Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrasyon ne ile...

foxx_foxx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Merhaba benim sorum şu illustrasyonu genelde hangi prog. yapıyorsunuz. Ben illustrator programını kullanıyorum. Bazılarının corel ve psd de yaptıklarını duydum kendimde yaptım ama sizler genelde hangi programı kullanıyorsunuz..

kara kule

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hoca kendimi bildim bileli vektorelde corelden başka program kullanmıyorum.
pentool ile çizim yapacaksan. diğer programlar da olabilir farketmez. paintte bile yapabilirsin. (paintte illustrasyon yapan bir arkadaşım da var bu arada) önemli olan farene hakim olman. az önce de dediğim gibi eğer pentool ile çizeceksen geçerli bu söylediklerim.

bi de grafik tablet kullanabilirsin. o konu da pek bilgiye sahip değilim. alınca detaylı bilgi vermeye çalışırım.

foxx_foxx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
s

teşekür ederim karakule arkadaşım ... anladığım kadarıyla herkes kendine göre uygun olanda çizim yapıyor ben sadece illustrator da yapılır biliyordum..

yorunge

🌱Yeni Üye🌱
güzel bi programdan başladığını söyleyebilirim. ben illustrator ve freehand kullanıyorum. teferruatlı çizimlerde illustratorun yerini bence hiçbir program alamaz... zaman tasarrufu sağlıyor... Tabiki ihtiyaç meselesi... freehand ve corel, fatura irsaliye vb matbaa işlerinde kolay hizalama ve kolay transform seceneklerinden dolayı daha çok tercih ediliyor. serbest çalışmada illustrator bence süper...