Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

imac & yazıcı alıcam nelere dikkat etmeliyim?

grafik_Jİİ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkdaşalr ben bi özel firmada pazartesi inş iş başı yapıcam ve buraya yeni sıfırdan sistem kurucam G5 Mac Pro.YADA İMAC almayı düünüyorum araştırma yapıyorum sizlerinde fikrini almak istedim hangisi daha verimli olur bizim için.ve renkli çıktı almak için tavsiye edebileceginiz marka vs..varsa sevinirim saygılar...

Benzer konular

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım bıraz ışe başlayacagın yerın calısma prensıbı ve kapasıtesı hakındada bılgı verırsen sana guzel bır sıstem oluşturabiliriz....

grafik_Jİİ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
prensip falan yok arkdaşım ilkdefa şirkette bir grafiker çalıştıracaklar kendi işlerini yaptıracaklar bu yüzden herşey sıfırdan başlıyor ben İMAC 24 inc düşünüyorum sizinde fikrinizi almak istedim belki daha faydalı bieşy çıkar ortaya...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
eger calışmaya başlayacagın firma bu iş icin ciddi biir yatırım düşünütorsa ve potansiyel olarak geniş bir yelpazeye sahiplerse bana kalırsa imac yerine profesyonel kasa olan bir mac almanı tavsiyye ederim. neden derseniz 1.si apple turkiyede pek bahsedilmese yeni imaclerde bir donma soz konusu oldugunu kendi sitelerinden duyurmuş durumda...

ikincisi imac ile pro kasa mac arasında genişleme bakımından (hdd, ram, ekran kartı vs) bır fark vardır sanırım bunu bılıyorsunuzdur.

ıkımcısı imacler tabıkı harıka aletler ama bana gore kalıbre sorunu yaşadıgımız bı lcd monıtore sahıp....

bunun yanısıra pro mac kasalarda ıstedıgınız monıtoru kullanma sansına sahıp olursunuz.

ucuncusu

hız bakımından ve depolama olarak sızın ıcın uygun ve rahat bır gelecek sunar

bırde yazıcı sormustunuz.

oncelıkle a3 boyutlarında bır yazıcı tavsıye ederım. all in one ozellıkle bı hp den bahsetmıyorum cunku a3 all in one yok allaha sukur bıldıgım kadarıyla

bundan 3 yıl once bu soruyu sorsaydınız kesınlıkle HP derdım ama sımdı demıyorum cunku hp artıp sarf malzemelerı ve kagıt basına dusen malıyet olarak baya bı pahalı kalıyor.

eger buyuk bır baskı sıkulasyonu olacaksa bence uygun bır xerox renklı fotokopı tercıh edebılırsınız.

pahalı ama renkler vs vs bakımından uzun vadelı bır yatırım olabılır. yazıcı konusunda fazla bı arastırmam yok ama

mac konusunda dedıklerımı mantık cercevesınde sonuna kadar desteklerım

sımdıden hayırlı olsun demem gerek sanırım....

grafik_Jİİ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş çok saol yazdıkaların çok önemli benim için bilmediklerimide ögrenmiş oldum bende aklımdan İMAC geciyordu ama senin dediğin gibi daha uzun ömürlü olması ekran vs..kullanımlarda olanak çok o zaman ben tek MAC PRO düşünmem lazım parada sıkıntı olmaz çok şükür ben yarın bir mac pro.siparişi vereyim bugün de gün boyu baya araştırdım yazıcı da artık acelesi yok önümüzde ki hafta onuda halledecez inş.tekrar çok teşekkür ederim...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
şimdiden hayırlı olsun dostum. bu arada Leopard 10.5 yukleyeceklerdır standart olarak benım tavsıyem daha o sıstem ıcın cok erken. bence yanında ne olur ne olmaz dıye bı tiger sistem (10.4) ıstemenı tavsıye ederım

grafik_Jİİ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet o konuda UYARDILAR o yüzden eski sistem deva mleopard bi otursun da sonra onuda kurarız inş.yarın inş elimizde olucak makina yardımlaırn için yorumların için teşekkür ederim kardeş...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
rica ederim. son model bi lamborgihni sahıbı oldum ınsallah guzel tasarımlara ımza atarsın....

sıstem ve mac konusunda bılgın nedır bılemıyorum ama bı sıkıntı olursa buradan ulasabılırsın dostum...

ıyı forumlar

grafik_Jİİ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tekrar tşk ederim inş yaptıklarımı paylaşıma atarım o zaman sen karar verirsin nasıl bir tasarımcıyım mac parca parca kullandım mac den PC ye geçtim falan ama son 8 aydır sürekli kullanıyorum eksiklerim illaki çoktur herkes anasının karnında ögrenmedi bu meledi :) bizde kendimizi geliştirecez inş..bir sıkıntımız olursa yazarım saolasın...