Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesignda gazete tasarımı için farklı taşma payları

arapaho

🌱Yeni Üye🌱
Meraba arkadaşlar,
Indesign Cs5 kullanıyorum.Matbaadan quark dosyası olarak alınmış bir şablonu şimdi indesignda çalışmam gerekiyor,matbanın gönderdiği dosyada sayfalar dizgiye göre sıralanmış yani 18-3,4-17 diye gidiyor sayfalar ve 3.ve 4. sayfanın taşma payları ile,18.ve17.sayfanın taşma payları aynı değil,3.ve 4. sayfanın taşma payı daha fazla verilmiş ve bütün gazete böyle,indesignda bu şekildeki bir şablonu nasıl oluşturabilirim,tasarım açısından sayfaların sıralı olmasını istiyorum.Gazete boyutu tabloid.

Benzer konular

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Meraba arkadaşlar,
Indesign Cs5 kullanıyorum.Matbaadan quark dosyası olarak alınmış bir şablonu şimdi indesignda çalışmam gerekiyor,matbanın gönderdiği dosyada sayfalar dizgiye göre sıralanmış yani 18-3,4-17 diye gidiyor sayfalar ve 3.ve 4. sayfanın taşma payları ile,18.ve17.sayfanın taşma payları aynı değil,3.ve 4. sayfanın taşma payı daha fazla verilmiş ve bütün gazete böyle,indesignda bu şekildeki bir şablonu nasıl oluşturabilirim,tasarım açısından sayfaların sıralı olmasını istiyorum.Gazete boyutu tabloid.

3-18'in payları ne ise 2-19'un da 10-11'inde payları aynı olması gerekir..
20 sayfalık gazete
20-01
02-19
18-03
04-17
16-05
06-15
14-07
08-13
12-09
10-11
sayfa karşılıkları ve düzeni bu şekilde olmalı. tek sayılı sayfalar her zaman sağda, çift sayılı sayfalar herzaman solda.

ErenFahri

🌱Yeni Üye🌱
sana gönderdikleri sayfalar film çıkışı almak için montajlanmış sayfa sıralaması sen normal bir sayfa alıp bir çift sayfa birde tek sayfa al ve onların taşma paylarına bak diğer bütün sayfalarında taşma payları aynıdır. Tek fark 18lik forma olarak yerleştirilmesidir. Sen çalışmanı forma olarak yapma normal sıralı 1 2 3 4 diye yap daha sonra bitmiş haline montaj yapılır o problem değil ama sen montajlı halde çalışırsan yanlışlık yapabilirsin o yüzden öyle çalışmamanı öneririm.