Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ilköğretim matematik dersleri için flash animasyon

thunderstruck

🌱Yeni Üye🌱
selamlar.
yeni başladığım cs4 olayında matematik 5- 6-7-8. sınıf derslerde kullanabileceğim flash animasyonlar arıyorum. kendim birkaç birşey yapayım dedim ama çok sağlıklı olmadı :( daha komplike olmalı.
mesela örneğin yol problemlerinde gidilen yolu kalan yolu araba üzerinde sağ-sol hareketleri ile gösterebilecek şekilde örnek verilebilir. bu şekildeki flashları akıllı tahtaya direk import edebiliyoruz ve çalışıyor.
sizin bildiğiniz bu tür matematik animasyonları olan siteler yada dökümanlar varsa paylaşırsanız sevinirim.

eklemeden geçmeyim . yukarıda bahsettiğim şekilde animasyonların nasıl yapılacağını gösteren döküman kaynak var ise onu da paylaşırsanız iyi olur. hazır animasyon olmasına gerek yok kendimde bakarak yapabilirim.

saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

thunderstruck

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaşlar 120 kişi bakmış ama 1 cevapyok.
yardımcı olabileceğiniz indirilebilir içerik sunan yerler var mı ?

KeskinRaze

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle merhaba. Size şöyle bir tavsiye de bulunabilirim. CS4 kullanmak yerine CS5 veya CS6 kullanmanızı öneririm. İlk olarak flash animasyonlar yapmanız için bir kaç bişey değilde normal seviyede bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Action Script dil bilmeniz veya yorumlamanız gerekir. Arattığında flash animasyon pek bulamayabilsiniz. Warez sitelerde detaylı aradığınızda belki rastlayabilirsiniz. Size şöyle bir şey önerebilirim. sanalkurs.net flashdersleri.net flasharsivi.com vb. sitelerde güzel kapsamlı eğitim videoları var öncelikle onlardan başlamanızı öneririm.

thunderstruck

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle merhaba. Size şöyle bir tavsiye de bulunabilirim. CS4 kullanmak yerine CS5 veya CS6 kullanmanızı öneririm. İlk olarak flash animasyonlar yapmanız için bir kaç bişey değilde normal seviyede bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Action Script dil bilmeniz veya yorumlamanız gerekir. Arattığında flash animasyon pek bulamayabilsiniz. Warez sitelerde detaylı aradığınızda belki rastlayabilirsiniz. Size şöyle bir şey önerebilirim. sanalkurs.net flashdersleri.net flasharsivi.com vb. sitelerde güzel kapsamlı eğitim videoları var öncelikle onlardan başlamanızı öneririm.

bilgilendirmeniz için teşekkürler .
evet meb in uzaktan eğitim videoları ile çalışıyorum ve internetten bulduğum başka video dersler var onlara da bakacağım . ayrıca vidobu ya üye olup ordan da yararlanmak istiyorum.
bir de çizgi-tagem in var onu önerir misiniz ?
bir de cs5 yada cs6 ile başlayın demişsiniz bunları neden önerdiniz acaba . cs5 veya 6 için çok eğitim videosu olmadığı için 4 ten başlarım demiştim. öncekini öğrenmek daha kolay değil midir ?

son birşey daha soracağım özellikle 3d cisimler konusunda animasyonlara çok ihtiyaç duyuluyor. prizmalar, küre, cisimlerin arakesitleri vb. gibi.
cs4 te 3d olayı yok sanırım. cs6 da var mı yada daha kolay mı ?
yani bu tür animasyonları yapmak için mesela bir "küreyi ikiye kesip arakesitinin daire olduğunu gösterme " gibi
bu tür animasyonlar için önereceğiniz eğitim siteleri var mı ?
yapabileceğime inanıyorum çünkü üniversitede visual basic , c+ , fortran olsun bu tür dersler aldım kodlara yabancı değilim
önerdiğiniz yerleri yazarsanız sevinirim mesala hakan çamoglu çok övülüyor birkaç videosunu izledim iyi anlatıyordu .

Moderatör tarafında düzenlendi:

KeskinRaze

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet Hakan Çamoğlu flash konusunda yararlanılabilecek iyi kaynaklardan bir tanesi tavsiye ederim. CS5 ve CS6 önermemin sebebine gelince hem daha kullanışlı hem de yeni gelen ek fonksiyonlar özellikleri içerisinde barındırması. örn. 4'te 3D olayı yokken 5 itibariyle flashta kullanılmaya başlanıldı. Aslında 4'te de oluşturabilir. Ama Adobe her yeni sürümüyle kullanıcıya kolaylık sağladığı gibi flashla da aynı şekilde gelen yeni sürümlerle kolaylık ve pratiklik açısından kullanıcıya büyük bir olanak sağlıyor. Ayrıca biraz bahsetmişsiniz. Kodlamaya yabancı olmamanız çok iyi. Bir dil bilmeniz yeterli bazen bir çok konuda. başka bir dil öğrenmek o kadar da zor olmuyor o zaman. Çizgi tagem eğitim setleri çok iyi.

sccoder

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yazilimbakkali.com
"softschools" adında yabancı kaynaklı bir site var benim bildiğim matematikle ilgili flash oyunlar uygulamalar filan var.

Leif

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar meb zaten fatih projesi adı altında akıllı tahtalar için animasyon geliştirme işlemleri yapıyor kısa sürede elinize ulaşır. Lakin flash öyle bir anda olmaz deneyim gerektirir takıldığınız yer olursa sametganal@hotmail.com'dan sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilirim.

thunderstruck

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar meb zaten fatih projesi adı altında akıllı tahtalar için animasyon geliştirme işlemleri yapıyor kısa sürede elinize ulaşır. Lakin flash öyle bir anda olmaz deneyim gerektirir takıldığınız yer olursa sametganal@hotmail.com'dan sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilirim.

ilginiz için çok teşekkürler ...
fatih projesi için geliştirilen uygulamalara siteden erişebilir miyim ?