Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

imgesel tasarım yardım

piyanistalp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
herkese merhabalar!!siteye yeni üye oldum imgesel çalışmalar araken denk geldi çizimler açıklamalar yönlendirmeler çok güzell...arkadaşlar bende resime hazırlanıyorum desen falan calıştık ama hiç imgesel çalışmamız olmadı mümkünse imgesel çalışması olanlar resimleri yayınlayabilirlermi bide imgeselde nelere dikkat etmek gerekiyor...şimdiden herkese teşekkürler...çalışmalarınızda başarılar

Benzer konular

CeReNN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
perspektif anatomi ,hayal gücün ,ve taramaların benim bildiğim kadarıyla

designed by ofa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İmgesel çalışmalarda belirlenen imgeyi ön plana çıkarabilmek çok önemlidir bunuda cerennin dediği gibi perspektif anatomi gölgelendirmeler ile ortaya çıkarabilirsin çizim olarak paylaşımda yapmaya çalışıcam ;)

piyanistalp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
walla eğerki öyle bi yardımınız olursa inanın çok iyi olur benim açımdan sizi biraz uğraştırcam ama sınava kadar idare edin...çokk saolunnn

selma

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar sınava girmeme az kaldı rica etsem imgesel çalışma yapanlar resimlerini göndersinler ve bilgi versinler...

suskun_ressam

🌱Yeni Üye🌱
kardeş ok pardonn bana imgesel tasarım hakkında yardım edebilirmisin? eylülde sınavım var da_

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
forumda sınava hazırlanan arkadaşlar ve bunlara yardımcı olmak isteyecek profesyoneller var
eminim size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır

piyanistalp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar mesela mimar sinanda yüzünü yıkayan çocuk ve havluyla bekleyen anne ve berberde sacını kestiren çocuk imgeseli çıkmış bunun nasıl kağıda dökmemiz gerektiğini bilen ve uygulayan arkadaşlarım anlatırsa bize inanın çok mutlu olacağız çünkü sınav tarihi çok yakın ve burda verilen cevaplarda kursa gitmeyen ben ve benim gibi arkadaşlarıma yardımcı olacak...

BetuSh

🌱Yeni Üye🌱
evet arkadaşlar bende yetenek sınavına hazırlanıyorum şuanda ama desenim falan oturdu.. tek sorunum imgesel ve hiç bir bilgim yok şuan..

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
imgeselde teknik kadar hayalgücü de önemlidir.
bir konu verildiğinde önce gözlerinizi kapatın ve canlandırmaya çalışın
eğer canlandıramıyorsanız mutlaka konu ile ilgili birşeyler görmüş ya da yaşamışsınızdır onları aklınıza getirin.
düşünürken onları resmetmeye çalışın.
fazla karalamayın ve kesinlikle silgi kullanmayın
eskizi çıkardıktan sonra yüz ifadelerini ve duruşları tekrar elden geçirin
sonra detaylar.
Et kalınlığı dediğimiz ufak perspektifler ve süslemeler.
tabiki arkadaşların da dediği gibi taramalar =)
hepinize başarılar dilerim :rolleyes:

enfekSiyon

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.producernico.tr.gg
meSLek LiSeSinDe okuyoruz ve hep deSen yardımı aLıyoruz imqeseL qörmüyoruz..tek eksikLiğimiz imqeSeLimiz oLuyor..ve imqeSeL iÇin kurSLara qiDiyoruz..okuLLaRda qöSteRiLmesi qerekiRken üzeRine düşünüLmüyor maLeSef....

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
evet bu konuda sana katılıyorum enfeksiyon.
liselerde mahlesef imgesel konusu işlenmiyor.
iş yine öğrencinin kendi kendini geliştirmesine kalıyor.
ama öğretmenlerinizden yardım alabilirsiniz.
hiç bir öğretmen sorduğunuz konuyu anlatamam demicektir hele de mezun konumundaysanız.
siz yeterki öğrenmek isteyin.
peşinden gidin.
kapılar size daima açılacaktır :rolleyes:

enfekSiyon

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.producernico.tr.gg
taßiki hocaLarımıza SöyLeDiğimizDe imqeSeL üzeRinde duruRLar ama deSen deRsi vaR imqeSeLi ayRı ßi derS iÇinDe müfreDatta oLmaSı qüzeL oLuRdu...
ßiz Şuan 20 saat ßiLqiSayarLı qrafik derSi qöRüyoruz..8 saat deSen dersi qöRüyoruz.ßi 8 sekiz saat de imqeSeL derSi oLsaydı keŞke 3 yıLDır ßiz imqeSeL neDir ÇizmeDik ßiLmiyoruz..

eeddaa

🌱Yeni Üye🌱
herkese merhaba. yeni üye oldum,forumda paylaşımlar çok güzel. ben de 1 sene hazırlandım sınav için fakat bu yıl kazanamadım. en büyük eksikliğim imgesel çalışmalar. şimdi her gün imgesel çalışmaya gayret ediyorum. arkadaşlar, çalışmamız için konu ya da paragraf türü verirseniz bol bol, gerçekten çok iyi olur. imgeselden her türlü yardıma ihtiyacım var çünkü.

puhuma

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.grafikerler.net
1. İmgesel için gsf sınavları komitesinin değerlendirme kriterleri hemen hemen aynıdır.
a) Kompozisyon
b) Oran-Orantı
c) Işık-Gölge (tarama, çizgisel, lekesel, noktasal vb)
d) Perspektif
e) Fikir (özgün ve etkileyici)
f) Tertip, düzen ve temizlik vb..

2. İmgesel desen konusu 2 türlü gelebilir;
a) parçadan bütüne: parçalar verilir bütün istenir (örn. şapka, bavul, yaşlı adam, 1i kız olmak üzere 2 çocuktan oluşan kompozisyonu resmediniz ya da bir eylemi gerçekleştiren parçalar..)
b) bütünden parçaya: bütün tema verilir parçalarla bütün istenir. (örn. savaş, yangın vb)

3. İster canlı modelden desen, isterse imgesel desen olsun, anatomiyi çözümleyebilmelisiniz.

splash.gif

Sonrasında ayakta, yatakta, otobüste, durakta, hastanede vb her yerde çizgisiz not defteri ve karakaleminiz ile hızlı eskizler çizmeniz son derece faydalıdır.

4. Geçmiş yıllarda resim kursu vermiştim fakat şu an elimde örnekler yok. İmgesel desen hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlar çalışmalarını paylaşırlarsa, çalışmaları üzerinden yardımcı olmaya çalışırım.

phase12.gif

Son düzenleme: