Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

imaj stockları kazandırıyorMUŞ..

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba Arkadaşlar,
duydum ki sıkça kullandığımız imaj sitelerine üye olup yaptığımız illüstrasyon ve fotoğraflarımızı yükleyerek her çizim indirildiğinde ücret alabiliyormuşuz. ve bu sistemden kazanan birçok meslektaşımız varmış..
velhasıl,
Bu siteler, her "download" başına çizer ve fotoğrafçılara para ödüyor. Kazandığımız para belirli bir miktara ulaştığında "moneybookers" sayesinde Türkiye'deki her hangi bir bankaya aktarabiliyormuşuz.
bende bunları bir internet sitesinde öğrendim.
sizlerle paylaşmak bilgisi olanlardan hepimizin faydalanmasını istiyorum. mantıklı geldi bana. çoğumuz çizdiğimiz resimleri veya fotoğraflarımızı sadece arşivimizde tutuyoruz. veya özgün tasarımlarımızda falan kullanıyoruz. telif hakları bile yok.
yani boş boş arşivimizde durup yıllanmasındansa imaj sitelerinde durup bize kazanç sağlayabilir aynı zamanda reklamımızı yapmamızı sağlayabilirler.
nasıl üye olunup bu sisteme girildiğini bilmiyorum ama öğrenilmesi imkansız birşey değil..
düşünsenize hepimizin aklından bir sürü imaj geçiyor. elma armut fotoğrafı bile çekip yollasanız, cin ali illüstrasyonu bile çizseniz işe yarar bence..
az aramamışızdır çok basit şeylerin imajlarını..
bence karlı bir işe benziyor.
araştırıp öğrendiklerimi sizlerle paylaşacağım.
sizinde ilgilizi bekliyorum..
birkaç stock sitesinin linkini paylaşıyorum umarım çözen olur ve bizlerle paylaşır :angel:

Shutterstock :: Make money with your photos!

Stock Photography: Search Royalty Free Images & Photos

Search photos: by: OOZ
selametle...

----(alıntı kısım)----
Stok sitesine üye oldunuz diyelim. Ama kazandığınız parayı Türkiye'deki bankaya almak için moneybookers a üye olmanız lazım. Bu linkten üye olabilirsiniz:
https://www.moneybookers.com/app/?rid=2926409---------

Benzer konular

zociantes

🌱Yeni Üye🌱
bu sekılde ayda 2500 dolar insanlar tanıyorum bir arkadaşım ss ye uye olmus ve bir ayda 300 dolar odeme almıstı. yanlız uyelık ıcın uluslararası bır banka hesabı olması gerekıyor ve kımlık fotokopınızıde dıjıtal ortamda maılle ss ye gonderıyorsunuz.çok kazançlı bir sistemdir.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bu tip çizimler yapacak olan arkadaşlar her programda kullanılabilecek çizimler yapmalı. sırf dolgu kullanmalısınız. Mesh ve çizgi kullanmamalısınız mesala... Yoksa satışa çıkmıyor. İyi çalışmalar. Teşekkürler yorgunella.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu tip çizimler yapacak olan arkadaşlar her programda kullanılabilecek çizimler yapmalı. sırf dolgu kullanmalısınız. Mesh ve çizgi kullanmamalısınız mesala... Yoksa satışa çıkmıyor. İyi çalışmalar. Teşekkürler yorgunella.

rica ederim.
konturlu çizilen illüstrasyonlarda satışa çıkarılır bence. yayınevlerinde özellikle fazlasıyla kullanılıyor. sitenin tercihimidir bilemiyorum ama her türlü çizim arayabiliyor insanlar. ama yinede her türlü imaj üzerinde çalışılmalı aslında çok kazançlı bir sistem. sadece incelik gerektiriyor.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunu bende biliyordum, ama çok fazla detaylı bilmiyodum. sadece vektörel tasarımlar değil, fotoğraflarınızıda satışa çıkarabiliyorsunuz. iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız birazda ufkunuz genişse çok iyi para kazanabilirsiniz evde oturduğunuz yerden.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
bunu bende biliyordum, ama çok fazla detaylı bilmiyodum. sadece vektörel tasarımlar değil, fotoğraflarınızıda satışa çıkarabiliyorsunuz. iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız birazda ufkunuz genişse çok iyi para kazanabilirsiniz evde oturduğunuz yerden.

benim de niyetim bu aslında ama aynı zamanda araştırıyorum. pek güvenli olurmu bilmediğimiz bir siteye kredikartı + kimlik bilgilerimizi vermek?

