapıyor...
Bu özelliği kötü..

Siz neler düşünüyorsunuz???????

srdlmjd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar troyjetin spectra kafası arkadaşımda var ve harika baskılar yapıyor.hızlı ve kaliteli

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
spectra xaar dan her zaman hızlı ve kaliteli basıyoo..
bayatlamak demekten kastım boyanın borularda uzun süre kalması ve ekmek gibi yavaş yavaş bayatlaması...

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
bende troyjet xaar3200 kullanıyorum su an gayet memnunum

bayatlama olayına gelinceee solwent çabuk kuruduğu için borularda tıkanma yapması normalll ki 1 hafta çalışmayan bi makinede tehlike arz eder diğer bi taraftan solvent boyaların 6 ay raf ömrü wardır

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
Arkadaşlar ben Troy-Jet 'in Türkiye Geneli Teknik Servisiyim Adım Adem. Beni Tanıyanlarınız İllaki Vardır Aranızda Bu Soruya Şöyle Cevaplayayım.

1-) dijital baskı makinası hangi marka olursa olsun hangi kafa olursa olsun. ancak günde 1m2 dahi olsa baskı yapılması gerekir. Tüm Renkler (CMYK) varsa (LcLmLyLk)

Sebebi: boya zamanla pıhtılaşan bir kimyasaldır sizlerinde bildiği gibi. 3 veya 4 gün makina hiç açılmazsa hortumların içindeki boyalar ve subtanklerdeki boyalar pıhtılaşmaya başlar ve makina açılmadıkça yattıkça kafalardaki boyalarda pıhtılaşır. Baskıda kafa tıkanması renkleri alamama gibi en başta gelen bu sorunlarla karşılaşırsınız. dijital baskı makinasının bu yüzden günde 1 m2 dahi baskı yapması kafalar ve boya sistemi için büyük bir verimlilik sağlar.

2-) boya bayatladığı zaman her makinada sorun yaşarsın ! bu sadece troy jetle alakalı değil.

Troy - Jet Spectra şu anda dünya çapında en iyi baskı kalitesi ve en hızlı makina sıralamalarında çok iyi bir durumda Zeminsiz 2 pas işlerde saatte 150 - 200 M2 ye Kadar Baskı Hızı var Zeminli 2 pas ile 110 M2 Baskı Hızı var.

Herkeze Hayırlı Akşamlar. Hayırlı İşler Dilerim.

ahura

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet ben de 14 aydır troyjet 250 kullanıyorum xaar kafa. ve dediğiniz gibi bunun markayla filan da bi ilgisi yok! dünyanın en iyi boyaları bile zamanla kuruma yapar. ki, troy'un kullandığı solvent bazlı boya hayatımda gördüğüm en harika boyalardan biri. 14 aydır tek bir şikâyet bile gelmedi boya konusunda. her gün kafayı temizliyceksin, az bişey baskı yapacaksın, iş tamamdır...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba, bende de 250'lik var ama bahsettiğiniz gibi harika kusursuz vs. değil makine geldi geleli sorunlu teknik destek zayıf 250 ye göre program yok 320 lik programla idare ediliyor makinenin motoru zayıf vakumların ikisini de açtığınız zaman 200 180 cm ve üzerinde vinyl ilerlemiyor makineye yapışıp kalıyor. Makinenin tablası eğri (geldi geleli) baş tarafa göre yaptığınız yükseklik ayarı orta kısımda çok az kalabiliyor ve en ufak bir potlukta kafa malzemeye sürtünme yapıyor. Baskıya başlarken kafaların tıklaı olması anlaşılabilir ama baskı yaparken kafalar sebepsiz tıkanıyor ki bugün bastığım siyah (CMYK) zeminli bir işte tüm kafalar çalışıyorken purge yapmaya gerek bile kalmadan çalıması gerekirken zaman zaman kafalar (sürekli biri değil o zaman o kafa sorunlu olurdu değişk renklerde tıkanmalar oluyor) tıkanıyor ve o sırada çizgi çizgi izler oluşturuyor. Kullanılan malzeme çok ucuz kalitesiz purge bölmesi emanet gibi duruyor henüz kimse doğru dürüst yerleştirmeyi başaramadı kafaların takılı olduğu tabla eğilmeye müsait ve eğildi de zaten ve kafaları takmak için kullanılan vida delikleri çok çabuk deforme oluyor. Kısaca makinenin tabla eğri kafaların takıldığı bölüm eğri purge düzensiz kablolar ve hortumlar için bölmesi yok onlar emanten takılmış gibi duruyor baskı kalitesi ilk başte iyi gibi görünse de çok çabuk soluyor kısaca beğendim hiç bir bölümü yok. Tüm bunlardan sonra birileri hala bu makine için iyi! diyebiliyor mu ? merak ediyorum ...

