Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İllustratör Ölçü ayarları (İşin içinden çıkamadım)

allmight

🌱Yeni Üye🌱

Merhaba,
Uzun zamandır sürekli takıldığım bir problem var,İllustratör ve Photoshopta örn. bir kartvizit çalışmasında 9 cm - 5 cm bir sayfa açıyorum fakat açılan alan boyutları,ekran %100 zoomda iken elimdeki 9'a 5'lik kartviziti ekrana koyduğumda ekrandaki bariz şekilde daha küçük gözüküyor.Bendeki kartvizitin boyutunda hata yok :) cetvelle ölçtüm.İllustratörde işin içinden çıkamadım ve photoshopta durum daha da vahim açıkçası...Yeni bir döküman oluşturduğumda
9 cm - 5 cm bir sayfa açtığımda %100 görünümde neredeyse tüm monitörü kaplıyor.Rulers'ı açıp cm ve mm olarak değiştiriyorum ve rulers da,açılan sayfanın boyutunu tastik edercesine o koca alanın 9'a 5 olduğunu doğruluyor.Cm olmuş metre sanki.

Döküman ayarlarını birçok şekilde denedim,300 dpi vs. ama 9'a 5 cm açtığım her döküman ya bariz küçük oluyor yada ps de olduğu gibi devasa oluyor.Bu cm ile mm nin bir standartı yokmu bu programlarda?Anlayamadım.

NOT: 1.Resim PS 2.Resim Aİ de çekilmiştir.Resim boyutları aynıdır.2 programda da 9 cm 'ye 5 cm alan açılmıştır.2 resimde %100 görüntüde çekildi aradaki fark sanırım sorunumu anlatır.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz kendi kendinize problem yaratmışsınız.:) herşey normal ve ayarlarıyla oynamanıza gerek yok. Ben çoğu detay işte %600 ile çalışıyorum ve panik yapmanın size bir faydası yok:) Programların zoom seçenekleri böyle çalışıyor.