Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator'de resim problemi.?

sezer1907

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar freehand programında likli veya embetli fotoğrafı ne kadar küçültürsek sonradan tekrar orjinal boyutlarına getirebiliyoruz.
illustratörde böyle bir sorunum var ama çözümü bulamadım.bu konuda yardımınıza ihtiyacım var ebadını degistirdigimiz bir fotoyu tekrar orjinal ebatlarına döndürmek istiyorum.?

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar freehand programında likli veya embetli fotoğrafı ne kadar küçültürsek sonradan tekrar orjinal boyutlarına getirebiliyoruz.
illustratörde böyle bir sorunum var ama çözümü bulamadım.bu konuda yardımınıza ihtiyacım var ebadını degistirdigimiz bir fotoyu tekrar orjinal ebatlarına döndürmek istiyorum.?

Link penceresininin sağındaki küçük oka tıkladığınızda "Link information" seçeneğini göreceksiniz fh'deki gibi değil ama en azından resimde ne gibi oynamalar yaptığınız hakkında bilgi verir örneğin resmi yüzde kaça kadar küçülttüğünüz açısını değiştirdiyseniz kaç derece yaptığnız gibi.

sezer1907

🌱Yeni Üye🌱
Link penceresininin sağındaki küçük oka tıkladığınızda "Link information" seçeneğini göreceksiniz fh'deki gibi değil ama en azından resimde ne gibi oynamalar yaptığınız hakkında bilgi verir örneğin resmi yüzde kaça kadar küçülttüğünüz açısını değiştirdiyseniz kaç derece yaptığnız gibi.
evet bunları görebiliorum ama benim için önemli olan fotorafda yapmış oldugum deşiklikleri geri alma fh da misal bir fotoyu orjinal ebadından %40 küçülmüşüm daha sonra ben bu fotoya orjinalinin %50 veya başka bir ebat girebiliyorum illustratorde sadece bana fotonun ne kadar küçültüldügü bilgisini veriyor ben tekrar istedigimde o fotoyu orjinal ebadına yada farklı bir % yapamıyorum benim için çok ciddi sorunlar yaratıyar bu durum bu sefer dökümana fotoyu tekrar import etmem gerekiyor ve uygulamış oldugum bütün işlemleri başdan yapmak zorunda kalıyorum ajanslardan gelen çalışmalarda genelde döküman içine embetli geliyor fotolar bense büyük ebatlara montaj yaptıgım için o fotoyu linkli kullanmam gerekiyor daha iyi performansla çalışa bilmem için.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bİraz inceledim buldum sonunda:smile: Yine link penceresinin yanındaki küçük oka tıklamak suretiyle açılan seçeneklerden "Placement Options" u seçin. Preserve açılır menüsünden "File Dimensions" u seçin ve ok deyin resminiz orijinal ebatlarında görünecektir.