Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllustrator Diplomat Zarf Basımı Sorunu

brstlk

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım yazım hatası ve forum kurallarına aykırı bir hareket ettiysem lütfen kusuruma bakmayınız.

Kendime EPSON L355 model bir yazıcı aldım elimde 24x10.5 cm bir diplomat zarf var İllustrator'dende 24x10.5 cm bir renkli zarf çalışması yaptım ve yazıcı ayarlarından kağıtın bir zarf olduğunu ve ölçüleri girerek ayarlardım fakat zarf yazıcıya koyup baskı alınca yarım santinlik 4 köşedende boşluk kalıyor acaba bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Yazının özellikler bölümüne oradan menüleri tek tek bakın margins ilgili
Epsonlarda kağıt seçimi yaptığı yerde olmalı "No margins" buradaki degerleri sıfırlarlayacaksınız yada başlı başına Margins bölümü varsa ve bunun içinde binding margin gördüğünüz yerlere sıfır yazacaksınız.

brstlk

🌱Yeni Üye🌱
dostum bilgilendirmen için çok teşekkür ederim tek tek inceledim fakat bulamadım benim ayarlar türkçe birde aşağı ekledim

jTHKs.jpg

aleebron

🌱Yeni Üye🌱
Boşuna bakmayın derim çünkü nerdeyse tüm yazıcılar kenarlarda beyaz boşluklar bırakır bunlara profosyonel makinelerde dahil çünkü kağıdın yazıcıdan geçerken tutması gereken yerler vardır o kısımlarada haliyle toner atamıyor bence zarftaki zemini atın yada geçişili felan çalışın