Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illüstrator ve corel arasındaki bağlantı

srknyzc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam arkadaşlar ben yeni bir işe girdim.bu iş yeride corel kullanılıyor. bene illüstrator biliyorum ve bu programı kulllanmak istiyorum. ama bazen corel belgelerini lüstrator de açmam gerekiyor. yada llüstratorde çalışıp corele atmam gerekiyor. ama sürekli sorun yaşıyorum. sıkıntısız bir şekilde çalışmak için ne yapmam gerekiyor. yardımcı olursanız çok sevinirim kullandığım cs2 - 3
corel 12 - 14

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Yanlış hatırlamıyorsam Corel 12 dosyalarını AICS3'te doğrudan açabiliyorsunuz. Corel X3'te sıkıştırmasız Illustrator Cs3 belgelerini sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz.

srknyzc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cvp

peki ai dosyalarını x4 te açabilirmiyim

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
evet açabilirsin hemde çok başarılı bi şekilde açabilirsin x4 bunun için yapılmış gibime geliyor yanlız iluste kaydederken sıkıştırmayı kaldır ancak o şkeilde dogru geliyort corele

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Bu zorluklar yerine her vektörel programları destekleyen kayıt formatı olan EPS yi neden kullanmıyorsunuz? Aİ de çalışıp EPS olarak kaydettikten sonra rahatlıkla Corel de çalışabilirsiniz. Aynı durum Corel içinde geçerilidir. Saygılar...

grafikan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar bencede en mantıklı yol (ai dosyalarını cdr yapmak için) illustratoren eps yapıp corele import yoluyla almak ama resileri eps yapmadan once embetlemeyi ve resterize yapmayı unutmayın derim ki sonradan sorun cıkasın. bazen corele geciste hata mesajı alınabiliyor ki bu durumda da illustratorden işi pdf ye çevirip yine corelden importlamaktır ama dikkat edilmesi gereken husus resimlerde veya lenslerde bozulma yapıp yapmadıgı

(arkadaslar bunlar benım kulllandığım yontemler suana kadar sorun yasamadım umarım bu bilgi sizinde işinize yarar)

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Bu zorluklar yerine her vektörel programları destekleyen kayıt formatı olan EPS yi neden kullanmıyorsunuz? Aİ de çalışıp EPS olarak kaydettikten sonra rahatlıkla Corel de çalışabilirsiniz. Aynı durum Corel içinde geçerilidir. Saygılar...

yok arkadaşım (eps) dedigin gibi olmuyor degradeler step step geliyor ve tam bi uyum yok velevki ai kaydedip açınca birde degradeler kayıyo olsada ancak ai kaydedip oluyor kolay gele

karatas1

🌱Yeni Üye🌱
ya bırakın şu corel i:)))) corelde yapılan işler buram buram sanayi kokuyor:)))))