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
aslında bu forumda üye olan bi arkadaş vardı, shutterstockta tasarımları satıştaydı, o yardımcı olabilirdi bize belki, ama epeydir online göremiyorum kendisini.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑

iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız kısmı hatalı değil mi? Üyelerimizi yanlış bir anlam çıkarmamaları yönünde buraya açıklık getirmek gerekmez mi?

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız kısmı hatalı değil mi? Üyelerimizi yanlış bir anlam çıkarmamaları yönünde buraya açıklık getirmek gerekmez mi?

haklısın Volkan Tekin.
sadece adobe illüstratörde yapılan çalışmalar değil tüm vektörel programlarda yapılan çalışmalar + profesyonel olarak çekilen fotoğraflar da yüklenebilir bence bu tür imaj stock sitelerine..

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟

açıklık getirelim konuya.

shutterstock gibi sitelerdeki kaliteli vektörel çalışmaların çoğu illüstratör programıyla yapılıyor. corel draw yada diğer vektörel programlarla da yapılan çalışmalar vardır mutlaka o tarz sitelerde, ama illüstratör çalışmaları daha kaliteli daha sanatsal yada daha profesyonelce oluyor. ben o sitelerden çalışmalar indiriyorum vede hep illüstratör çalışmaları oluyor bunlar. o açıdan "iyi bir illüstratör kullanıcısıysanız" dedim.

umarım yeterince aydınlatabilmişimdir.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Araştırıldıgı taktirde iyi bir kazanç sağlayabilir.

Güzel bir bilgi paylaşımı olmuş, teşekkürler yorgunella.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
açıklık getirelim konuya.

shutterstock gibi sitelerdeki kaliteli vektörel çalışmaların çoğu illüstratör programıyla yapılıyor. corel draw yada diğer vektörel programlarla da yapılan çalışmalar vardır mutlaka o tarz sitelerde, ama illüstratör çalışmaları daha kaliteli daha sanatsal yada daha profesyonelce oluyor. ben o sitelerden çalışmalar indiriyorum vede hep illüstratör çalışmaları oluyor bunlar. o açıdan "iyi bir illüstratör kullanıcısıysanız" dedim.

umarım yeterince aydınlatabilmişimdir.

Bu konuda da açıklık getirmek gerekecek...

Programlar araçtır. Sanatsallık Adobe Illustrator ile ilgili bir durum değildir. Sanatsal durumu ortaya çıkartan program değil sanatçıdır.

senem sevtap

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bunu ilk kez duydum, her zaman merak ederdim telif haklarının ödenip ödenmediğini
teşekkürler paylaşım için...

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu konuda da açıklık getirmek gerekecek...

Programlar araçtır. Sanatsallık Adobe Illustrator ile ilgili bir durum değildir. Sanatsal durumu ortaya çıkartan program değil sanatçıdır.

söylediğim o kadar da anlaşılması zor bişey değildi bencede, ne güzel açıklama yapmışsınız, bence bunu tüm üyeler sizin gibi anlamıştır, açıklık getirdiniz güzel oldu ama anlaşılması zor bişey değildi benim söylediklerimin. sonuçta hemfikiriz. Umarım bunada bi açıklık getirmezsiniz. :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bunu ilk kez duydum, her zaman merak ederdim telif haklarının ödenip ödenmediğini
teşekkürler paylaşım için...

Telif olayı yaptığınız çalışmalarının niteliklerine göre değişiyor. Kaliteli çizim olması, piyasada çok fazla bulunmayan şeylerden olması etkenler içinde. Tabii çok bulunan şeylerde fark yaratabilmek de etkili. Çalışmanız sitede biri tarafından satın alındığında otomatik olarak hakkınız size veriliyor. Onlara ödenen paranın % bilmem kaçı. :) Fotoğraflarda da kaliteli çekim önemli herşeyden önce. Onlar değişik boyutlarda satılıyor ve kalite-boyut vs. gibi etkenlere göre fiyatlandırılıyor.

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ss ta yapılan illustrasyonlar adobe illustrator da yapılıp eps formatında kaydedilmesi gerekiyor. İşinizi yüklediğinizde illustrator da açıp bakıyorlar başka programda yapılan iş eps olarak kaydedilip illsutrator 8 de açıldığında sorunsuz görünüyorsa yapılır herhalde neden olmasın.

bunun dışında her türlü çizim yüklenebliyor her kabiliyet düzeyinden insanın işlerini kabul edyorlar zaten iş iyiyse insanlar satın alır..

ama benim gözümü korkutan şey çok kalabalık olması, her türlü çizimden çok miktarda var bişey aklına geliyor insanın bir bakıyorsun zaten benzeri yapılmış...

bir ara ben de niyetlendim bu işe üye oldum araştırdım. ama sonra pek uğraşmadım bu kalabalık gözümü korkuttu sizcw yanlış mı düşünüyorum?