Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrationda fill color sorunu

n@z

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar size bi sorum olacaktı.

İllustrationda Select/Same/Fill color dediğimde aynı renkleri tutması gerekior. Ama şimdi aynı işlemi yapıorum ama aynı rengin tramı varsa onu da tutuyor.eski macimde böyle bişi yokru Acaba bunun bi ayarı varmıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️

İllustrationda Select/Same/Fill color dediğimde aynı renkleri tutması gerekior. Ama şimdi aynı işlemi yapıorum ama aynı rengin tramı varsa onu da tutuyor.eski macimde böyle bişi yokru Acaba bunun bi ayarı varmıdır?

Şuan programda bir sıkıntı yok. Seçmek istediğiniz rengi seçmek zaten yaptığınız bir işlem.

%96 magenta seçer ve bunu çalışma içinde bul derseniz %95-%97 değil sadece %96 lık magenta seçilecektir. Önceki Mac yeni PC durumu değil, çalışmadan kaynaklanan bir durum.

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆

Merhaba;

Resimdeki örnekte olduğu gibi birşey olmuş olabilir mi?

soldakinde birisini tıklayıp same fill... yaptığında diğerini seçmez

sağdakinde birisini seçip same fill... yaptığında diğerinide seçer

B1O90gz.png

n@z

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya ben anlamadım sizin anlattıklarınızı yada ben anlatamadım:) kusura bakmayın şöle anlatayım.

ekte resimdeki gibi scala var mesela ben sadece yaldızın %100 olanını tutup fill color dediğimde sadece %100 olanı seçmesi gerekirken tram olanları da seçio onu anlamadım da ben her zamanki yaptığım işlem ama yeni mac geldi burda ayarları baştan yapıorum ondan sordum acaba bi ayarı mı var die

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
ya ben anlamadım sizin anlattıklarınızı yada ben anlatamadım:) kusura bakmayın şöle anlatayım.

Değerlerin tamamını COLOR seçeneği ile verin. Transparan panelinden yapmayın.

Son düzenleme:

n@z

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben color seçeneklerinden pantone olarak ayarlıorum_ yüzdelik değerlerini yine ordan veriorum transparan yapmıorum ama yine de çok tşk ederim yardımlarınız ve açıklamalarınız için çok saolun

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben color seçeneklerinden pantone olarak ayarlıorum_ yüzdelik değerlerini yine ordan veriorum transparan yapmıorum ama yine de çok tşk ederim yardımlarınız ve açıklamalarınız için çok saolun

Tercihler bölümünde böyle bir seçenek var...
Rmc7Ii8.png

n@z

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya çok tşk ederim şimdi oldu:) sayenizde bişey daha öğrenmiş oldum çok saolun