Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator version

atalay34

🌱Yeni Üye🌱
pdf resmı acmak ısdediğimde the fıle was generated by a never version of hatası verıyor eskı surumde yapılmıs pdf dosyasını yenı surumde acma ımkanım yokmudur?

Son düzenleme:

gzlhngamze

🌱Yeni Üye🌱
Bir sorum olacak... Illüstratör cs5 programında ai formatlı bir çalısma neden açılmaz ? Benim bildigim cs6 ise... ama baska nedeni varmıdır?

atalay34

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaşlar bileniniz varmıdır cs6 da pdf açamıyorum rgb olarak açılıyor üsttekı versıon hatasından sonra

Bir sorum olacak... Illüstratör cs5 programında ai formatlı bir çalısma neden açılmaz ? Benim bildigim cs6 ise... ama baska nedeni varmıdır?

kendi yarama melhem olamadımkı daha :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️

* Yüksek versiyonlar ondan önceki tüm sürümleri kolaylıkla açarlar.

* Cs serisinin neredeyse tamamı birbirlerinin çalışmalarını kolaylıkla açar.

* Düşük versiyonlarda ise örneğin 8 - 10 serisi kayıtlı dosyayı Cs serisinden açarken kullanılan lens ve degradelerde veya sayfa harici çalışmaları görmezler. Yai düşük versiyonlarda yüksek seriler açılmamazlık yapabilir.

* Dosyanız ya kayıt sırasında arızalanmıi yada EPS olarak kaydedilmiş Photoshop dosyası olabilir. Photoshop uygulamalarında kullanılan lens, efekt, çözünürlük ve katman (layerlar) ların açık kalmasından kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. Yani basitçe dosya Ps dosyası iken siz Ai de açmaya çalışıyor olabilirsiniz..

* Bir dahakine kendinize ait bir konu açarak, konu sahibinin konusunu dağıtmayınız.

evet arkadaşlar bileniniz varmıdır cs6 da pdf açamıyorum rgb olarak açılıyor üsttekı versıon hatasından sonra

kendi yarama melhem olamadımkı daha :(

Yukarıda yazdıklarım sizin içinde geçerli. Çalışmanızı Photoshopta açarak kontrol ediniz. Vektörel olmayabilir.

atalay34

🌱Yeni Üye🌱
ben ıllustrator deneme surumunde çalısmalar yaptım çalısmalarımı pdf olarak kaydettım bugun illustrator portable cs6 ındırdım ve yapmıs oldugum calısmalarda vercıon hatası verdı rgb olarak acıyor sadece

* Yüksek versiyonlar ondan önceki tüm sürümleri kolaylıkla açarlar.

* Cs serisinin neredeyse tamamı birbirlerinin çalışmalarını kolaylıkla açar.

* Düşük versiyonlarda ise örneğin 8 - 10 serisi kayıtlı dosyayı Cs serisinden açarken kullanılan lens ve degradelerde veya sayfa harici çalışmaları görmezler. Yai düşük versiyonlarda yüksek seriler açılmamazlık yapabilir.

* Dosyanız ya kayıt sırasında arızalanmıi yada EPS olarak kaydedilmiş Photoshop dosyası olabilir. Photoshop uygulamalarında kullanılan lens, efekt, çözünürlük ve katman (layerlar) ların açık kalmasından kaynaklı sorun yaşanıyor olabilir. Yani basitçe dosya Ps dosyası iken siz Ai de açmaya çalışıyor olabilirsiniz..

* Bir dahakine kendinize ait bir konu açarak, konu sahibinin konusunu dağıtmayınız.

Yukarıda yazdıklarım sizin içinde geçerli. Çalışmanızı Photoshopta açarak kontrol ediniz. Vektörel olmayabilir.

ben ıllustrator deneme surumunde çalısmalar yaptım çalısmalarımı pdf olarak kaydettım bugun illustrator **** ve yapmıs oldugum calısmalarda vercıon hatası verdı

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben ıllustrator deneme surumunde çalısmalar yaptım çalısmalarımı pdf olarak kaydettım bugun illustrator portable cs6 ındırdım ve yapmıs oldugum calısmalarda vercıon hatası verdı

örnek bir dosya paylaşmanız mümkünmü?

kontrol amaçlı olarak.

tşk

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
_ pdf dosyası bir kopyasını alın , kopayasını aldığınız pdf dosyasının uzantısını .ai olarak degiştirin birde öğle açmayı bir deneyin (hata mesajı için)

Son düzenleme:

gzlhngamze

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler... bu arada ai dosyası benim mac de açılmamıştı. başka bir bilgisayarda açılmış ve cs 5 sürümmüş. benim mac de sorun olabilir mi? bu arada ben konu açamıyorum!

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆

Merhaba,

Bir örnekle açıklamaya çalışayım,
Eğer üst versiyon programda dosya kaydedilirken alt versiyon uyumluluğu ile kaydeilmezse, bahsettiğiniz sorun olur, veya dosya kaydedilirken, Create Pdf Compatible File kutucuğu işaretli değilse benzer sorun oluşur.

Soldaki resimde dosyayı Create Pdf Compatible File işaretleyip,
kaydederken üst versiyon kaydedip düşük versiyonla açmaya çalıştığınızda resimdeki gibi uyarı gelir ancak dosyanız açılır

Sağdaki resimde dosyayı Create Pdf Compatible File işaretlemeyip,
kaydederken üst versiyon kaydedip düşük versiyonla açmaya çalıştığınızda resimdeki gibi uyarı gelir ve dosya doğru görüntülenmez.

umarım sorunuza cevap olabilmiştir.

c4zLweE.jpg