Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign da yazı içine resim eklemek

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Yazımızı yazıyoruz, rahat görebilme acısından büyük ve kalın bir karakter kullanıyorum
Daha sonra yazımız seçili iken Type > Create Outlines seçeneğini işaretliyoruz

indders16um1.gif

Daha sonra yazımız hala seçili iken File > Place yoluyla yazımızın içine yerleştireceğimiz kullanmak istediğimiz fotoğrafı yazımızın içine çağırıyoruz.

indders17nq3.gif

Şimdi gelelim fotoğrafımızı yazımızın içine istediğimiz gibi yerleştirmeye.
Direct selection tool aracımızı alıp yazımızın içine tıklıyoruz ozaman sadece fotoğrafımızı seçmiş olacağız, böylece transform ederek istediğimiz gibi fotoğrafımızı yazımızın içine yerleştirebiliriz.

indders18xb2.gif

Ve işte sonuç…

indders19kx6.gif

kolay gelsin arkadaşlar

sürç-i lisan ettiysem affola ...

Son düzenleme:

Benzer konular

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Sevgili arkadaşım zamanında az zorlanmadım bu yazı içine resim ekleme olayından.. Çok teşekkür ederim. çokta güzel açıklamışsın.. Ellerine yüreğine sağlık

agocer

🌱Yeni Üye🌱
güzel ben bunu kesin kullanırım. emeğine sağlık

almigo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
verdiğin bilgiler için saol

tuğçe ece

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hatice buraya yumruk havaya :) hatice ben bu programı senden öğrenicem valla!süper dersler.ısrarla takip edicem.lütfen öğret!!!

MELONKO

🌱Yeni Üye🌱
Ben hep gazete tasarımlarında görüyordum fakat bir türlü yapamadım. Çünkü qark ve corel var bende. Şimdi Desing in demosunu yükledim öğrenmek için. Henüz bir şey yapamadım ama azimliyim olacak. Kurcalaya kurcalaya öğreneceğim. Bana yardım edersen sevinirim. Senin uygulama örnegi çok faydalı oldu saol. Ayrıca phoshopta da denedim şimdi. Oldu tsk.

ShellByMrt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb.lar indesign i öğrenmeye yeni başlıyorum, metin kutusuna aynı şekilde foto eklemek istediğimde sadece zarf şeklinde bir nesne çıkıyor yani resim görünmüyor, normalde de resim eklemek istediğimde aynı sorunla karşılaşıyorum yardımcı olursanz sevinirim. tşk.ler.