Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator swatches panelini RGB ye çevirmek

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar selam illustrator da RGB olarak yeni bir döküman açtığımda swatches paneli CMYK olarak kalıyor ben istiyorum ki swatches paneli de RGB olsun bunu nasıl ayarlayabilirim ?

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
60 küsür kişi bakmış bir kişiden bile cevap yok çok iyi

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Renk panelinde açılan ayrıntı o rengin ismini gösterir cmyk olduğunu değil..
Bu seni yanıltmasın..
Çalışma sayfan RGB ise renklerde RGB dir..

Son düzenleme:

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
Renk paletinde açılan ayrıntı o rengin ismini gösterir cmyk olduğunu değil..
Bu seni yanıltmasın..
Çalışma sayfan RGB ise renklerde RGB dir..

ama şöyle birşey var
swatches bölümünde CMYK görünen kırmızı renge tıklıyorum RGB değeri ED1C24 böyle görünüyor

RGB kırmızı değeri FF0000 olarak görünmesi gerekmiyor mu ?

arada fark olduğu baktığınızda anlaşılıyor zaten CMYK kırmızı daha soluk duruyor

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
ama şöyle birşey var
swatches bölümünde CMYK görünen kırmızı renge tıklıyorum RGB değeri ED1C24 böyle görünüyor

RGB kırmızı değeri FF0000 olarak görünmesi gerekmiyor mu ?

arada fark olduğu baktığınızda anlaşılıyor zaten CMYK kırmızı daha soluk duruyor

Anladığım kadarıyla renk pencerelerini çok güzel karıştırmışsın tebrikler :)
RGB çalışacaksan sayfanı RGB açıp, sağdaki color pencerisini köşesinden özellikleri açarak RGB nin seçili olduğundan emin ol..

Swatches library den özel renkleri açmışsın sanırım, bunların RGB ya da CMYK değerlerini bulup çalışman senin için çok daha iyi olur..

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
Anladığım kadarıyla renk pencerelerini çok güzel karıştırmışsın tebrikler :)
RGB çalışacaksan sayfanı RGB açıp, sağdaki color pencerisini köşesinden özellikleri açarak RGB nin seçili olduğundan emin ol..

Swatches library den özel renkleri açmışsın sanırım, bunların RGB ya da CMYK değerlerini bulup çalışman senin için çok daha iyi olur..

karıştırdığımı sanmıyorum ama durum anlattığım gibi bunun için ne yapılması gerekiyor bilgim yok çalışma penceresini resetlesem de bu ayarlar hala aynı değişen bir şey yok

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Illustrator'de yeni döküman açarken karşına çıkan kutuda Profil hanesini Basic RGB (Temel RGB) seçersen renk kutusu RGB olur. (Ayrıca Profili: Web olarak seçersen yine renk kutusu RGB olarak açılır.)

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
RGB değeri rakamlarla gösterilir dolayısla sen şuan web RGB bölümündesin öncelikle bunu düzeltmelisin ;) (color penceresinden renk seçeneğini RGB yapmalısın) Bu bir..

İkincisiyse FF0000 rengin web safe RGB kodudur, RGB kodu değil.. Bu iki

Son olarak sorduğun renk (FF0000) swatches library nin web seçeneklerindendir..
Orda ne işin var bunu da anlamış değilim..

Umarım seni aydınlatabildim ;)

Son düzenleme:

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
Illustrator'de yeni döküman açarken karşına çıkan kutuda Profil hanesini Basic RGB (Temel RGB) seçersen renk kutusu RGB olur. (Ayrıca Profili: Web olarak seçersen yine renk kutusu RGB olarak açılır.)

Sorunu şimdi anladım bu açıklamayı yapmasaydınız kafayı yiyecektim :)
ilk programı kurduktan sonra ilk sayfayı açarken ayarlarda profil kısmında print seçiliydi sanırım bu ayar otomatik olarak geliyor.

Sayfanın ebatlarını değiştirdiğiniz gibi profil kısmı custom olarak değişiyor ama ayarlar demekki print olarak kalmış :) şimdi denedim basic rgb yaptım ardından ölçü birimi olarak pixel yaptım profil kısmı otomatikman custom oldu tabi bu esnada oraya dikkat etmediğim için sorun burada başlıyor.

Ben hep color mode bölümünden renk olarak rgb seçiyordum diyordum neden olmuyor sebep profil seçeneklerinde yatıyormuş

valla söylemeseydiniz hiç farketmezdim teşekkürler

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
RGB değeri rakamlarla gösterilir dolayısla sen şuan web RGB bölümündesin öncelikle bunu düzeltmelisin ;) (color penceresinden renk seçeneğini RGB yapmalısın) Bu bir..

İkincisiyse FF0000 rengin ismidir kodu değil.. Bu iki

Son olarak sorduğun renk (FF0000) swatches library nin web seçeneklerindendir..
Orda ne işin var bunu da anlamış değilim..

Umarım seni aydınlatabildim ;)

sorunu hallettik yorum için teşekkürler :)