hikmet80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abı bencegercekten super makıne gercekten bende kullanıyrum speccra cok guzel makıne hem baskı hemde kalıta bakımından sersız bakımındanda cok ıyı gercekten EGER BIR SORUNUNUZ OLURSADA BANA YAZABILIRSINIZ BEN CUNKU BU MAKINEDE HERTURLU ARZASINDADA SIZE YARDIMCI OLABILIRIM OK SEVGI SAYGILARIMLA IYICALISMALR BOYA SU SEKILDE BOZULUR UZUN SURA KALIRSA VE BUDA PITIRLASMA YAPAR VE KAFALARI DIKAR BUDA BOZULMAYA NEDEN OLUR AMA BENIM TAVSIYEM BOYAYI TUKETMEK YANI KULLANMAKTI AEMNT OLUN SEVGI SAYGILARIMLA IYI CALISMALR DILERIM

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar....
sizin söylediklerinize ve benim en son dün gördüğüm troyjetin 2 pass baskısına göre çok haklısınız.. Tabi söylediğim bayatlama olayı her makinede var....
Troyjet bence mükemmel makine....

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Troyjet kullanan varsa makinenin baskı anındaki resim veya videosu varsa yayınlayabilir misiniz???????

ekrem almaz

🌱Yeni Üye🌱
bende iki adet mimaki 250 sp 1 tane rolan var birde 3200 myjet vardi polanyada aldim allah beni kurtardi ondan :) bosverin sakin mimakiden sasmayin almayadan efe reklam selamlar bu arad istanbula kesin donus yapmayi dusunuyorum yardimci olabilecek varmi bir tane 5500 lhp bir tane 160 laminatör iki tane mimaki gözlu turkcesi ne bilmiyorum folye kesim makinasi birde HOPE digital 4 renk mattbaa makina si var acaba orada is olanagi nasil is yapabilirmiyim !!!!yardimci olursaniz sevinirim. bu arada digital makinalarin her turlu tamirinide garantili yapiyorum ....irtibat kurma istiyorsaniz goruselim

Musthy_GREEN

🌱Yeni Üye🌱
mühendislerin makina üzerinde birazdaha çalışmaları gerek bence

pele

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yf infiniti6250 plus-spectra nova
gelmiş geçmiş en iyi makina

Fosfor

🌱Yeni Üye🌱
bencede ama sizin bu akın bey var ya beni deli ediyor. Müşteriye karşı konuşmalarına dikkat etmesi gerek. Onun Yüzünden Makinamı geri vermeyi bile düşündüm.

quickpass

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaslar araniza yeni katildim bende izmirde calisiyorum ancak anlamadigim bir husus var biliyorum bircok makine kullanicisi bi hayli dertli anlayisla karsiliyorum fakat bundan sonraki yazacaklarim fosfor rumuzlu sahisa ve onun gibi dusunenlere lutfen su andan itibaren aldiginiz makine ile kazandiginiz ve kazanacaginiz kazanclari dusunun ve sahsa karsi saldiri niteliginde laflar etmeyin makinenizin kiymetini bilin mesela fosfor rumuzlu arkadas direk olarak isimle hakaret derecesinde laf soylemekte Akin Beyi benden daha iyi kimse taniyamaz ayrica inanin Akin Beyle ilgili herhangi bir musterimizin sorunu yok musterilere karsi en ilimli ve yumusak davranan baska bir teknik servis muduru dahi tanimiyorum ayrica Troy Jet makineler kadar saglam yapili ve teknik servis olarak burayi ozellikle vurguluyorum 7/24 servis garantisi olan bir baska makine tanimiyorum suanda ben biliyorum teknik servis elemanlari pazar gunleri dahi yeri geliyo telefonla yada bizzat kendileri gelmekteler 4 servis elemani var ve zehir gibiler aklinizda eger makine almak geciyor ise bence troy jet iyi bir tercih olacaktir birde aklinizda bulunsun Akin Bey Vestel Teknik Servis Mudurlugunu basariyla icra etmis kaliteli bir kisilik tekrar fosfor rumuzlu arkadasa sesleniyorum bana hangi reklamci oldugunu belirtebilirse sevinirim herkese hayirli kazanclar iyi gunler

AbduRRahmaN_60

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende iki adet mimaki 250 sp 1 tane rolan var birde 3200 myjet vardi polanyada aldim allah beni kurtardi ondan
Sayın Ekrem Almaz;
MYJET'i bu kadar sevmemenin Sebebi Nedir???

Moderatör tarafında düzenlendi:

ecerklm_ısparta

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ecereklam.biz
Benim firmamda Troyjet spetra var tek kelimeyle mükemmel

Makine kıyaslanacaksa kriterleri belirliyelim video yapalım sitede yayınlıyalım bence bu daha gerçekçi olur

Saatteki Baskı Hızı Müşteri için Kabul edilebilir Modta
Baskı anında boya kesme
Baskı anında malzemede meydana gelen kayma