Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesign de çoklu seçim

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
Merhaba
Diyelim 16 sayfalık bir katalog hazırlıyorsunuz. Yazı karakterini tüm belgelerde aynı kullandınız ve müşteri de başlıkların değişik karakter olmasını istiyor. Damlalıkla karakter değiştirme yapılıyor, eyvallah ama benim istediğim (örneğin CorelDRAW'daki shift'e basılı tutarak bir çok nesneyi seçmek gibi) tüm başlıkları seçip character menüsünden yazı tipini değiştirmek.
Aradım, taradım bulamadım; bilen var mıdır?

Ha bir de son kullanılan yazı karakterlerinin bulunduğu bir menü var mı acaba? (yine CorelDRAW'da text menüsünün en üstünde olduğu gibi)

Şimdiden teşekkürler

Benzer konular

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
peki 1. sayfada çaydanlık yazıyor diyelim, 2. sayfada nasıl vazo yazacak master page'den yaparsam?
benim bildiğim master page'de yazılan veya konulan her nesne diğer aynı ismi taşıyan master page'lerde de yerini ve ebadını koruyor.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
textstyle yada paragraphstyle den yapılabilir...

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
işe başlarken tüm farklı başlık, ara başlık ve metinlere; paragraf, kelime veya duruma göre obje stili yapılırsa, istenirse 100 sayfalık bir katalog olsun tüm fontların büyüklükleri, renkleri, arka plan kullanılıyorsa arka plan renkleri bir anda ve toptan değiştirebilirsiniz..Yaplımış olan işlere de stil yapılabilir ancak bu sefer ya tek tek seçmek zorunda kalabilirsiniz. Veya ayırıcı bir işaret varsa ( renk büyüklük parantez tırnak gibi) Find replaca den grep stillerinden faydalanabilirsiniz..Stiller bence bu programın %50 si mutlaka kullanılması lazım..