Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

in design da tercihlerimi nasil default yaparim?

imacimac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
in design da her sayfayi actigimda olculer inch olarak geliyor..bunlari her seferinde mm yapmak vakit kaybi arti sinirimi bozuyor..freehand de default dosyasini acip istediklerimizi yaptigimizda bu islme kolaylikla halloluyordu...denedim indesign da secilmiyor default dosyasi..
nasil yapabiliriz bilen var mi?

Benzer konular

CraCkPoT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
indesign daki butun acik sayfalari kapatiyorsun
istedigin degisiklikleri preference dan yapiyorsun
kapa ac programi kaydolur.
sayfa acik oldugu icin kaydedememissindir, sadece o sayfada, dokumanda degisikligi algilar...

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
6050indders2.gif

imacimac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hatice hanim cok tesekkurler...
ben uzun zamandir freehand ve ps kullananiyorum..elime cok fazla kitap isi gelmiyor bir kac tane duzenli gelenlerin disinda ...freehandde bu gelen islerin sayfa sablonunndan formasina kadar her seyin kalibi var..ancak tüm yazilar wordde geldigi icin türkçe karakter problemleri had safhaya ulasti son zamanlarda..in design i kullanmak artik mecburi gibi bi sey oldu..simdi benim asil sormak istedigim ben bu islerin sablonunnuda yaptim in design de..fakat filme gonderirken otomatik olarak bu sayfalari formalama yapabilecegimi duymustum..boyle bir sansim var mi?
forumda buna benzer konu var okudum fakat benim ihtiyacimi karsilamadi...benim formadan kastim toplamda 300+kapak olan bir kitabin sadece ic sayfalarini 45*64 cm kagida 8 li, on arka seklinde forma montaji...bu indesign de mumkun mu?