Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesignda bölümlerden oluşan bir kitap için index hazırlama??

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Birçok bölümden oluşan güncellenebilen bir index oluşturmak istiyorum. Manuel olarak epey süreceğe benziyor. Acaba bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş mı?

İlginize teşekkür ederim.

Benzer konular

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir sefere mahsus olmak şartıyla paragraf style atamak süretiyle yapabilirsiniz.

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir sefere mahsus olmak şartıyla paragraf style atamak süretiyle yapabilirsiniz.

Pardon? Biraz daha açıklayabilir misiniz?
Paragraf stili oluştrmayı biliyorum. Aslında Indesign'ı kullanmayı da biliyorum. Ayrıntılı olarak index hazırlamayı görmem lazım

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Daha ayrıntılı olarak açıklayabilecek bir arkadaş var mı acaba?
Forumda aradım bununla ilgili bir şeye rastlamadım.
Gerçekten çok makbule geçer.

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
şöyle anlatayım...

benim yapmaya çalıştığımı şey programda contens yani içindekiler oluşturur gibi index oluşturmak.

1) İndex oluşturabilmek için öncelikle nesnelerin seçili olması lazım... Çok sayfalı işlerde bu baya zaman alacaktır.

2) Zaman kaybını önlemek ve sıralamayı yapmak için her nesneyi seçecek bir temel oluşturmak gerekir.

3) indesign gibi bir programda bu işlem paragraf style ile elde edilebilir.

4) Bunun için yapılması gereken index yada (istediğiniz herhangi bir adla) punto satır arası pararagraf arasının da belli olduğu bir pragraf style belirlemek.

5) Bu style atandıktan sonra. Bul değiştir Ctrl F ile sytle indexte oluşacak kelimelere kolayca uygulanabilir.

6) Layout + Tabe contens menüsünden içindekiler oluşturur gibi index oluşturulabilir...

açık anlatmaya çalıştım..

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
şöyle anlatayım...

benim yapmaya çalıştığımı şey programda contens yani içindekiler oluşturur gibi index oluşturmak.

1) İndex oluşturabilmek için öncelikle nesnelerin seçili olması lazım... Çok sayfalı işlerde bu baya zaman alacaktır.

2) Zaman kaybını önlemek ve sıralamayı yapmak için her nesneyi seçecek bir temel oluşturmak gerekir.

3) indesign gibi bir programda bu işlem paragraf style ile elde edilebilir.

4) Bunun için yapılması gereken index yada (istediğiniz herhangi bir adla) punto satır arası pararagraf arasının da belli olduğu bir pragraf style belirlemek.

5) Bu style atandıktan sonra. Bul değiştir Ctrl F ile sytle indexte oluşacak kelimelere kolayca uygulanabilir.

6) Layout + Tabe contens menüsünden içindekiler oluşturur gibi index oluşturulabilir...

açık anlatmaya çalıştım..

Yardımınız için teşekkür ederim.
Gerçekten yardımcı oldunuz, çalışmalarınızda başarılar dilerim.